Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 16:02
Tiskni
Sdílej:
iptables -A syn_flood -p tcp --dport 22 -m limit --limit 1/s --limit-burst 1 -j RETURN(Nová ne-SYN TCP spojení jsou zahozena a všechno ostatní prochází syn_floodem). Dlouho byly všechny
Authentication failure
v logu jen moje překlepy v hesle, teď se vyskytly za poslední dva měsíce dokonce dva útoky - celkem závratných 184 řádků v logách. Our customer informed us yesterday that this abuse problem has beens solved. Cracked computer was the reason. Customer improved also their firewall to avoid these in the future. Over all customer acted as a very good example how these things should be dealed cause their contacted personaly to every whois abuse contact which were cracked by their computer... which I must say is a very good thing to see =)To člověku v boji s větrnými mlýny hned zvedne náladu.
Přesně tak. Obvykle se jedná o napadené staré neudržované stroje (to jsou ti debianisti, co tvrdí cosi o fungujících věcech).Nekdy mlceti zlato.
Stačí se připojit na TCP/22 a druhá strana ochotně poví verzi OpenSSH, OpenSSL a možná i druh distribuce.A nekdy naopak ne.
Hmm... já zrovna na serveru používám Debian a jak vidím, tak OpenSSH pěkně a ochotně sděluje kromě své verze i jméno distribuce. Díval jsem se, jak to přenastavit, ale kromě rekompilace (nebo editace binárky - fuj!) jsem žádnou možnost neobjevil. BSD systémy mají alespoň volbu "VersionAddendum", ale ta v Debianu není. Docela by mne zajímalo, jak moc veliký bezpečnostní problém tento únik informací představuje, zejména pak, pokud mám aktuální systém (Etch) a pravidelně (denně) aktualizuji.Stačí se připojit na TCP/22 a druhá strana ochotně poví verzi OpenSSH, OpenSSL a možná i druh distribuce.A nekdy naopak ne.
Skryvani identity je kravinaAle co budu mít jako provozovatel ze zveřejnění používaného SW? A hlavně konkrétní verze? "security by obscurity" je samozřejmě špatný přístup a nikdy bychom se na něj neměli spoléhat, ale: systém bychom měli navrhnout tak, aby byl bezpečný bez jakýchkoli obscurit a věřili jsme mu. Následně pak můžeme některé skutečnosti zakrýt, abychom bezpečnost systému zvýšili ještě dále nad požadovanou úroveň (přičemž na požadované úrovni bezpečnosti by ten systém měl být i bez jakýchkoli schovávaček). Když máme bezpečný systém a rozhodujeme se, zda přidat ještě nějaké skrývání identity, máme na vahách na jedné straně nulové přínosy (z neskrývání) a na druhé straně pochybné a malé přínosy (ze skrývání). A je jasné, že něco, i když jakkoli malého, bude vážit více než nic. Proto považuji za chybu, když OpenSSH server vykecá verzi operačního systému. V době mezi objevením chyby a vydáním opravy (resp. aktualizací aplikace) prozrazení přesné verze programu zvyšuje pravděpodobnost průniku do systému.
V době mezi objevením chyby a vydáním opravy (resp. aktualizací aplikace) prozrazení přesné verze programu zvyšuje pravděpodobnost průniku do systému.
Vzhledem k tomu, že bannery se dají falšovat a útočníci to vědí, lze předpokládat, že zkušenější útočník se pokusí využít mnoha dostupných zranitelností bez ohledu na banner. A hloupý útočník se zase třeba na bannery vůbec dívat nebude a prostě jen zkusí nějaký exploit. A ono to třeba vyjde. Čili, dopad pravdivosti banneru na pravděpodobnost průniku do systému je IMO značně spekulativní.
SSH-2.0-OpenSSH_4.6p1 Debian-5build1
. Opravdu si myslíš, že druhá strana musí vědět, že používám Debian, aby se mnou mohla komunikovat??
It helps auditing a large farm of Debian machines. For example, there is currently no reliable way to remotely tell if a box running OpenSSH 1.2.3 is using an up-to-date Debian version with the security fix. An attacker will simply try all his exploits and move to the next machine if they are unsuccesful. The good guys can do that, too, but they cannot be sure if they just got the offsets wrong or something like that, so that the machine is vulnerable despite the attack was not successful.A samozřejmě, pokud vyjde nová verze OpenSSH s opravenou bezpečnostní chybou, Debian stable nepovýší verzi balíčku, ale opatchuje stávající verzi OpenSSH. Takže v banneru zůstane stará verze, o které se bude útočník moci domnívat, že je zranitelná, a pokusí se ji napadnout. Pokud tam ovšem uvidí, že se jedná o Debian, který opravu chyby backportoval do této starší verze, může jít jinam a nebude zbytečně zatěžovat server. Pokud tedy banneru věří. Ovšem takový útočník bude útočit i v případě, že v banneru zmínka o Debianu nebude.
Dec 18 09:15:10 ssh sshd[1762]: Failed password for invalid user sleeper from 60.250.118.78 port 40749 ssh2 Dec 18 09:15:14 ssh sshd[1764]: Nasty PTR record "60" is set up for 60.250.118.78, ignoring Dec 18 09:15:14 ssh sshd[1764]: User root from 60.250.118.78 not allowed because not listed in AllowUsers... a to sa opakuje pre 400 rôznych IP adries.
# Block SSH brutal force attack insmod ipt_recent iptables -N SSHSCAN iptables -A INPUT -p tcp --dport 22 -s 192.168.0.0/16 -j ACCEPT iptables -A INPUT -p tcp --dport 443 -m state --state NEW -j SSHSCAN iptables -A INPUT -p tcp --dport 22 -m state --state NEW -j SSHSCAN iptables -A SSHSCAN -m recent --set --name SSH iptables -A SSHSCAN -m recent --update --seconds 300 --hitcount 5 --name SSH -j LOG --log-level info --log-prefix "SSH SCAN blocked: " iptables -A SSHSCAN -m recent --update --seconds 300 --hitcount 5 --name SSH -j DROP iptables -A SSHSCAN -j ACCEPT
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.