Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 03:30
Z pohledu pragmatickych Cechu by melo jit jedine o to, ze Gruzie je nasim spojencem (snizuje vliv Ruska na nasi zem), coz Kreml (a jejich poskok na nasem Hrade) rozhodne ne.Vazne spojenectvi s Gruzii snizuje vliv Ruska na nas? Nebylo by pro nase vztahy s Ruskem lepsi se s nimi nespojovat, a tim se tam Rusum zbytecne neplest? A co ty zbrane, ktere jsem Gruzii dodali, a ktere pak Rusove zabavili? To jsme si tedy opravdu pomohli. A co teprv kdyby Gruzie byla vstoupila do NATO, a my bychom museli poslat nase vojaky proti Rusum? To by take zlepsilo nase vztahy s Ruskem? A co radar? Neprovokujeme nahodou my jim Rusko? Ono i kdyby rusky prezident byl uplny beranek, take nemuze drzet Ruske nacionalisty porad na uzde. Secteno, me pripada, ze se nas ruzni valecni stvaci (na obou stranach) snazi zatahnout do nove studene valky.
Nebylo by pro nase vztahy s Ruskem lepsi se s nimi nespojovat, a tim se tam Rusum zbytecne neplest? A co ty zbrane, ktere jsem Gruzii dodali, a ktere pak Rusove zabavili? To jsme si tedy opravdu pomohli. A co teprv kdyby Gruzie byla vstoupila do NATO, a my bychom museli poslat nase vojaky proti Rusum? To by take zlepsilo nase vztahy s Ruskem? A co radar? Neprovokujeme nahodou my jim Rusko? Ono i kdyby rusky prezident byl uplny beranek, take nemuze drzet Ruske nacionalisty porad na uzde.Sorry ale na tohle MUSIM odpovedet. V Rusku se se ted prosazuje takovy ten nacionalismus Nemeckeho typu, spolu s pocitem ublizenosti. Proc brani okolnim statum aby si o sve obrane jednali s kym chteji? Co je jim ksarku po tom, s kym si cizi stat uzavre dohody? Proc vyhrozuji Moldavii, ze nesmi vstoupit do EU a NATO? Co je jim po tom? Vzdyt je to cizi stat. Ani s nim nesousedi. Predstavte si, ze by Spanelska vlada rekla, ze znici atomem Holadsko, pokud uzavre spojeneckou smlouvu s Britanii a zduvodnila to tim, ze je to jejich sfera vlivu. Dochazi Ti jak je to absurdni? Proc vsichni Europosranci mlci, kdyz vyhrozuji termojadernou anihilaci nasim spojencum v NATO, Polsku? Ze je Cesko provokuje? Vzdyt je to jak Hitler, provokovat obranou. Vzdyt s nima my ani polsko nesousedime. Ze pry Polsku a CR nedovoli nic na svych hranicich-znamena to, ze uz se Rusky generalni stab postaral o donedavna samostatne zeme, co se driv jmenovaly Slovensko, Ukrajina a Belorusko? Na co jeste cekame?
Neslibil nahodou zapad Rusum, ze se NATO na vychod rozsirovat nebude? A ten radar prece vidi az do Moskvy, to je o nem znamo. Je logicke, ze se jim nelibi, zadne zemi by se takove zarizeni nelibilo.No, verim, ze vam to uniklo pouze diky drobnym nedostatkum skolskeho systemu, ale zeme je kulata. Takze, ano, vykonove by planovany radar mohl dohlednout az nad misto pod kterym lezi Moskva, (stejne jako existujici rusky radar vidi nad celou Evropu) nicmene nejnizsi mozne body, ktere by mohl videt jsou 143 km vysoko, tedy v kosmickem prostoru, ktery je podle mezinarodnich dohod neutralni a nepatri ani rusum ani maroku ani nikomu. Pro zvidave skauty doporucuju po nejake knize typu uvod do prirodovedy jeste zaklady fyziky a pak muzou preskocit sem, kde je rozepsano o vypoctu radaroveho horizontu. (pocital jsem radar ve vyssce 600m a vzdalenost Praha Moskva cca 1660km, i s korekci pro radar (ktera pro x-band neplati) je to tech 143 km, bez korekce, pro kratsi vlnovou delku a tedy primou viditelnost je to dokonce 180 km nad moskvou) Dale je dobre podotknout, ze v tech vyskach se krome raket nevyskytuje VUBEC NIC. Jedine objekty jsou bud vojenske balisticke strely, nebo civilni rakety, ktere se ohlasuji predem, aby kvuli nim nekdo nezacal jaderny armagedon. A k vstupu do NATO, neni to nahodou NASE rozhodnuti, nikoliv zapadu(?) ci Moskvy? Souhlasite s tim, ze i dnes ma mit Moskva pravo rozhodovat o tom, s kym muze jednat vlada Ceske Republiky? Ano/Ne?
Na co jeste cekame?My?
tak ja ti poviem čo je Rusku do toho ak to chceš vedieť. Západ sa nesnaží prijať do NATO štáty ako Gruzínsko Ukrajinu či Moldavsko ako si povedal pre ich dobro. Pre posilnenie ich armády. Západ nechce nikmu odbre a každý štát už len s akéhosi zvyku z historie myslí iba na seba vtom zmysle že vpoddstate každý politik iba na seba. Zbrane ktoré by boli dodávané do týchto krajín by neboli pre blaho či ochranu týchto štátov ale boli by namierené proti Rusku nezávisle na tom čo západa hovorí, JE TO TAK. Keby došlo k vojne s Ruskom a Čínou západ by sa vysral na GRuzínsko či Ukrajinu tak ako sa vykašlalo na nás Francuzsko a Velka Britaania pri mnichovskej dohode počas druhej svetovej.
Musíš si uvedomiť jednu vec. Bastardom ktorí vládnu v Amerike nezáleží na iních ľudoch a to ani dokonca na američanoch. Nepomôžu ludom ani v miery ani vo vojne. Minachu platby danových poplatníkov na vyzbroj a pre zaplnenie svojich kapies.
Stale viac a viac dochádza ku obklučovaniu Ruska a jeho spojencov. Neustále viacej zbraní a vojenských systémov prichádza ku hraniciam Ruska. teraz je to radar v česku a polsku. Až ku niečomu dojde budete spojenci Ameriky dokým to pre Ameriku bude výhodné, potom každého npotrebného odkopne ako prašivého psa.
Ak to nevidíš, ak nevidíš ich podlost ich surovost ktorou si nevážia života, klamú celý svet a vraždia deti národov hovoriac že nesu demokraciu potom si sa stal aj TY obeťou ich klamstva.
AK dojde ku vojne JEDINÝ kto bude pri nás stáť, vo svete kde budeme totaaaalane sami, budú to jedine Rusi. Ver mi....
Každí bude sám za seba. Rusi majú jednu nevýhodu.. Drvivú väčšinu svojej histórie boli mierumilovný a to sa im vymstilo.
A Ak niekto pokladá za agresora Rusko vo vojne s Gruzínskom tak si predsav nasledovné.
Predstav si, že si v Gruzínsku. Máš rodinu priateľov a nejaký hulváááti z Gruzínska ktorím zaslepil oči peniazmi západ príde do tvojej krajiny a zabija ti rodinu, kamarátov a ničí ti život pred očami. Jedine Rusko sa na to nedíva z diaľky ako by sa díval celý svete a nechali by ľudí v Juž osetsku trebaars aj vyhladiť len aby si západ nepohnevali. Som rád že cih rusi nenechali v kaši, pretože to boli opäť Rusi kto navracal spravodlivosť.
Gruzínci bezdôvodne napadli severnú časť krajiny a bezmyslov zabíjali ľudí, fakty sú skutočné, v niektorých oblastiach šlo o genocídu, vyhladzovanie celých dedín. Toto je demokracia???? prečo amerika ukrajina česko zbrojili Gruzínsko????? Pretože v týchto krajinách ako aj vo viacerých na svete nemaju uuuplnu moc vlady týchto štátov ale hovadaaa.
Niekto by povedal Boh s nami...
Ja tvrdím RUSI S SNAMI...
Ono i kdyby rusky prezident byl uplny beranek, take nemuze drzet Ruske nacionalisty porad na uzde.Tak tak a ti "nacionaliste" si vzdy najdou zaminku (to dokazal i ten pan s knirkem pred par desitkami let). Kdysi davno jeden britsky premier prijel do Londyna a ohlasoval, ze zabezpecil mir pro "nasi generaci". Krute se mylil, pouze podtrhl sveho spojence.
Argument s ropovodem beru, ale maximalne jako argument, proc bychom se meli ke Gruzii chovat stejne jako k Rusku. Gruzie take neni prilis demokraticka, ostatne jen malo statu byvaleho SSSR je skutecne demokratickych (jsou to snad jen ty s nabidkou vstoupit do EU). Takze, proc se k Rusku chovat hur nez ke Gruzii?Pravda, Gruzie neni vzor demokracie, ovsem opozice je tam radove silnejsi nez v Rusku, kde byla zadupana do zeme. Nemluve o tom, ze vsechny opozicni strany vystoupily s plnou podporou vlade co se ruske okupace tyce. Jinak, co se tyce demokracie, souhlas, na Kavkaze neni skutecna demokracie dosud nikde, ve XXXstanech byla postupne zlikvidovana (byla-li v nekterych), Ukrajina se zmita v krizi politickeho vedeni a o Belorusku nemluve. Takze zbylo Pobalti. Tam si dnes Rusko netroufne ryt, cca od vstupu do EU a NATO, jeste pred par lety se tam snazilo zneuzit ruskou mensinu, dnes marne sabotuje ekonomiku.
Ne, opravdu se bojim, ze zapad udelal stejnou chybu jako po 1. svetove valce s Nemeckem, ze totiz nechal Rusum je prohru ve studene valce tolik sezrat. Mozna uz je pozde to napravit, ale stejne si myslim, ze bychom se o to meli pokusit, spis nez se pripravovat na dalsi valku (coz by bylo sebenaplnujici se proroctvi).Rozdil je v tom, ze Rusko neni ekonomicky na dne, uz davno ne. Zapad jej nevykoristoval ani neponizoval, ignoroval ho. To je zasadni rozdil. A Rusko se zapadu nemsti. Proste tam paralela zcela chybi.
Rozdil je v tom, ze Rusko neni ekonomicky na dne, uz davno ne. Zapad jej nevykoristoval ani neponizoval, ignoroval ho. To je zasadni rozdil. A Rusko se zapadu nemsti. Proste tam paralela zcela chybi.Premyslel jsem nad tim, a nezda se mi to. Zapad bohuzel Rusko uplne neignoruje. Zaprve, my se nyni okate spojujeme s jejich byvalym nepritelem, coz na Rusy samozrejme muze pusobit psychologicky dost spatne, jak uz jsem psal ja a Jozka vyse. Ale co je mozna horsi, zapad posilal v 90. letech do Ruska sve "experty" (z MMF a SB) na hospodarske reformy. Jejich ultraliberalni reformy vetsinou dopadaly dost spatne, jak to popisuje Joseph Stiglitz, byvaly vysoky papalas u SB. Takze, vysledek byl, ze Rusko si nakonec pomohlo samo, a to ma samozrejme za nasledek vzestup nacionalismu a jiste podeziravosti vuci umyslum zapadu. U nas napriklad Klaus nastesti doporuceni MMF a SB dilem ignoroval, a druhym podstatnym dilem bylo respektovani doporuceni EU co se tyce pravniho prostredi (protoze jsme chteli vstoupit do EU). V Rusku patrne chybely oba prvky, a proto snaha zapadu Rusko ekonomicky reformovat a stabilizovat nedopadla. Kdyz nad tim ted tak premyslim, mozna, ze prave zpusob ekonomickych reforem je duvod, proc snaha USA stabilizovat nektere staty v 90.letech selhala, pricemz v 50. letech se povedla v Evrope, v Japonsku a Koreji. V 50. letech ekonomove verili na silny stat co vybuduje infrastrukturu a keynesianstvi. V 90. letech verili na privatizaci infrastruktury a liberalismus. Go figure.
Ja vim, ze zpetneho pohledu je to takove kdyby, ale stejne si myslim, ze bychom se meli pokouset o to, aby bylo Rusko hospodarsky uspesne a aby to (zejmena obyvatele Ruska) vnimali jako vysledek zapadni politky. Jedine tak se totiz ochranime pred Ruskym nacionalismem, ktery by mohl byt pricinou dalsi valky. Zatim nase dosavadni kroky vnimaji Rusove odlisne, a to je podle me chyba.No jo, ale jak? Přesně o toto se spousta zemí a politiků snažila, bylo to zcela kontraproduktivní.
Co se tyce srovnani 50. a 90. let - mozna to v 90. letech bylo tezsi. Ale stejne se nemohu ubranit dojmu, ze Americane meli na tomto poli v 50. letech vyznamne uspechy a v 90. letech naopak vyznamne neuspechy (a to pretrvava dodnes - Afghanistan, Irak). Proste to opravdu vypada, ze v 50. letech jim uprimne slo o ekonomicky uspech zapadni Evropy, Japonska, Koreji, kdezto v 90. letech jim jde jenom o ekonomicky vliv a okamzity zisk (a diky tomu take byli predtim uspesnejsi).No, při bližším pohledu spíš vidím, že v 50. letech jim naopak o ekonomický úspěch nešlo a snažili se jen o stabilní země použitelné jako strategické základny proti SSSR a komunistické Číně (v případě Japonska a Koree). Ekonomický vzestup těchto států na současnou úroveň je spíše vedlejší efekt. Naopak od 90. let se spíš snaží "pomáhat", což je úplně k ničemu.
No jo, ale jak? Přesně o toto se spousta zemí a politiků snažila, bylo to zcela kontraproduktivní.Neni trochu brzy to hodnotit jako kontraproduktivni? Ja vidim spis jako kontraproduktivni snahu postavit tady americky radar. Ale nechme to na historicich, at to posoudi.
Naopak od 90. let se spíš snaží "pomáhat", což je úplně k ničemu.Mozna mate pravdu. Mozna by Americane udelali mnohem lepe, kdyby si techto zemi vubec nevsimali.
Ja vim, ze zpetneho pohledu je to takove kdyby, ale stejne si myslim, ze bychom se meli pokouset o to, aby bylo Rusko hospodarsky uspesne a aby to (zejmena obyvatele Ruska) vnimali jako vysledek zapadni politky. Jedine tak se totiz ochranime pred Ruskym nacionalismem, ktery by mohl byt pricinou dalsi valky. Zatim nase dosavadni kroky vnimaji Rusove odlisne, a to je podle me chyba.Jiste, ze by pro nas bylo zasadnim prinosem stabilni, demokraticke a hospodarsky uspesne Rusko. Ale problem je, ze nemame sanci ovlivnit, jak nas vykresluji ruska vetsinova media.
To neznamena, ze je musime poslouchat (A vlastne koho? Kdyz mluvite o imperialistickych choutkach, mluvite o ruskych obcanech nebo o vladnouci vrstve?). Musime pusobit na obyvatele Ruska, ne na jejich predstavitele. Moje zduvodneni je, ze pokud nas Rusove budou chtit napadnout nebo podrobit, stejne to s uspechem udelaji. Ovsem k tomu, aby nas Rusove chteli napadnout by museli mit sirokou podporu obyvatel. Tak by bylo mnohem lepe vsadit na politiku, ktera nacionalismus spise tlumi nez podporuje.Jak chcete sebrat argumenty? Jedinou sanci by bylo se stahnout na hranice NATO a ignorovat vnejsi svet. Jenze i pak by sly fabrikovat clanky, osocujici cleny NATO z nepeknych veci. Tohle je ciste propagandisticka valka, ve ktere zapad od roku 2003 brutalne prohrava. Bohuzel i na sve domaci scene.
Take by bylo rozumne budovat vlastni nezavislou (na NATO) armadu, a ne ji rozprodat ve prospech ucasti na zahranicnich misich pochybne pridane hodnoty. Ze jsme mala zeme neni argument - zase toho mame mene co branit.Izolacionismus?
Ke Klausovi - samozrejme, on rozumne pravni prostredi u nas nezavedl, to bylo jednoznacne vlivem EU. Ale alespon nezprivatizoval do zahranici nektere dulezite podniky, coz byl ze zpetneho pohledu spravny tah (a to je jedna z mala veci, kterou na nem ocenuji). Pokud totiz rozkradl podnik nekdo mistni, penize z toho rozkradeni stale zustal u nas. Pokud by jej rozebrala zahranicni firma (jak se to stalo treba v pripade Aera), tak ty penize skonci v jine zemi (ktera nam na oplatku nic neda, protoze jsme byli nestabilni). Ale po vstupu do EU uz tento problem prestal byt relevantni, protoze jsme se de facto stali soucasti vetsi stabilni ekonomiky.Tohle je drsna demagogie. Vetsina bank, ktere tu zkolabovaly, byly v mistnich rukou. Velke fabriky jako Plzen ci Kladno padly a ti, co je rozbili, rozhodne nenechali penize tady. Nemalo dalsi fabrik tezce skomiralo pod vlivem ceskych manazeru dosazenych vladou. V dalsich pripadech byly firmy, privatizovane do ceskych rukou, vnitrne totalne financne vycerpany, aby novi majitele meli z ceho splatit dluhy. A pak tu byly fabriky jako Skodovka ci Siemensovy koupe. Nerikam, ze zahranicni vlastnici byli lepsi obecne. Ale ani cesti nebyli obecne lepsi. A kdyz tak moc obdivujete 50. leta, tak pak vidim totalni rozpor ve vasich argumentech, vzhledem k Marshallovu planu.
Co se tyce srovnani 50. a 90. let - mozna to v 90. letech bylo tezsi. Ale stejne se nemohu ubranit dojmu, ze Americane meli na tomto poli v 50. letech vyznamne uspechy a v 90. letech naopak vyznamne neuspechy (a to pretrvava dodnes - Afghanistan, Irak). Proste to opravdu vypada, ze v 50. letech jim uprimne slo o ekonomicky uspech zapadni Evropy, Japonska, Koreji, kdezto v 90. letech jim jde jenom o ekonomicky vliv a okamzity zisk (a diky tomu take byli predtim uspesnejsi).Ze by zrovna u nas USA vytvarely ekonomicky vliv a okamzity zisk v 90. letech? Nebo v cele vychodni Evrope? V 90. letech po valce v Zalivu se USA primarne venovaly samy sobe, do jiste miry ignorovaly vnejsi svet.
Trista nebo kolik zabitych Cechoslovaku je pro vas straslive zverstvo. Desitky tisic vietnamcu nebo iracanu jsou politovanihodne vedlejsi ztraty. Krome toho, urcite to byli teroriste...21 let okupace, zastavení Pražského jara a uvržení celého národa do doby normalizace, to je nic? To je daleko daleko horší, než to, co se dělo okamžitě po vstupu vojsk. V Iráku šlo pokud vím o sesazení totalitního režimu a nastolení demokracie, v ČSSR to bylo přesně opačně – ukončení mírného příklonu k demokracii a nastolení totality. Jestli vám přijde jedno, jestli je za zásahem snaha přejít od demokracie k totalitě nebo opačně, pak se nemáme o čem bavit.
To, co podporujete se da vyhrat jedinym zpusobemAsi jste si mne s někým spletl. Nenapsal jsem v této diskuzi nic o tom, že bych něco podporoval.
pokud vam vyhovuje jasat s mavatky a klapkami na ocichJe rozdíl mezi jásáním s klapkami na očích, a upozorněním na to, že existují jisté rozdíly. Pokud někdo obhajuje lupiče a vraha poukazem na to, že někdo jiný je kapesní zlodějíček, nemusím mít klapky na očích a jásat nad kapesním zlodějíčkem, abych vás upozornil na jistý nepoměr, který vy ale nechcete vidět.
JFK a Vietnam? Taky "nejplodnější" léta války ve Vietnamu již nezažil.
Ano, treba tak, ze volby vyhraje kandidatMáte pravdu, to se v Rusku nemůže stát…
Nejaky opravdu nezaujaty pohled na vec by nebyl? Ja tyhle pravdolaskovce a populisty nejak nemusim.Myslíte pohled nezaujatý pravdou, nezávislý na pravdě? Je mi líto, ale takový pohled mne absolutně nezajímá. Tím, že někoho onálepkujete (pro vás) ošklivou nálepkou, to není argument. Podle čeho soudíte, že jde o zaujatý pohled, taky nepíšete – takže váš komentář vlastně bylo jenom takové plácnutí do vody, že?
Zadruhe, opravdu si myslite,Já bych tu otázku tady klidně ukončil
A nebo muzeme hodit bobek na pana Stetinu i anonyma a pouzit vlastni mozek.
Doufam, ze ocenite, ze jsem se specialne kvuli vam prihlasil abych vam udelal radost a umoznil vam tim lepe zvazit objektivnost slov pane Stetiny (ackoliv naprosto netusim, jak vam to muze pomoci a radsi to ani vedet nechci).
OK, tak i pro ty pomalejsi mezi nami uvedu nejaky priklad.
Gruzinske Ministerstvo zahranici:
Pan Stetina: Gruzínské vládní síly obsadily kolem půl páté ráno v cchinvalském okrese vesnice Muguti, Dmenisi, Didmukha, Okona, Akut a Kohati. O půl šesté ráno projela další část 58. armády ruských ozbrojených sil tunel Roki, projela obec Dzava, přejela most Gufta a namířila dále k Cchinvali.
A uz jen takovou perlicku na zaver: vsimnete si, ze oficialne podle Gruzincu prvni Rusove vkrocili do Jizni Osetie v pul seste rano osmeho srpna, avsak pan Stetina to ve svem kongenialnim prekladu fikane zmenil na dalsi Rusy. Jiste to nebylo proto, aby v uvodnich odstavcich mohl rozvijet sve teorie o tom, ze Rusove se do Osetie nakvartyrovali uz davno pred tim.
Jste účelový nebezpečný demagoghehe
Heledte, pane JiKu, uz po treti mam na vas stale stejnou prosbicku: hodil byste sem odkaz na plne zneni uzavreneho primeri? Asi sam dobre vite, proc ho sem nechete dat a radsi vtipkujete o jeho nedodrzovani Ruskem.
A s tou Moldavii, to se vam nak popletly odkazy, ne? Nikde tam nevidim, ze by chtel Medvedev hazet atomovky na Kisinev. Jako for dobry, ale pro priste bez tech odkazu, pak staci jeden klik a hned je videt, ze placate picoviny. Kdyz to nechate jen tak, sance, ze se nekdo chytne, se zvysi.
Protoze pry proces uceni a zapamatovani nejucineji probiha tehdy, kdyz sam zak si vyhleda vsechny informace a sam je zhodnoti. A krom toho je to vetsi sranda.
Ha! Konecne se nekam dostavame. Ta jedna veta, to ale asi nebude cely dokument, ne? Napr. nema ten bod pet jeste nejake pokracovani?
Nemusite hrotit franinu (u ni si clovek muze vypomoct google translatorem), po webu se valej i anglicky preklady.
takže situace podobná, jako v KosovuA nebylo to náhodou naopak? Co já vím, tak Kosovo původně patřilo Srbům.
Tedy já se nestačím divit - kde pořád berete ta "naše média"?Vycházím z českých Google news; když nad tím tak přemýšlím, tak možná v tomto konkrétním případě to není úplně nejlepší zdroj.
Pokud jsou media neverohodna, mrkni treba na vylet senatora Stetiny do Gruzie...To jsem četl, jedná se v podstatě o překlad tiskové zprávy Gruzijské vlády. Ti by asi těžko napsali "pokusili jsme se o vojenskou invazi a Rusové nás vypráskali jak psy". Neříkám, že nemá pravdu; blog jsem to napsal, protože mi přijdou informace v tisku jednostranné a chtěl jsem předložit i teorii (a nic víc, než teorii) i z opačné strany. Aneb - proč by Rusové jen tak útočili na celkem nezajímaý region a po dvou týdnech se zcela stáhli? To si jako chtěli jen tak pro zábavu zarabovat?
Hm, on nás ten smích jednou brzo přejde ... cože v tom slovníku bude?
Které verzi má člověk uvěřit?
Kosovo je ryze demokratický stát vzniklý za podpory demokratických států pod záštitou světového strážce demokracie USA a EU v čele s Německem, Francií a GB. Zato Jižní Osetie a Abcházie jsou separatistické provincie porušující Integritu bytostně demokratického státu Gruzie, která v nich vedla boj proti kriminálním živlům a teroristům, bohužel však velmocenské zájmy Ruska jsou jiné, neboť touží znovu ovládnout a podrobit si Gruzii, jejíž demokratické vedení mající styky s vyspělými demokraciemi na Západě je zárukou míru a pokroku v této oblasti...
Verze II:
Kosovo je ryze seperatistický stát vzniklý za podpory imperealistických států pod záštitou světového štváče neokolonialismu USA a EU v čele s Německem, Francií a GB.
Zato Jižní Osetie a Abcházie jsou sužované provincie pokoušející se vymanit z fašizujícího státu Gruzie, která v nich vedla agresi proti jejím obyvatelům a obráncům, naštěstí však bratrská pomoc Ruska obyvatelům je nezištná, neboť v souladu s mezinárodním právem se pokouší pacifikovat Gruzii, jejíž fašizující vedení mající styky s imperialistickými zřízeními na Západě je katastrofou pro mír a pokrok v této oblasti...
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.