Portál AbcLinuxu, 3. května 2025 23:27
jako mávnutím kouzelného proutku zmizí všchny problémy které při práci s počítačem majíO jake problemy se jedna?
Zodpovědné osoby snad mají utkvělou představu … do hlavy se jim z číše nebeské naleje vše o čem dosud ani netuší.
Třeba se jim něco naleje jinam než do hlavy… :-(
a po 49 dnech (hádejte proč) ten počítač spadlPretiekol nejaký counter. Detaily si nepamätám.
Mimochodem ad zmíněné problémy uživatelů. Do značné míry plynou z faktu že prostě nechápou co na jejich desktopu je linux a co windows. A problémy které ve skutečnosti jsou problémy windowsovskych aplikací v serverovém prostředí tak hážou na hlavu linuxu.Pokud tam nemáte dualboot, tak nechápu tu druhou větu.
Jinak vůbec nemůže být ani řeči o nahrazení linuxu na serverech, to už by hrubě přelezlo i ty zmíněné dva melouny ročně navíc.Ne že by to bylo něco divného, že cena nakonec přeleze původní cenu, je u státních zakázek docela běžná věc. Příkladem budiž ten program pro ministerstvo financí, který měl dělat účetnictví státního rozpočtu - pokud si pamatuju, původní cena půl miliardy, dnešní cena 4 miliardy.
nad mají utkvělou představu, stejně jako naše mamča že v případě nasazení MS Windows, jako mávnutím kouzelného proutku zmizí všchny problémy které při práci s počítačem mají a do hlavy se jim z číše nebeské naleje vše o čem dosud ani netušíNo, tak asi takhle: zákonitě řešení, které je dražší, musí přece vyřešit více problémů... A když k tomu přidáte, že jde opět o "reformu" (která přece nemůže být nikdy k horšímu, ale vždy jen k větší slávě a lesku), vyjdou z toho hlavní handicapy linuxového řešení: netočí se při něm dost peněz na to, aby mohlo i kapat do nastavených kapes a hlavně tím, jak pořád funguje a funguje, snižuje úřednicko-politický rating instituce v oblasti provedených reforem (investic) za sledované období. Když na úřadě všechno funguje a dokonce zbydou peníze (třeba na to hřiště apod.), tak to přece vypadá, že tam nic nedělaj :/
máme za úkol připravit výběrové řízení pro nabídku jež by to realizovala.To zní jako "požadovanej výsledek je znám, teď je potřeba vypracovat zadání". Jdu blít.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.