Portál AbcLinuxu, 2. května 2025 07:12
vesnice se za ty roky rozrostlaOn stačí i atlas z roku 1991, který jsem dosud vcelku úspěšně používal - nové obchvaty, přeložky, dálnice atd. Vesnice se rozrostly jak reálně (hodně se staví na jejich okrajích), tak ještě mnohem více i jen podle cedulí ("nafukování vesnic").
staci drzet smer podle ceduli a cisel silnicTo často nestačí. Protože borci z ŘSD občas zapomenou po dokončení nové silnice odstranit staré značky, čímž člověk leckdy dojede ... mezi půlky. O silnicích nižších tříd ani nemluvím, tam je to hotová tragédie.
Nechci ti brát vítr z plachet ale i iGo není ve výše uvedených problémech o moc lepší. Je sranda s tim jezdit, je to opravdu jako hra. Na dovolené v Českém Švýcarsku jsme jezdili první třetinu cesty k památkám pořád přibližně stejně, ale nikdy jsme tu třetinu nejeli stejně. Cesta tam vedla jinudy než cesta zpátky. Druhý den opět nějaká další nábližka. Za týden jsem podle iGo 3x zakufroval až do otočte se do protisměru apod.
Je pravda že to byla čerstvě pořízená navigace a většina problémů s ní se časem vyřešila. Například odhad vzdálenosti k té správné křižovatce ve městě když jsou 3 hned za sebou. Další věc na kterou si člověk musí dávat pozor je že nestačí jen strčit navigaci za okno nastavit cíl a vyrazit je obvykle dobré počkat až iGo najde polohu jinak je to pak obrovské překvapení.
Ale problémy se stanovením správné trasy mám i na iGo ale protože nemám dálniční známku a jezdím 90% po silnicích 2-3 třídy tak mi to nevadí, ale při testování nebyl problém naplánovat trasu která z ničeho nic odbočila z dálnice aby se na ní po 20km zase napojila
Jiné navigace jsem viděl pouze jako spolujezdec na krátké trasy a tak nemůžu posoudit jestli fungují líp. Já jsem si na iGo zvykl a nyní si již rozumíme.
J.K
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.