Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 19:10
Túto značku obháňa zlá povesť...Největší problém je, že tento názor je názor běžného lidu. Sice bych se k němu mohl přidat, ale jinak na ten já z vysoka kálím. Nakonec, GNU/Linux pověst nemá jinou, že? Něco málo už jsem tu o tom kdysi psal.
Takze zadna prasklina, zadne vrzani, zadna zmena barvy, milimetrove ryhyPokud se nepočítají šlupky od jader napadané za klávesnicí a obrazovka zapráskaná tak, že už bývá občas problém rozpoznat smetí od pixelů, tak ne. A to jsem se s ním téměř tři roky tahal den co den. A stále drží(a to přes to, že jsem ho býval schopen rozvařit na 90°C). Otec s TravelCosi stejně tak.
Holt mate stesti, zrejme si na chvili pujcili jinou tovarnuAle blbost. Toho idiota co vymyslel dělení zboží na značky bych propleskal.
Tez zalezi jak moc s nim budete "cestovat" tzn kolikrat za den jej otevirat a zavirat...
Ve skole to muze byt klidne desetkrat denne. Zde bych jiz zvazoval hlavne mechanickou stranku - a to neporadim konkretniho vyrobce - proste sam nevim.
Pokud jej budete mit doma na stole a maximalne parkrat do mesice jej zavreny nekam prenesete tak
naprosto bez problemu a je zbytecne platit za znackovy (IBM - Lenovo, HP, Sony) vyrobek.
Pokud bych si kupoval notebok jen tak na stul (misto desktopu a kvuli spotrebe eletriky) tak bych jednoznacne sahl po podobnem vyrobku tj Acer, Asus a podobne levne notebooky. Vykon vsech techto vyrobku je naprosto dostatecny pro provozovani nejmodernejsich OS a to jak Linux tak Windows platformy.
Vite co je na vyrobcich vypocetni techniky nejdulezitejsi ? ......procesoor, RAM, GPU .... HDD ..... sama voda.......... vsechno spatne....
....no prece zaruka .....
Asi tak by se to dalo rict.
HW neni problem. Horsi je to s mechanickou konstrukci. Zde s klidnym svedomim nemohu doporucit nic co je v soucasnosti na trhu. Celkem solidne vypadaji snad jen Mac Booky vyssi cenove relace 30-50 K. Je to dle meho pohledu a mel jsem moznost takovy book mit v rukach - opravdu solidni prace. IBM ve stejne cenove relaci vypada jako plastova hracka.
....no prece zaruka .....
Nebo dostupnost návodu na rozebrání... a náhradních dílů.
je zbytecne platit za znackovy (IBM - Lenovo, HP, Sony) vyrobek.
Tady toto bych trochu rozpitval. Lenovo je hrozný křáp a za značku se skutečně připlácí, tzn. za větší peníze dostanete špatný výrobek. HP to má naopak - zpracování bych viděl celkem nadprůměrné (kromě Pavilionů - ty mi moc dobré nepřijdou) a navíc nemají cenu nijak prémiovou, tzn. za standardní peníze lepší výrobek (např. Probook je fajn a za pár korun), samozřejmě Eliteboky jsou předražené jak prase. No a u Sony se za značku připlácí, ale kvalita tomu většinou odpovídá.
ProBook není dobrý výrobek.Nesouhlas. Lepší notebook jsem neměl, přecházel jsem právě z opěvovaného Thinkpadu.
Např. chybí firewire,Ano, FW nemá, ale to je jediný argument, který uznám.
zahřívá se víc, než starší HP pro business.Zahřívá se víc, ale je to protože většinu času neběží vůbec větrák. U NX běžel větrák permanentně, takže zákonitě dosahoval nižších teplot. Permanentně zapnout větrák jde nastavením v OS, pak bude Probook chladnější, než NX, protože celkově produkuje míň tepla - to jde dokázat jednouše tím, že na stejnou kapacitu baterky vydrží cca o 50 - 70% déle.
píská trafo při plném nabitíNepíská. Mám 90W, u 65W nevím.
zvuk má špatný i na notebookNemá. Mám jej napojený na Cambridge Soundworks, popřípadě občas sluchátka Sennheiser, obojí v ceně okolo tisícovky a v kategorii onboard zvukovek je Probook určitě vysoce nadprůměrný. Rozhodně hraje asi o 200% lépe, než předchozí Thinkpad - to jsem přemýšlel o USB zvukovce. Přechodem na Probook mě tyto touhy opustily.
a hlavně má lesklé víko a oblast kolem klávesnice (což je naprostá tragédie).To je subjektivní hodnocení. Záleží na tom, jaké je člověk čuně a jestli si to po sobě aspoň občas utře, pak to vypadá normálně. Na rozdíl třeba od "pogumovaného" Thinkpadu to jde aspoň dostat do reprezentativního stavu, Thinkpad vypadal jako vytažený z p*dele i přes veškerou snahu a přes použití čistících prostředků. Navíc, není u červené verze víko matné? (Neviděl jsem.)
To je subjektivní hodnoceníNechápu. Při otevření víla se ho musím dotknout a pokud nemám rukavičky z tanečních, tak tam zanechám otisk. Měl jsem ho tři měsíce a musel jsem ho leštit neustále. A prach je tam vidět o to více. Ad. větrák. Můj model (z hlavy číslo neřeknu, ale byla tam 4, 5 a byl to 17" model) měl větrák puštěný často. Btw. Ten pogumovaný povrch má ProBook na místě před klávesnicí. Starší HP bylo mnohem chladnější a taky tiché. Ad. zvuk. Měl jsem na mysli repráčky. Pokud nemusím mít sluchátka a jsem sám, tak je nepoužívám. A repro si sebou tahat nemíním. Ad. trafo. Moje trafo píská. Možná vada - prověřím. Další věc: vyměnitelná bez šroubování je jen baterka, taky nechápu proč Caps Lock má v tlačítku LED a Num Lock ne. Taky se mi nelíbí 16:9 displej, ale to je bohužel dnes trend.
Kolega má prý Acer TravelMate, dostal HP a nejdřív nezavíral víko noťasu ... na mou otázku odpověděl, že on ten Acer v klidu hřeje tolik, že na displeji to dělá nějaké skrvny, jinak zobrazuje, že se k tomu HP chová jako k Aceru. Vlastní zkušenost nemam.
A v té skříni, co nejvíc přebývá, co chybí?
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.