Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 22:09
- v kate nefunguje spravne pohyb kurzoru a oznacovani textu...Můžeš to upřesnit?
- kdyz je v konqueru prilis sirokej strom adresaru tak se horizontalni scrollbar neustale sam presouva doprava. Za tuhle "vychytavku" by patrilo nekomu nakopat...můžeš upřesnit? - stává se mi něco podobného při browsení webu, když se stránka nevejde ani na šířku, ani na výšku, tak při scrollování kolečkem myši dolů se to zároveň trochu posunuje doprava ... zatím jsem to neřešil, myslel jsem, že může být něco blbě u mě v nastavení myši, ale jestli nejsem sám, stálo by to za nahlášení bugu
Roberte, nechceš přidat anketu, kdo jak přešel/zůstal u ke 3.5/4.x? Z ubuntu s kde4 mířim k gentoo s kde3.5, uvidim, jak dlouho u něj budu moct zůstat (toho kde3.5).
No nechci moc strašit, ale:Roberte, nechceš přidat anketu, kdo jak přešel/zůstal u ke 3.5/4.x? Z ubuntu s kde4 mířim k gentoo s kde3.5, uvidim, jak dlouho u něj budu moct zůstat (toho kde3.5).
!!! All ebuilds that could satisfy "kde-misc/basket" have been masked. !!! One of the following masked packages is required to complete your request: - kde-misc/basket-9999 (masked by: package.mask, missing keyword) /usr/portage/profiles/package.mask: # Samuli Suominen <ssuominen gentoo.org> (28 Oct 2009) # KDE3-only applications. # # Removed in 30 days. # # If you find a KDE4 replacement, please open a # request at http://bugs.gentoo.org/ - kde-misc/basket-1.0.3.1 (masked by: package.mask) For more information, see the MASKED PACKAGES section in the emerge man page or refer to the Gentoo Handbook.
# apt-get install dpkg Reading package lists... Done Building dependency tree Reading state information... Done The following extra packages will be installed: dbus-x11 kdebase-bin kdebase-data kdebase-runtime kdebase-runtime-data kdelibs-bin kdelibs5 kdelibs5-data konqueror kteatime libclucene0ldbl libexiv2-5 libknotificationitem-1-1 libkonq5 libkonq5-templates libkonqsidebarplugin4 libplasma3 libsoprano4 libstreamanalyzer0 libstreams0 oxygen-icon-theme phonon phonon-backend-xine soprano-daemon Suggested packages: djvulibre-bin konq-plugins khelpcenter phonon-backend-gstreamer phonon-backend-vlc phonon-backend-mplayer Recommended packages: pmount kfreebsd-gnu hurd kaboom konqueror-nsplugins dolphin exiv2 The following packages will be REMOVED: kcontrol kdebase-bin-kde3 kdesktop kicker ksplash The following NEW packages will be installed: dbus-x11 kdebase-runtime kdebase-runtime-data kdelibs-bin kdelibs5 kdelibs5-data libclucene0ldbl libexiv2-5 libknotificationitem-1-1 libkonq5 libkonq5-templates libkonqsidebarplugin4 libplasma3 libsoprano4 libstreamanalyzer0 libstreams0 oxygen-icon-theme phonon phonon-backend-xine soprano-daemon The following packages will be upgraded: dpkg kdebase-bin kdebase-data konqueror kteatime 5 upgraded, 20 newly installed, 5 to remove and 30 not upgraded. Need to get 51,2MB/51,4MB of archives. After this operation, 77,2MB of additional disk space will be used. Do you want to continue [Y/n]? nAbych pravdu řekl, zíral jsem na to jak puk (dpkg závisí na KDE4????) Ve skutečnosti je to tak, že tahle verze dpkg "breaks" konqueror menší než 4.1 nebo tak nějak. Silně pochybuju, že to platí i pro konqueror 3.5.10, ale co nadělám. (Už vím, co nadělám, zfixluju starej konqueror tak, aby se hlásil jako 4.7.10. To by mohlo zafungovat.) Jo a od nějaké aktualizace v kate nefunguje upozorňování na to, že otevřený soubor se změnil - občas se prostě neupozorní na nic. Prostě přestože KDE už neaktualizuju, tak ostatní změny mi ho postupně rozbíjejí...
Já přešel o víkendu na window maker a wdm, zatim vyhovuje. Nějaké aplikace časem dohledam. Rychlost subjektivně o dost vyšší, sežranost paměti menší. Už jen to "restart window maker" je ... impozantní, celkem.
A safra ... třeba konsole mi v ubuntu (v4) nějak nepracovala s profilama ... neviděla to, co jsem si uložil, v gentoo to mam (v3.5). Takový prkotiny.
Čili dík za pošťouchnutí.
otevře se nový tab, nastaví se kódování a zavolá se ssh na danou IPTo lze ale udělat i v Konsoli KDE4 (stejně jako v KDE3) pomocí profilů - nastavíš příkazy, které se mají spustit při otevření nového sezení daného profilu - a je to. Používám to pro otevírání SSH připojení na všechny servery, kam se často loguji.
$ ssr server1 $ # otevře nový tab a zavolá: ssh uložený_uživatel@server1 $ $ ssr server1 -u userXYZ $ # otevře nový tab a zavolá ssh userXYZ@server1 $ $ ssr --new -a 1.2.3.4 -u userABC -l XYAAA371 371 $ # uloží novou konfiguraci pro XYAAA371 pod aliasem 371 - obdobně --updateNicméně se na to asi budu muset zase podívat. Naposledy jsem to zkoumal asi před půl rokem. Problém je, že těch serverů mám uloženo hodně (>300)Sice si v drtivé většině případů vystačím jen s několika servery, ale občas je třeba se na něco kouknout vedle. A aliasy hodně pomáhají. Kdo si má pamatovat ty šílené názvy, co tam vymýšlejí. Možná by se na to daly udělat záložky, ale rád bych zůstal u čistě textové konfigurace.
A jak tam zadrátuji tu IP? Případně dynamickou změnu uživatele?Nerozumím, proč by to měl být problém... Já mám například nastaveno asi pět profilů sezení, takže si při otevírání nového tabu v Konsoli mohu jedno z nich vybrat - tím se spustí SSH na uloženou adresu a jsem tam.
No zrovna konsoli z kde 3.5 ještě stále používám. Udělal jsem si shell skript pro připojování na různé ssh servery: otevře se nový tab, nastaví se kódování a zavolá se ssh na danou IP.přesně tohle bych taky potřeboval můžeš zkusit zahlasovat pro bug #176866, sice to není úplně přesně ono, ale závisí to na tomtéž, na podpoře dbus
Tak jsem se na to kouknul a už v 4.3.2 je podpora DBUS slušná. Nakonec mi vypadlo tohle:
function sendCommand { qdbus org.kde.konsole /Sessions/${session} org.kde.konsole.Session.sendText "$(echo $1 $'\r')" 1>/dev/null 2>/dev/null } session=$(dbus-send --session --dest=org.kde.konsole --type=method_call --print-reply=number /Konsole org.kde.konsole.Konsole.newSession string:"ssh-$SSH_CHARSET" string:"~" |cut -c 10-) qdbus org.kde.konsole /Sessions/${session} org.kde.konsole.Session.setTitle 1 ${SSH_USER}@${SSH_LABEL} sendCommand "clear" sendCommand "export TERM=$SSH_TERM" sendCommand "ssh ${SSH_USER}@${SSH_IP} -p ${SSH_PORT}"
Koukám, že zvýrazňení syntaxe nějak nepobralo přesměrování
Za harakiry s dbus-send může tohle
$ session=$(qdbus org.kde.konsole /Konsole org.kde.konsole.Konsole.newSession "Shell" "/home") Invalid number of parameters
Takže řekl bych, že ten bug už může být uzavřen. ETA už bylo.
Koukám, že zvýrazňení syntaxe nějak nepobralo přesměrování
#1349 - hlasuj pro tenhle bug
echo -e "\033]2;string\007"
Jak to fungovalo na KDE3:
A Jak to funguje v KDE4:
Přejmenovat terminál přes echo asi automaticky nepůjde. Musí se to udělat až po přihlášení a nevím jak bych v tom skriptu detekoval, že už jsem přihlášen. A tomu dělat to ručně se chci vyhnout. Do .profile to taky dát nemůžu, jedná se o speciální uživatele a přihlašuje se tam více lídí.
ale gwenview (verze kde4) mi přijde v pohodě.Také rád používám, ale pro jiné účely - jako náhrada Kuickshow to neposlouží. Moc těžkopádné.
A postoj vývojářů, kterým se musí u každé chyby několikrát dokázat, že je na jejich straně.Naneštěstí musím říct, že jsem se s tím také setkal... Jedna epizoda, kdy jsem vývojáře marně přesvědčoval, že nemá invalidovat bug, jelikož se jedná o regresi oproti KDE3, mi bude dlouho ležet v žaludku...
=media-gfx/kuickshow-0.9.1
Spíš mě štve, že teď systray nefunguje vůbec (system tray not showing Qt 4.5 icons when standalone).Potvrzuji. Chtěl jsem se na EEEčku zbavit panelu, bez systraye to ale dost dobře nejde.
#include <unistd.h> void main(void) { for (;;) { usleep(40000); puts("A: 1.5 V: 1.5 A-V: -0.000 ct: -0.018 38/ 38 30% 7% 0.4% 4 0"); } }a pustite ho raz v xterme a potom v konsole a sledujte zatazenie CPU.
- Pri zmene Plasma temy alebo pri zapnuti/vypnuti compositingu narastie panel o par pixlov. A pri dalsom zas a zas. Existuje strop, ale ten je adleko vyssi, nez na jednoriadkovy panel treba. Zjavne ma autor 2-riadkovy a teda s tym nebojuje.
Taky jsem se s tím už setkal. Ale téma plasmy měním jen výjimečně, takže jsem to zatím nechal tak.
- Konsole zerie strasne CPU pri vykreslovani. Pustite si mplayer v konsoli (25x za sekundu vypise status) a 2/3 momentalnej spotreby zerie konsole (spolu s X serverom, ktory je tym tiez zatazeny) a iba 1/3 ma mplayer. Pripadne si vyskusajte programcek, ktory simuluje mplayer (25x za sekundu vypise riadok do konsoly):
Tak tak, nedávno jsem na to narazil, když mi přestal fungovat Amarok. Nakonec pomohlo konsoli minimalizovat. Ale to není trvalé řešení.
- Na plno veci neexistuju plasmoidy take, aby z nich udaj siel lahko zistit bez rozklikavania. Na teplotu CPU existuje sice "system monitor - temperature", ale ze by ukazoval rovno cislo to nie. Bud budik alebo graf aj s historiou. Z oboch sa odhadnut teplota +- 10 stupnov co je naprd a na presnu hodnotu si treba prist a pockat na tooltip (ktory este obcas potom ani sam nezmizne a treba na neho klikat). V Kde3 bol applet Kima, ktory okrem teploty vsetkho mozneho vedel este aj ukazovat frekvenciu.
Teoreticky by neměl být takový problém to tam přidat. Jen na to udělat patch a šoupnout to k bugu. Takových jednoduchých plasmoidů, které by chtěly trochu vylepšit je více. Ale vývojáři na to evidentně nemají čas. Udělali základní verzi, ta jim stačí a nemají potřebu ani čas tam něco přidávat.
- To iste KMix, z ikonky sa da spoznat, ci je kanal zmutovany alebo nie, ale neda sa zistit hlasitost inak ako tooltipom. A taktiez sa neda ovladat viac ako 1 kanal. V Kde3 mal mixer ikonku v podobe stplca, z vysky ktoreho sa dala spoznat hlasitost.
To není až tak pravda. Hlasitost se dá odhadnout podle počtu zelených vlnek, které vycházejí z reproduktoru. Čím více vlnek, tím hlasitější.
Hlasitost se dá odhadnout podle počtu zelených vlnek, které vycházejí z reproduktoru. Čím více vlnek, tím hlasitější. To som si doteraz nevsimol. Mam svetlosivu temu Aya a na nej vidiet svetlozene parpixlove vlnky... A hlavne: ikona sa nezmeni medzi 25% az 75% co moze byt kludne rozdiel od "skoro nepocut" po "prave mi to odtrhlo hlavu".No nic není dokonalé. Mi třeba vadí, že se hlasitost mění po skocích. Jsou tam 4% a pak 0%. Nic mezitím. A i ty 4% jsou někdy moc. Ale to je mám takový dojem spíše problém alsy a ovladače
A na kolika Vám funguje framebuffer v konzoli s Xkama?
Mně to dělá, vesafb a nvidia drajvr to, že napoprvý funguje a když se vrátim zpět konzole, tak mam ten textovej režim nezobrazitelnej. Co jsem našel návody, tak nvidia FB radily nebrat. Poslední návody jsem našel cca ke kernelu asi 2.6.22. Mam nvidii, v ubuntu je konsole nainstalovaná taky bez FB (asi 80x25). Tak mne zajímá ... nikdo to neřeší od kernelu 2.6.22,takže to neni problém, FB funguje? Nebo je to kolize s nvidia drajvrem pro Xka, řešit to nejde a všichni to ví až na Vencoura?
Vycházel jsem i zde z dotaz na nVidia a FB.
Dostatečná odpověď, dík.
Vetsinou je tohle problem fglrx :]a nvidie (pozoruji na GF2 MX 400 a N6200), a nouveau (pozoruji na NVS285), a intelu (pozoruji na 945GM), a vůbec všude jinde než v KDE
Nefunguju klavesove skratky Meta+[numercka klavesnica]Tak tohle mě taky strašně štve. Měl jsem v KDE3 pěkně nastavené ovládání hlasitosti Kmixu na Win(meta)+NumPlus/Minus, ale teď mám utrum
Na teplotu CPU existuje sice "system monitor - temperature", ale ze by ukazoval rovno cislo to nie.Taky jsem byl překvapený, že zobrazení pouhého čísla nejde, ale grafický budík (naprosto k ničemu) tam je. Zlatá Kima.
To iste KMix, z ikonky sa da spoznat, ci je kanal zmutovany alebo nie, ale neda sa zistit hlasitost inak ako tooltipom.No zrovna nedávno jsem si všiml, že ta ikonka při změně hlasitosti přidává nebo ubírá ty zvukové vlny, co vychází z repráku, ale že by z toho šlo poznat aspoň na desítky procent, jaká je hlasitost, to se taky říct nedá
Nefunguju klavesove skratky Meta+[numercka klavesnica]Kdyby jen to, ale to pitomé Qt nepozná půlku kláves z mé Sun Type 6. A bug report tam hnije. Samozřejmě se to dá přemapovat na F13..F24, ale proč bych to měl dělat. Navíc v KDE3 bylo unifikovaně možno přiřadit jedné činnosti dvě alternativní zkratky, což samozřejmě místo aby rozšířili na libovolný počet, tak spíše odstranili.
Ještě k tomu appletu kima z kde3. Jde to obejít tak, že se použije applet command watch a do něj se vloží krátký skript, který každých pár vteřin vypíše teplotu procesoru nebo cokoli jiného. Výsledek je pak úplně ekvivalentní appletu kima :)
#!/bin/bash TEMPFILE=/sys/class/hwmon/hwmon1/device/temp1_input FREQFILE=/sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_cur_freq OUTFILE=/dev/shm/plasma-kima-$USER while true; do temp="$(<$TEMPFILE)" temp="${temp%???}" freq="$(<$FREQFILE)" freq="${freq:0:1}.${freq:1:1}" echo -e "$temp $freq " >"$OUTFILE" sleep 1 done(> sa da lahko domysliet, ze)
Program watch se dá používat na cokoliv, já tak třeba v konsoli sleduju provoz na síti ... "watch -d iptables -nvL".
třeba takhle http://techbase.kde.org/Getting_Started/Build/KDE4
dáš to pod samostatného uživatele a má to výhodu v tom, že to nemůže pokazit nic ve zbytku systému.
Zajímavé je, že si tady všichni stěžujete na různé věci, ale nikdo nezmínil tisk. Vím, že je to součást Qt, ale sakra to přece není možné, že po 2 letech vývoje není KDE schopné tisknout víc kopií jednoho dokumentu (vždy mi to vytiskne max jednu) a chybí základní možnosti jako tisknout aktuální sránku, výběr, ...
Přijde mi dost hloupé, že přidávají "super feature" jako dálkové ovládání widgetů a při tom tam občas chybí vlastnosti na úrovni Windows 95.
ignoruje to větší počet kopií, ale jak jsem už psal, je to chyba Qt, KDE s tím prý nemůže nic dělat
for (int i = 0 ; i <= Integer.MAX_VALUE ; i++) { System.out.println("KDE 4 bude ve verzi 4." + i + " již vopravdu, ale fakt vopravdu použitelný."); }
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.