Portál AbcLinuxu, 21. července 2025 12:48
Margot Kaminski napsala podrobnou, ale dobře čitelnou analýzu uniklého návrhu ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), dohody, kterou se vlády snaží držet v tajnosti, ačkoliv ovlivní právní prostředí v oblasti vynucování práv duševního vlastnictví. Mimo jiné je součástí návrhu i to, že by případy týkající se intelektuálního vlastnictví měly přednost u soudů.
Tiskni
Sdílej:
Uvítal bych kdyby se našla dobrá duše, která by ty jednotlivé body dokázala přeložit. Není vůbec jednoduché to číst natož pochopit.Právě jsem získal svolení autorky, takže to snad brzy bude. Pokud chcete někdo pomoci překládat, ozvěte se mi.
Ad poslední bod: Ale tak ta smlouva se bude vztahovat jen na ty státy, které ji ratifikují, že...Určitě? A co když bude pro státy EU stačit ratifikace Evropským parlamentem?
A co když bude pro státy EU stačit ratifikace Evropským parlamentem?Jako že by o tom hlasoval někdo, koho jsme volili? Pochybuju, tohle schválí komise a parlament si do toho nenechá kecat.
Nebude, ale je to způsob, jakým USA chtějí dotlačit k přijetí i ostatní. Prostě se domluví s několika velkými trhy (EU, Austrálie, Japonsko) a ostatní, když budou chtít s nimi obchodovat, budou muset přistoupit na pravidla. Proto se ACTA řeší mimo WTO. Jinak by jim do toho kecal Tádžikistán a jiní.
Mám takový neblahý pocit, že vzniká nová opona mezi těmi hodnými a těmi zlými. Na jedné straně členové ACTA, na druhé Rusko, Čína.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.