Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 23:25
Hmm, jak přinutit číst děti Verneovky by mě taky zajímalo. Četl jsem od něj jednu knížku a byla skvělá, ale u druhé jsem už neměl sílu dočíst ji do konce. Verneovky jsou přecejen trochu delší.
Já nevím, mne nikdo nutit nemusel a přečetl jsem snad všechno, co u nás kdy vyšlo. A všechny nejsou tak dlouhé, to jen ty notoricky známé.
....kdy děti sbíraly papírky od amerických žvýkaček a závistivě vzdychaly po bonbónech a hračkách (i těch nejlevnějších) ze západu,šestnáctileté dívky byly za jediný pár punčoch jít s jakýmkoliv cizincem do postele.Rikas pravdu, za to te nekteri moc radi mit nebudou. Pamatuju, jak jsme zebrali o barevne nemecke igelitky a samolepky u nemcu co odjizdeli z Velke Ceny v Brne.
Bylo to tak.No a co? Tohle je nějaký znak chudoby? Wow.
Co je špatného na tom zvednout dětem sebevědomí s poukazem na bohatou kulturnost našeho národa?Zvednout sebevědomí. LOL. A do toho "bohatství" se ta "bohatou kulturnost našeho národa" teda nepočítá. Asi se tím myslí nerostné suroviny nebo co.
No, možná budeme za pár let všichni v EU mluvit jedním jazykem, sloučeným z angličtiny, němčiny, holandštiny a francoužštinyA kdyby v tom jazyce vycházel třeba LinuxExpress, mohl by pohodlně existovat... Nemůžu si pomoct, ale jazyk je v první řadě nástroj komunikace (resp. nástroj myšlení) a až hodně daleko vzadu je jeho esteticko-umělecká funkce, nemluvě vůbec o estetice podoby grafického záznamu (=pravopisu). Z toho vyplývá: 1) Nejdůležitější je, abyste použitím jazyka sdělil to, co sdělit chcete (do toho ale patří i stylistika a jazyková logika, leckdy i typografie). 2) Z praktického i historického hlediska je naprosto bezpředmětné opájet se nebo se nechat rozčilovat jednotlivými odchylkami tvarů (neřkuli těch pravopisných) od momentální normy. Krása jazyka patří spíš k bodu 1). Oblíbené vzdechy o tom, že dřív bylo všechno lepší (i ta budoucnost
IT spadá pod ekonomiku celkem často, taky to tak máme, na samostatné oddělení je nás málo. Už jsem slyšel i o IT pod oddělením kvality nebo personalistiky a v České zbrojovce je (pokud jsem to dobře pochopil) dokonce pod výrobou.Jestli totiž náhodou samostatná IT-oddělení pak nefungují opravdu doslova "samostatně" ... což musí být pak u firem, které se nezabývají vyloženě IT, opravdu efektivní
Zkrátka, buď se to vezme jako situační vtip...A přesně tak to bylo míněno, jako vtipný úvod do posledního pracovního dne tohoto týdne. Kdo nepochopil - jeho škoda
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Naprosto bezne spojeni.V tom je ten největší problém. Sám z toho jako správce takové menší sítě šílím. Když mi volají (tradičně o dovolené přes půl republiky), že nefunguje server, pak se dopídím, že server šlape jak hodinky, ale zbláznil se switch. Pak mi volají, že nejede síť, a on pro změnu odešel systémový disk na serveru, protože vedle baráku opravují silnici a celý barák se třásl tak, že poskakovalo nádobí v kuchyňce (a disk to neustál)… Nebo mi někdo volá, že mu nefunguje počítač, ale on jede, akorát že jsem (blbec) v BIOSu nezrušil boot z diskety a ten dotyčný z nějakého záhadného důvodu disketu použil a nevytáhnul. Takže naprosto chápu vtip toho, když nějaká rádobyředitelka oznámí, že umřela celosvětová decentralizovaná síť.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.