Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 16:53
Pokud máte na nějaké Unixovém serveru účet a jediné povolené spojení k němu je přes ssh, pro kopírování souborů a adresářů obvykle budete moci použít scp. Pro tyto účely používám hezký, jednoduchý, rychlý, nenáročné na paměť, nenáročné na plochu desktopu, snadno konfigurovatelný, s možností scriptování, ... aplikaci WinSCP. Možná by se hodilo podotknout, že jde o aplikaci s GNU licencí a navíc autor aplikace pochází z Čech, Martin Přikryl.
Tiskni
Sdílej:
winegcc
, ale narazil jsem na vcl.h
(Visual Component Library z Delphi/Builderu, jestli se nepletu), takže z toho asi nic nebude. Nebo se to dá v Linuxu nějak přeložit?
Veškeré aktualizace se to navíc komplikují s autentizovanou proxy, to je prakticky konec aktualizací - některý program bere nastavení z Exploreru a neumí autentizaci, některý neumí ani proxy. No popravdě řečeno jsem ještě nenašel program, který by se uměl aktualizovat přes NTLM proxy.Velmi offtopic, ale jak jsem to řešil já u jednoho programu: spustí se Internet Explorer s URL, na kterém je aktualizační balíček. IE ho stáhne a zeptá se uživatele zda ho má spustit, uživatel odklepne a spustí se asociovaná aplikace (což je opět onen updater). Je to sice hnus, ale bohužel jediná možnost. Program je totiž určen pro uživatele ve velkých firmách, kteří nemají na svých počítačích žádná práva a přístup ven je jen přes zaheslovanou proxy. Teoretik by zde asi řekl: "Správné řešení je přečíst si informace o proxy a použít je, na heslo se zeptat." Zkušený praktik ví, že těmto uživatelům nelze žádným způsobem vysvětlit, proč to po nich chce heslo, co to je za heslo a kde ho mají vzít.
Pro srovnání zde odkazuji na obrázky: gFTP 2 a WinSCP 3.80.uff ... jak někdo může to gFTP používat?
cd #sh:user@computer:dir
, řešení dostupné v konzoli i grafice ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.