Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 04:54
Taky používám Kubuntu a jsem s ním moc spokojenej.
Takýto záver som fakt nečakal...
V gentoo je software opravdu hodně a to by mi na BSD chybělo.No, mě třeba u FreeBSD s ~20 000 balíčkama prakticky nic nechybí
No dát si na gentoo ~ větev je hodně velká odvaha. Já to nastavuju pro každý balík zvlášť v /etc/package.keywords, pokud už to musí být. Oni dobře ví, proč nějaký balík zamaskují.
Ale vůbec ne. Jen to chce mít s Gentoo nějaké zkušenosti. Většina vývojářů stejně používá unstable a to bývá mnohem aktuálnější než stable a téměř stejně stabilní. Pokud je v balíčku opravdu nějaký problém, tak jej rovnou zamaskují. Se stable je taky problém, že chybí lidi, kteří by balíky stabilizovali, takže tam jsou opravdu hodně staré věci.
Se stable je taky problém, že chybí lidi, kteří by balíky stabilizovali, takže tam jsou opravdu hodně staré věci.
A to mi velmi vyhovuje :)
Každý jsme jiný
a tak to já se zas přidám, že odvaha to je ... zrovna o víkendu jsem se naštval na Xorg, a řekl jsem si, že zkusím novou verzi, a že když už tak už a zupgraduju všechno, ať vidím nějaké nové bugyNo dát si na gentoo ~ větev je hodně velká odvaha. Já to nastavuju pro každý balík zvlášť v /etc/package.keywords, pokud už to musí být. Oni dobře ví, proč nějaký balík zamaskují.Ale vůbec ne. Jen to chce mít s Gentoo nějaké zkušenosti. Většina vývojářů stejně používá unstable a to bývá mnohem aktuálnější než stable a téměř stejně stabilní. Pokud je v balíčku opravdu nějaký problém, tak jej rovnou zamaskují.
Se stable je taky problém, že chybí lidi, kteří by balíky stabilizovali, takže tam jsou opravdu hodně staré věci.to je pravda, ale konkrétně pro mně je to momentálně výhoda (nemusím řešit, jak zařídit, abych zůstal na KDE 3.5
Zdá se, že se nám stable vzdaluje do minulosti
Nemapatuji si, že bych musel řešit nějaké extra množství konfliktů při přechodu ze stable. Ale to je už opravdu hodně, hodně dávno.
A co Arch?
Divný, mně funguje...
Hm, mam gentoo, už jsem o těch "vychytávkách", závislostech a tak něco psal, už je beru jako malej test inteligence a zralosti , díky tomu, že vedu gentoo de facto na 4 strojích, tak to plodí svoje ovoce, když něco zkazim, kouknu se jinde, zda nemam někde chybu a pak teprve lezu na google.
Takže mam pocit, že to tam nechávaj schválně, jako prubířské kameny, třeba mktemp a coreutils, USE="doc" a eix .
A bude to fungovat samo od sebe? Když jsem si koupil větší disk, tak jsem ten původní s nainstalovaným Linuxem dal do externího rámečku v BIOSu nastavil bootování z USB a všechno fungovalo, aniž bych musel sáhnout na jediný konfigurák.
Taky si myslím, že by se pisatel měl nejdříve podívat do čeho to vlastně skočil.
JA vim, dneska je v mode rikat "mam 64bitovy system", ale co presne z toho vyuzivas? To myslim vazne, uz jsem parkrat premyslel, ze bych presel na 64bit, ale zatim jsem nenasel nic, kvuli cemu bych to opravdu vyuzil, naopak, casto jsem cetl/ctu, ze v 64bitovym systemu nejede to a tamto, protoze to neexistuje a 32bit verze neni kompatibilni s nainstalovanym 64bitovym systemem. Osobne jsem jenom cvicne zkusil v calc vypocitat nejakej silene velkej faktorial a rozdil byl tak nepatrnej, ze se mi nevyplatilo kvuli tomu udrzovat 64bit system s jeho problemama. Diky predem za info, co je lepsi na 64bitu.
Na nějaké marketingové kecy jako "generický nárust výkonu" bych se vykašlal už z prvu, protože právě generický nárust čehokoliv se nekoná ani u 64-bitů ani u víceprocesorových systémů. Ale třeba můj procesor zřejmě neumí v 32-bitovém módu sse3:
athlon-4, athlon-xp, athlon-mp Improved AMD Athlon CPU with MMX, 3dNOW!, enhanced 3dNOW! and full SSE instruction set support. k8, opteron, athlon64, athlon-fx AMD K8 core based CPUs with x86-64 instruction set support. (This supersets MMX, SSE, SSE2, 3dNOW!, enhanced 3dNOW! and 64-bit instruction set extensions.)
Takže bych se pohlížel spíš po takovýchto výhodách.
FreeBSD jsem taky jednu dobu používal Ale už jsem delší dobu na Linuxu (Kubuntu) a jsem spokojený.
Zrovna jsem teď zkoušel tu alternate instalaci – nastavit si tam raid a nad ním LVM je úplná trivka, případně šifrování – udělali dobrý kus práce.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.