Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 15:25
Panebože NA CO?! WinSCP považuji za díru mistra tesaře jak se dostat z Windows na non-MS stroje. Proč bych měl probůh pouštět další grafické klikadlo, když mi stávající nástroje spolehlivě fungují? Při eleganci příkazové řádky, seznamte se prosím nejdřív s tím jak se dá použít sshfs a smbmount! Proč bych měl jak idiot překlikávat mezi okny, když mohu mít připojeno v jednom chlívku současně X strojů jak unixových (s ssh) tak od MS (mount s typem cifs) a JEDNÍM VRZEM s nimi pracovat buď přes klasické konzolové nástroje, nebo čímkoliv jiným co funguje obdobně svižně.
A když už bych náhodou nemístně zatoužil pracovat s těmi stroji, tak si jejich plochy přitáhnu do X přes rdesktop nebo VNC.
Na hrubý pytel hrubá záplata - jinak tahle reakce je i na http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/vitezove-community-choice-award-oznameni#5Na SCP, podobně jako FTP či WebDAV, NFS či blootooth podprotokol pro přenos souborů se můžeme dívat jako na vzdálený souborový systém.
Chápete ten princip? Operační systém musí různé přístupy integrovat!. Uživatele ten protokol dole nezajímá. On chce ve svém textovém procesoru otevírat a ukládat soubory, sdílet je s kolegy... Ne pouštět separátní aplikaci na každou blbost.
Proto je WinSCP pro Linux kravina, stejně jako je kravina rozhraní pro další protokoly (FTP), integrace je ta cesta.
WinSCP je berlička, která slouží v situaci, kdy MS není schopen, nebo z důvodů zachování nekompatibility nechce integrovat dobře zdokumentovaný systém (SCP) do svého systému. Místo WinSCP je na windows.
Ted k vám. Vydáváte se tu za někoho, kdo chce svůj nadhled ukázat těm fanatickým linuxákům. Přitom tomu ruzumíte jak koza petrželi. Váš post v celé nahotě odhaluje, že nemáte vůbec žádný nadhled. Buďte tak laskav, zalezte do díry a zůstaňte tam.
Moje reakce není ani tak na tento blogpost, jako na kombinaci: tento blogpost + moto tohoto blogu.
Běžnému Frantovi uživateli bych takovou reakci nepsal. Pokud bych BFU na obdobný blogpost odpovídal, psal bych, že má použít Nautilus, nebo jeho obdobu v KDE.
Nicméně pan Jindřich Plešinger se vydává za někoho, kdo je nad těmi "linuxovými fanatiky". Jeho blogpost ho usvědčuje z inkompetence.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.