Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Také vám v KDE4 chybí rychlý, jednoúčelový prohlížeč obrázků? Také jste skřípali zuby, když někteří navrhovali používat místo starého dobrého Kuickshow z KDE 3,x třeba mamutí Gwenview nebo nevhodný Okular? Mám dobrou zprávu: Kuickshow pro KDE4 funguje a je stejně rychlý a šikovný jako dřív. Jen je nutné trochu hledat a kompilovat...
Kuickshow je užitečný především pro rychlé prohlížení obrázků z jiných aplikací, například z Krusaderu. Kliknete nebo stisknete Enter a zobrazí se obrázek – ovšem žádné menu, ovládací prvky nebo podobné zbytečnosti – pouze dekorace okna a v ní obrázek. Titulek okna obsahuje dvě důležité informace: Cestu k souboru (včetně názvu) a velikost obrázku.
Uživatelské prostředí Kuickshow (když jej spustíte bez názvu souboru jako parametru) je velmi chudé, ale to vůbec nevadí, protože při běžném používání s ním člověk nepřijde do styku.
Jaké bylo moje zklamání, když jsem přešel na KDE4 a zjistil, že Kuickshow už není k dispozici. Začal jsem hledat rozumnou náhradu, ale každému programu něco chybělo. Některé neumí automaticky škálovat na velikost obrazovky a jednoduše obnovovat na původní velikost, jiné neumí přecházet do fullscreen režimu, ještě jiné neumí zobrazovat v titulku okna velikost obrázku, další neumí procházet obrázky v adresáři... Prostě mizérie. Mohl jsem sice používat Kuickshow z KDE 3.5.10, podobně jako jsem nucen to dělat s editorem Kate, ale ten v prostředí KDE4 nestartoval dostatečně rychle.
Autor Kuickshow Carsten Pfeiffer na programu pracuje trochu sporadicky, takže jsem ani nepostřehl, že už je port pro KDE4 v použitelném stavu (vizte bug 188539). Před pár dny jsem se na to zase podíval a zjistil, že nový Kuickshow, zkompilovaný oproti KDE 4.3.0, již funguje bezvadně. Používám jej už pár dní a zatím jsem nenarazil na problém. Protože je v současné době nový Kuickshow v modulu extragear, není automaticky balen společně se zbytkem KDE. Instrukce ke kompilaci najdete na http://userbase.kde.org/KuickShow. Jediný zádrhel může být v tom, že některé distribuce (např. Debian Sid) již z repozitářů vyřazují knihovnu imlib1, kterou Kuickshow používá. A asi bude používat i nadále. Není však problém potřebné balíčky (imlib-base, imlib11, imlib11-dev) sehnat ve starších verzích (v případě Debianu v Lenny).
Tiskni
Sdílej:
A čo gqview (ak pominieme, že to nie je KDE/Qt)? Ja ho používam vcelku k spokojnosti.
RE: Jednak mi více vyhovuje KDE/Qt...
Sledujem ze mnoho tpv. 3rd party produktov podporuje najma QT (SUN a jeho Virtualbox, Nokia (vyvyja QT pre mobilne zariadenia a tusim aj vlastni Trolltech), DASH a jeho Dash Express tusim tiez vyuziva QT).. Vy pouzivate vyhradne QT aplikacie?
Vy pouzivate vyhradne QT aplikacie?Ne, ale když si mohu vybrat mezi Qt a GTK+, tak zvolím Qt/KDE. Jako desktop používám KDE, takže mi vyhovuje lepší integrace aplikací, které jsou pro KDE od počátku zamýšleny. Např. Kuickshow má díky tomu velmi pohodlnou konfiguraci.
A co qiv?
display
z ImageMagick - a přesně to je Kuickshow.
Mohli by ste tu prosim pastnut /etc/apt/sources.list ? Velmi by mi to pomohlo pri konfiguracii Sida... (Zaujima ma hlavne odkial beriete KDE 4.3.0 a ako je to so zavislostami a ci pouzivate nejake specialne zdroje balickov). Dakujem.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian/ unstable main contrib non-free deb-src http://ftp.cz.debian.org/debian/ unstable main contrib non-free deb http://ucho.ignum.cz/debian-multimedia/ unstable main
aptitude search koffice
mi nic nevyhodi... apt-cache search koffice
sources.list
i experimental? apt-get -t experimental instal ...
/etc/apt/preferences
tohle, aby se z experimental instalovalo pouze to, co řekneš explicitně, že odtud má jít:
Package: * Pin: release a=experimental Pin-Priority: 101Více info viz http://www.debian.org/doc/manuals/apt-howto/ch-apt-get.en.html#s-apt-show-versions
Paráda. Díky za tip.
Screen
mám tedy tohle (jinak je vše generované automaticky):
Option "metamodes" "1920x1080_60 +0+0"Videa v MPlayer mi jdou přehrávat bez potíží. Pro akceleraci H.264 pomocí grafické karty používám:
mplayer -vo vdpau -vc ffh264vdpau
Hmm verzi Kuickshow pro KDE4, už nějakou dobu v Archlinuxu používám, knihovna imlib je standartně v repozitáři.. Ten titulek mě docela překvapil
Mám repozitáře debian sid, ale Kuickshow v nich není:
server:/home/dalibor# apt-cache search kuickshow
server:/home/dalibor#
Jen je nutné trochu hledat a kompilovat...