Portál AbcLinuxu, 2. května 2025 17:43
Chtěl bych se zeptat, zda neplánujete (spolu s nakladatelstvím) vydat vaši knihu o linuxovém jádru (nevím, jak se přesně ta kniha jmenuje) ve formě elektronické knihy (e-booku). Díky za odpověď.
To ani ne. Osobně bych uvítal rady jak pod linuxem rozjet takové ty přechytralé tiskárny, které nevytisknou dokument dříve, než člověk zadá nějaký kód. Máme jednu takovou v práci a zatím jsem neměl moc času to řešit. naštěstí moc netisknu.
Taky by se mi líbil nějaký článek o vnitřnostech Androidu. Mám sice root přístup, ale hodně věcí je jinak než na destopu. (/proc, /sys, /etc...)
takové ty přechytralé tiskárny, které nevytisknou dokument dříve, než člověk zadá nějaký kódWTF?
rady jak pod linuxem rozjet takové ty přechytralé tiskárnyParní válec
Na počítání, kolik kdo vytiskl, stačí zakázat tisk anonymům – není potřeba nějaký kód nebo čip.
Smysl těch kódů vidím hlavně v tom, že ti tvoje papíry nebude číst (nebo dokonce odnášet) někdo, kdo šel zrovna kolem tiskárny.
(což je tedy od výrobců tiskáren hezké, ale pokud jim jde o tvoje soukromí a důvěrnost dokumentů, měli by se taky vykašlat na šmírování uživatelů pomocí žlutých teček a ukládání vytištěných dokumentů …což v zásadě vyžaduje otevřený firmware)
Taky by se mi líbil nějaký článek o vnitřnostech Androidu. Mám sice root přístup, ale hodně věcí je jinak než na destopu. (/proc, /sys, /etc...)+1
nebo i proto, ze vsechno vsem fungujeJa som spokojný a manželka si tiež nesťažuje.
Ja tu do blogu občas niečo píšem, ale už dlhšie som nenapísal lebo som hrozne hrozne hrozne ale fakt hrozne zavalený prácou.
Asi zajimava otazka je, co lidi ve svem volnu delaji ? A zda na Linuxu neco delaji ?Já mám teď v podstatě dvě práce a do toho v těch pár hodinách které zbývají buď čtu, nebo programuju jeden opensource projekt, ze kterého by časem mohl být blog (spíš série blogů, ale to je hodně dlouhodobé, v krátkodobém horizontu spíš jen jeden). Mám rozepsáno asi 5 blogů, kterým chybí tak 20% do konce, ale abych se dostal do psavé nálady, tak potřebuju víc času a ten teď vůbec nemám a když náhodou jo, tak spíš relaxuju.
Mám tu rozepsaných 11 827 znaků, ale je potřeba to dotáhnout Tak snad brzy, nejpozději přes Vánoce bych to chtěl dopsat.
Nejlepsim duvodem pro sepsani takoveho clanku by mohlo byt to, ze by si treba nejaci mistni uvedomili, ze se nezajimam jen sam o sebe, politiku, penize a eugeniku.Skutečně?
Take si rikam, ze spousta veci je popsana v anglictine a anglicky dneska umi skoro kazdy, takze je zbytecne toto psat v cestine.+1
Nesouhlasím. I když lidi umí anglicky, české články i překlady mají stále smysl a vždycky mít budou. Stejně jako české filmy, knihy, hudba… Ono nejde jen o tu čistě technickou informaci – možná tak u nějaké referenční příručky nebo popisu API[ten je stejně lepší v nějaké strojově čitelné podobě, nezávislý na přirozeném jazyce], ale článek je něco víc.
Bych to "cokoli" "nehackoval" ani kdyby to nefungovalo.
Taky jsem si všiml, že je na těch dvou třech stránkách, které jsou mi známy jako přinášející denně nové články, takový jakýsi klid a pohoda. Pro srovnání uvádím fripohled.
LinuxExpres - tady se výměna správce odehrála před časem. Co teď dělá pan Hrončok, nevím. byla provedena změna a nastaven nový udržitelný model.
abclinuxu - na LinuxExpresu zaujme i ten maličký obrázek u jinak krátké zprávičky. Na abclinuxu ve výloze, za kterou považuju hlavní stránku s články, pozoruju, že občas se i něco objeví, některé zavedené seriály mohou pokračovat v cyklu.
root - má aspoň ten jeden článek denně, ale vypadá to, že se jedná o dva.
fripohled - je také v úsporném režimu - pokud jednou za pár týdnů něco vyjde, tak se to hned zrecykluje na LinuxExpresu ve zvláštní vyhrazené části, kde si to hned najde další čtenáře. Někteří zajdou pravidelně. Současný stav fripohledu je 462 příspěvků, jejichž počet se výše popsaným způsobem pomalu blíží pětistovce.
Čím je způsoben pokles činnosti pro fripohledu, zde nebudu vysvětlovat. Jistě je to sice dané i tím, že jak, se zpívá, "nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně", ale bude tu i jiný důvod. Je to to samé, co na ostatních třech stránkách. Root to má lépe institucionálně podchycené. To, co má společenský přínos, je vždycky potřeba promyslet, aby to bylo líp zajištěno.
A tak si myslím, že až vás to tu hoši omrzí ještě víc, najdete si cestu k přírodě a trávení většího množství času na čerstvém vzduchu, protože tak se život žije.
Ak si myslíte, že všetko funguje tak vás kľudne vyvediem z omylu. Mám tu na stole jeden pekný hardvér s hw h.264 dekóderom videa ktorý občas zostrelí kernel. Ďalej tu mám zopár hračiek kde blbne driver hardvérového ethernet switchu a tak podobne. Ešte je toho mnoho mnoho, stačí si len vybrať.
Nie, driver porušujúci GPL ktorý sa mi podarilo upirátiť.
No v poriadku nie je hlavne to porušenie GPL. Lenže s tým sa nedá nič rozumné robiť. V jednom prípade je to upirátené SDK ktoré je confidential a keby som prezradil od koho to mám tak mu akurát narobím problémy. Bez toho porušenie neviem dokázať. No a v druhom prípade ide o statické zlinkovanie ffmpegu čo je zase porušenie GPL ale EULA hovorí, že nesmiem skúmať ako funguje knižnica, takže v prvom rade by sa riešilo moje porušenie EULA.
Je to špecializovaný hardvér za pár drobných od číňanov ktorý nie je určený na hackovanie. Výrobca síce vyvinul ovládač pre integrovaný obvod, ktorý nie je ich vlastný, ale predpokladám, že ho nechú poskytnúť ostatným (ich stál vývoj peniaze a ostatní by z toho profitovali).
Porušenie GPL sa dá dokázať len porušením EULA. Neviem či sa niekomu chce riskovať len kvôli tomu, že niekto porušuje GPL. Verím tomu, že právnici by to otočili proti tomu kto upozornil na porušenie GPL.
statické zlinkovanie ffmpeguJJ, to je velmi častá záležitost. Teoreticky byste mohl dát anonymně/tajně echo vývojářům FFMPEGu, kteří tyhle věci často i řeší (nebo by o nich přinejmenším asi chtěli vědět). Ale pokud je výrobce z Číny, tak asi nic nezmůžou. Kolem té EULA by se dalo dostat tak, že prohlídnete ten isntalátor či binárku aniž byste otevřel(odklikl) tu licenci - například se podívat, jestli jsou v tom vidět charatkeristické stringy (lidi v #ffmpeg-devel se tomu věnujou, tak by asi měli další tipy).
O konkrétne mojom hardvéri vedia už pekne dlho, ale nedá sa s tým nič robiť.
Je oficiálny. Nechápem prečo nevydajú zdrojáky pretože ten dekóder niekto implementoval pre vdpau a toho kódu je tam fakt málo.
Před první výplatou je nutné autora zaregistrovat u finančního úřadu, proto potřebujeme znát jeho jméno, příjmení, adresu a rodné číslo.Jak je to u nekoho , kdo rodne cislo nema? (cizinci). Ten pozadavek je dost podivny? EU ??
pokud by byl prijem pravidelny tak autor potrebuje zivnostenske opravneniK tomu úplně nevidím důvod.
Neznám jediného autora, který by v případě honorářů, daněných srážkou, zdravotní pojištění kdykoliv v letech 1990-2014 platil (pochopitelně, pokud ho neplatil z jiného důvodu).Platili ti blbci, kteří se na to v pojišťovně zeptali a tím na sebe upozornili (a tak je to vždycky - kdo chce mít věci v pořádku, doplatí na to, zatímco "černoši" se smějí)
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.