Portál AbcLinuxu, 5. května 2025 18:42
ono by toho bylo vic, ale ma cenu na to upozornovat? (nema)Samozřejmě, že má.
skoda, ze tu nefunguje jazykova korektura.Škoda, že lidé jsou jen lidé, kteří pod časovým tlakem občas dělají chyby (v tomto případě "přehlédnou chyby").
Škoda, že se nepoužila kontrola gramatiky od společností Lingea nebo Microsoft, která by řadu takových zbytečných chyb odhalila. Otázkou je, zda by je bylo vůbec možné spustit na Linuxu nebo by šlo o další učebnicový příklad slabého místa při používání Linuxu v praxi.skoda, ze tu nefunguje jazykova korektura.Škoda, že lidé jsou jen lidé, kteří pod časovým tlakem občas dělají chyby (v tomto případě "přehlédnou chyby").
Dalším rozdílem mezi distribucemi je rozhoditelnosts/rozhoditelnost/rozchoditelnost/ Obě slova dávají smysl, ale asi to druhé bude lepší ;)
- instalak som musel spustit v safe grafickom mode, inak zatuhol alebo uplne 'rozbil obraz', zjavne vesa driver nepodporuje atihd2600xt
- to iste ostre ixy
- po nainstalovani fglrx 8.42 problemy zmizli, ale odvtedy ked prehravam video tak vzdy obrazovka scerna aj na zaciatku aj na konci prehravania, to iste pri spustani opengl aplikacii, takze mam pocit ze to fglrx nove si z ubuntu 7.10 nejak dobre nerozumie
- pidgin (ex-gaim) sa nedokaze pripojit na icq na prvy pokus, a pri castom opakovani sa zrube
- ked som si nastavil weather applet zobrazovat kosice (ako mam v kazdom ubuntu od 5.10) tak mi to ukazovalo nejaky kazachstan..v podstate ho neviem prinutit zobrazovat to co ma
doteraz som mal z ubuntu vzdy velmi dobry pocit, strasne ma sklamali :-/ a na dorazenie v 64bit verzii ktoru som nahodil ako prvu chybaju balicky, ako palmos developer je pre mna uplne nepouzitelny, musel som nahodit 32bit
verim ze dalsie updaty to poopravuju
Tak si nastavím jiný, ale abych tam dal nějakou napodobeninu MacOS s nekvalitně vykreslenýma gradientama na tlačítkách, špatně vykreslovaný scrollbar, něco s kostrbatýma obrázkama s nedomyšleným alpha-blendingem (čti 1bit průhlednost). Ta textura na scrollbaru v MacOS "zůstává stát na místě" a "nepohybuje se" se změnou jeho pozice. Totálně podělaný toolbary ... v MacOS jsou tlačítka na toolbaru ve "skupinkách" vzájemně spojená a pouze postranní jsou zaoblená. Takového efektu nedocílíte nastavením snad v žádného enginu (v Qt (KDE) to jde).
Každopádně je to vaše volba. Chcete-li to tak mít, nebráním vám. Jen vyjadřuji svůj názor na daný styl.
Trochu pofoukám bolístku.
PDA je problém i v MS-WinXX, které jsou jen trochu zabezpečené. Mám zkušenost s iPAQ od HP. Užíval jsem si. a dodnes to není ono.
onovy@lajka:~$ cat /etc/apt/sources.list deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ feisty-updates main restricted universe multiverse deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ feisty universe main restricted multiverse deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ feisty-security universe main restricted multiverse deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ feisty-backports universe main multiverse restricted onovy@lajka:~$ blender Program 'blender' není v současné době nainstalován. Můžete jej nainstalovat napsáním: sudo apt-get install blender Ujistěte se, že máte zapnutou komponentu 'universe' bash: blender: command not found
Během toho mála času, který jsem strávil v konzoli (protože jsem se snažil k systému přistupovat jako uživatel konzole neznalý) jsem narazil na zajímavou vychytávku, která, ač není novinkou této verze, stojí za zveřejnění. Jde o command-not-found, což je skript, který při neexistenci zadaného příkazu nabídne instalaci příslušného balíku.
/dev/hda1 /media/hda1 ntfs-3g defaults 0 2Důležité je, aby před mountováním byl nahrán jaderný modul "fuse", což by snad být mohl, a vytvořeno zařízení /dev/fuse... když ne, tak ho zapište někam do /etc/modprobe. O zařízení by se měl postarat udev
Ubuntu používá Network-Manager. Ten trošku zlobí, pokud toho od něj chcete více, jako třeba častá změna IP adres, přechod mezi Wifi a LAN apod. Stalo se i že úplně zatuhnul a bylo třeba restartovat počítač. Nicméně po poslední aktalizaci Network-Manageru, (asi před týdnem) zatím problém nenastal. Síťová karta měla občas konflikty s USB - vyřešil parametr irqpoll při bootu.Network-Manager je peklo. Na první pohled pěkná a jednoduchá věcička, ale při čemkoliv složitějším (např. zmiňované přechody mezi WiFi a LAN, použití Cisco VPN clienta apod.) totálně selhává a pak se dost komlikuje situace, kterou bych na méně klikacím systému vyřešil jednoduchým skriptem.
Uspávání - Funguje jak suspent-to-ram, tak suspend-to-disk. STR využívám denně, notebook klasicky téměř nevypínám. Asi 1-2x za měsíc se stane, že se notebook neprobudí. To asi spraví až nové jádro.Já jsem na tom přesně opačně, ani jeden suspend mi na Toshiba Tecra M9 nefunguje, ale s tim notebookem je problémů víc, takže tohle mě zatím tolik netrápí. Blbé třeba je to, že kernel obsahuje dost staré iwlwifi, které s mojí iwl4965 prostě nefunguje. A zkompilovat si vlastní kernel není jednoduché, tak, aby fungovaly věci jako restricted-drivers. Nejvíc mi asi vadí to, že hlavní zdroj informací má být Ubuntu forum, které je zaplevelené spoustou nesmyslných diskuzí od BFU a polofunkčních návodů, ale najít nějaké informace od kompetentních lidí dá dost práce. Např. pro to iwlwifi jsem našel jakýsi commit do nějakého git stromu, takže to asi někdo hodlá aktualizovat, ale bližší popis moc k nalezení není.
/etc/X11/xorg.conf
(např. editorem vim
, nebo pro vás spíše třeba nano
). Najděte v něm tento řádek: driver fglrx
a změňte ho na driver vesa
. Rebootujte pomocí příkazu reboot
.
Pro vyřešení problému s instalací fglrx ovladače vámi zmíněný popis nestačí. Prohledejte fórum a pak případně napište do zdejšího diskuzního fóra (! nikoliv pod tento nebo jiný článek !).
ale tato instalace kodeků NENÍ záležitostí systému, ale daného prohlížeče, v tomto případě Firefox.No protože každá distribuce Firefox upravuje tak, aby pracoval s jejím balíčkovacím systémem, tak to není čistě záležitost ff.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.