Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Protože IE6 nadělal (a stále dělá) nejednomu webdesignérovi vrásky na čele, také sleduji statistiky jeho používanosti. Při jejich pročítání jsem narazil na používanost prohlížečů v roce 2004. V té době světu vládlo "modré éčko" a lze se dohadovat, zda to bylo dobré či špatné. Na jednu stranu existoval pouze jeden dominantní prohlížeč a vývojáři webu se v podstatě o nic jiného nemuseli starat. Dnes musíme stránky ladit alespoň pro tři nejrozšířenější prohlížeče. Na druhou stranu byl svět plně technologiemi Microsoftu, které často nebyly nijak dokumentovány nebo standardizovány.
Následující odkaz vede na zmíněnou statistiku z roku 2004. Určitě si stránku stojí za pozornost přečíst celou. Zavzpomínáte si na staré časy a možná se i pobavíte :-)
Berte ode mě tento odkaz jako takový malý vánoční dárek.
Při zavádění tzv. autorských poplatků před několika lety by asi málokoho napadlo, jak daleko se celá věc dostane. To, na co jsem dnes narazil, se dá popsat pouze jedním slovem: NEUVĚŘITELNÉ.