Portál AbcLinuxu, 6. května 2025 16:26
Pokial bude system eCall postaveny vyhradne na otvorenych technologiach po stranke softwareovej ako aj hardwareovej a zaroven bude nezavisly na ostatnych elektornickych systemoch v auteTo nebude a navíc by to příliš nepomohlo. Je to již z principu šmírovací technologie, u které se sice zpočátku nebude využívat plný potenciál, ale postupem času se to bude rozšiřovat. Může to být otevřené, ale pokud bude zakázáno si to deaktivovat nebo do toho jinak zasahovat, otevřenost je na nic. I když budou lidé vědět, co to přesně dělá, nevzbouří se proti tomu.
Tiez by bolo fajn ak by bol plne hradeny na naklady uradnikov vdaka ktorym bude schvaleny.Velmi komická představa
Pokial bude system eCall postaveny vyhradne na otvorenych technologiach po stranke softwareovej ako aj hardwareovej a zaroven bude nezavisly na ostatnych elektornickych systemoch v aute, nemam s tym problem.Já mám. Opravdu může třeba v civilizaci (město) dojít k tomu, že nikdo nezavolá pomoc? A i kdyby ano, opravdu se mi to vyplatí (např. já autem jezdím minimálně a za cenu eCall bych si mohl koupit třeba kvalitnější a bezpečnější kolo, lepší helmu atd.) A nebo by se mohla místní nemocnici koupit za X takových eCallů NMR a tím zajistit včasnou diagnózu časově kritických onemocnění. A nebo by se mohl najmout člověk, který vyčistí dětské hřiště od stříkaček od feťáků. A vůbec, když chci umřít při autonehodě v lese bez pomoci, co mi do toho má někdo cizí co kecat?
Tiez by bolo fajn ak by bol plne hradeny na naklady uradnikov vdaka ktorym bude schvaleny.Jenže úřada je zase v konečném důsledku placený z tvých i mých peněz (daní).
popis mi teda prosim tebou navrhovane reseniTy mi popiš navrhované řešení problémů s vraždami.
(jinak to, cos napsal je pochopitelne naprosta demagogie)Pročpak?
Ty mi popiš navrhované řešení problémů s vraždami.wtf? jaky vrazdy?
(jinak to, cos napsal je pochopitelne naprosta demagogie) Pročpak?naprosto neprimerene srovanani a argumentace ad absurdum
Je ale potřeba sakra dobře zvážit, jestli je problém natolik závažný, a navrhovaný způsob řešení natolik účinný, aby dané omezení „stálo za to“.Tohle máme dokonce v LZPS: Při používání ustanovení o mezích základních práv a svobod musí být šetřeno jejich podstaty a smyslu. Taková omezení nesmějí být zneužívána k jiným účelům, než pro které byla stanovena. Ovšem poslanci z toho mají legraci a schvalují pořád nové a nové zákony, které vůbec nešetří podstaty a smyslu omezování základních práv a svobod. Jedním z klasických příkladů je novela zákona o elektronických komunikacích, obsahující ještě protiústavnější data retention než původně.
tim chci rict, ze pokud nekdo prijde s nejakym reseni, jak toto eliminovat bez toho, aby se odebiraly vzorky sazi z komina nebo neco podobneho ...To bych jako tak velký problém neviděl - stačí nějaký létací udělátor (např. čtyřrotorový RC vrtulníček s cenou >10kKč) vybavený zařízením na odběr vzorku přímo nad komínem. Létadlo (sic) pak předá vzorek mobilní laboratoři a ta na místě udělá rozbor. Sice by se to dalo provozovat jenom v klidném počasí, ale největší problémy jsou stejně během inverzí, kdy se vzduch moc nehýbe.
§ 276 Poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízeníNení to sice deset let, ale i tak...
(1) Kdo úmyslně poškodí obecně prospěšné zařízení nebo ohrozí jeho provoz nebo využívání, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti.
(2) Odnětím svobody na jeden rok až šest let nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán,
a) zničí-li, odstraní-li nebo učiní-li neupotřebitelným obecně prospěšné zařízení,
b) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 poruchu provozu obecně prospěšného zařízení, nebo
c) způsobí-li takovým činem značnou škodu.
pri projeti kolem jednoho konkretniho vysilaceProboha proč umísťovat vysílač, přece nechceš policisty uštvat. Je tam GSM, tak ping bude stačit.
Já vidím problém jinde - "cena lidského života je nevyčíslitelná" - to je taková blbost. Lidí je na světě jak sr*ek a historie nás učí, že kdykoliv nás trochu víc zařve (viz války a epidemie), tak se během jedné generace rozmnožíme nad původní počty. Ten "argument" vůbec není racionální, ale emocionální (ve skutečnosti platí pouze, že ceny života našich blízkých jsou nevyčíslitelné).+∞
No, vzhledem k tomu, že systém se má aktivovat jenom v případě "vážné nehody", tak bych to za šmírování nepovažoval.Jenže tak to určitě nebude. Na začátku možná, ale brzy někdo přijde s myšlenkou "proaktivní bezpečnosti" - pod hlavičkou nových cílů snížení počtu mrtvých o x %. Dalším pozlátkem může být třeba hledání ukradených aut (k tomu je nezbytná možnost aktivovat to zvenku).
Stát už o mně ví prakticky všechno - kde bydlím, co jsem vystudoval, s kým spím, jakým autem jezdím, kde pracuji a kolik vydělávám + milion dalších věcí.Má, a dost z toho mi přijde znepokojující. U mě třeba pořád ještě nemá kompletní tracklog s informacemi jako kde jsem byl 15.1.2011 večer a kdo byl okolo.
Stát s tím kvantem dat nedokáže pracovat, protože nemá motivaci.(zatím)
Nežijeme naštěstí v totalitní zemi … Proto mě to kvantum informací až tak neznepokojuje.Mě znepokojuje, že až se stát začne totalitním stávat (a že se tak pomalu děje, případně v historii je vidět, že puč je otázkou chvíle), bude ta data pořád mít. A) Cílem má být předat co nejrychleji informaci. To asi nebude stylem „hmm, naboural jsem, počkej, až se přihlásím do sítě a pošlu to“ B, C) Ano, to je pravda. Ostatně mně osobně na tom nevadí ani tak případné zneužití toho systému as-is (to spíš je další kolečko salámu, kdy se po pár letech udělá upgrade na nějakou lepší bonzovací krabičku), jako spíš to, že někdo někomu nařizuje, co má mít ve svém autě.
Mě znepokojuje, že až se stát začne totalitním stávat (a že se tak pomalu děje, případně v historii je vidět, že puč je otázkou chvíle), bude ta data pořád mít.Jako je získalo například nacistické Německo v dříve demokratickém Československu. A náležitě je využilo.
Když si státní moc usmyslí, tak tě semele a není nic, co by jí zastavilo. To je realita. Tomu se jako jedinec nikdy nedokážeš ubránit, to si dáváš nereálný cíl. Když ti napíšou v obálce s modrým pruhem, abys jim poslal svojí velikost ponožek, tak jim to prostě pošleš a nic jinýho ti nezbývá.Zvláštní je, že takhle to většinou nefunguje. Jednak proto, že státní moc není jedna osoba, ale komplikovaný systém, druhak proto, že většina si uvědomuje, že kdyby z ničeho nic udělali nějakou úplnou volovinu, tak přijde defenestrace.
Kdybych měl taková data dávat nějakému soukromníkovi, který bude motivován ta data nějak vytěžit (např. marketingově), případně je prodá třetí straně, tak jsem mnohem nervóznější.Ale i to může být. Až tam ty krabičky budou, ozvou se například pojišťovny poskytující povinné ručení, že to také chtějí využívat. A bude...
NE - stát ta tvoje data, tzv. osobní údaje, nemůže nikam a nikomu dávat a jsem si sakra jistý, že to dodržuje.Ahaaa. A prosím tě, už se vyjasnily ty Drábkovy databáze kdesi neznámo kde v cloudu? A ten chybějící registr práv a povinností už je, nebo má stále v rámci "obecné agency" ke všemu přístup každý?
Pochybuji, že pan Peterka má zákulisní statistiky. Já mohu hovořit z pohledu obecního úřadu trojkové obce a tam to vypadá tak, že do teď přišlo několik desítek dotazů, kolik úředníků v daném úřadě určitý úkon provádí.
Úřad nějaké číslo vyplní a (toto je moje spekulace) pokud tam napíše více jak 0, tak v onom konfiguračním rozhraní se zpřístupní role pro daný úkon. (Toto už není spekulace:) Ten samý úřad pak konkrétnímu úředníkovi přiřadí roli a konkrétní úředník má od té doby možnost přistupovat do centrálního registru pro údaje, které jsou pro výkon dané role potřebné.
Vypadá to rozumně. Pouze mi vadí, že úřad je dotazován na něco, co přímo vyplývá ze zákona, takže by žádné dotazování nemělo být třeba. Ostatně o řadě úkonů na obecním úřadě slyšeli poprvé. A při podrobnějším rozboru (čtení příslušných zákonů) se občas ukázalo, že daný úkon může dělat jen obec vyššího stupně (například udělování občanství cizincům). Hrozné je, že u daného úkonu není uvedeno přesné místo v zákoně. Dotazy na úkony jsou vždy sloučeny do společné skupiny a zmocnění je odkazováno jen celým zákonem. Pak vznikají takovéto potyčky, kdy vnitro tvrdí něco, ale obec něco jiného. S tím si mohli dát větší práci. Takhle tu práci duplikuje 6000 obcí, místo aby ji udělalo pár školených odborníků.
Pochybuji, že pan Peterka má zákulisní statistiky.K ničemu je nepotřebuje. Je nesporný fakt, že se to nestihlo a proto vznikla ta obecná agenda.
Pouze mi vadí, že úřad je dotazován na něco, co přímo vyplývá ze zákona, takže by žádné dotazování nemělo být třeba.No samozřejmě. Jen to ukazuje, jaký bordel v tom je.
Ostatně o řadě úkonů na obecním úřadě slyšeli poprvé.Spousta agend je docela výjimečná. Dokonce máme i celé úřady, které celé fungují tak trochu výjimečně - třeba Námořní úřad ČR.
Vy uz vidite smirovani skoro ve vsem.Ale ono taky skoro ve všem je. To, že při používání GSM podle specifikace jsou síti dostupné zatraceně přesné informace o poloze vysílače, je prostě fakt.
Ale ono taky skoro ve všem je. To, že při používání GSM podle specifikace jsou síti dostupné zatraceně přesné informace o poloze vysílače, je prostě fakt.NE. To neni smirovani; bez toho by ta technologie nefungovala. Smirovani je, ze to nekdo aktivne ke smirovani pouziva. A na to se take ptam. Pozice mobilniho telefonu se tak aktivne nepouziva, pokud tedy neveris na konspiracni teorie (jina vec jsou tajne sluzby, ale tam byl s jejich kontrolou IMHO problem odjakziva, takze na panikareni uz je trochu pozde).
Pozice mobilniho telefonu se tak aktivne nepouzivaPoužívá. A po novele ZoEK se bude používat ještě víc, novela protiústavně významně rozšiřuje možnosti policie tyto údaje využívat.
Ale moc nechapu, proc je tu vetsina stiznosti na stat, kdyz v tomto pripade to smirovani provadi soukroma korporace pro jine soukrome korporace.V tomto případě je na konci státní organizace CzechTourism. Ale samozřejmě soukromé firmy pro jiné firmy (nebo pro sebe) mohou také šmírovat.
NE. To neni smirovani; bez toho by ta technologie nefungovala. Smirovani je, ze to nekdo aktivne ke smirovani pouziva.Z te technologie pouze vyplyva, ze operator v podstate musi mit informace o aktualni poloze. Ale uz jenom jejich logovani v neagregovane podobe je IMHO jejich zneuzivani a priprava na smirovani. O existenci toho logovani neni pochyb, to je i tusim pozadovano v zakonech. Ze se takto ziskana data hojne zneuzivaji (napr. predavaji policii bez soudniho rozhodnuti), o tom je snad take dost evidence [1] a obcas to snad chteji i uzakonit. Co se tyce jinde zminovaneho zakona o osobnich udaju, ten me prijde dosti bezzuby a misto podstatnych veci resi pitomosti jako rodne cislo. Pokud by tohle mel resit zakon, tak by asi hlavne mel pozadovat, ze provozovatele obdobnych systemu (at uz jde o telefonni operatory s lokalizaci, dopravni podniky s daty o jednotlivych cestach ci obchody s daty o provedenych platbach platebnimi kartami) smi nenanonymizovane logovat jen takove udaje, kde je objektivne potreba pro provoz. [1] http://www.computerworld.com/s/article/9225760/Most_police_don_39_t_seek_warrants_before_tracking_cell_phones_says_ACLU
Co se tyce jinde zminovaneho zakona o osobnich udaju, ten me prijde dosti bezzuby a misto podstatnych veci resi pitomosti jako rodne cislo.Také mi zůstává rozum stát nad tím, co ÚOOÚ řeší a jak to řeší. Například kdysi dávno označil antispamové filtry za protizákonné (přece tu poštu někdo prohlíží!), nedávno se mu zase nelíbily videozáznamy z veřejných zasedání zastupitelstva atd.
smi nenanonymizovane logovat jen takove udaje, kde je objektivne potreba pro provozA jak se to asi bude zjišťovat, kontrolovat a vymáhat? To je jak zákon, že člověk nesmí mezi 8. a 9. hodinou myslet na růžového slona.
Jak už bylo psáno v komentářích k článku na DFENSu, systém musí aktivně pracovat s GPS po celou dobu jízdy, protože ve chvíli nehody bude krapet pozdě na to začít zaměřovat satelity, což někdy trvá u běžně dostupných (=do pár tisíc kč) čipů i dlouhé minuty, nehledě na to, že tou dobou může být celý systém kompletně rozlisován někde mezi plechy.No vždyť ano - musí získávat informace o pozici po celou dobu. Jen to může téct přes buffer, který si bude pamatovat jen data z posledních vteřin.
Otázkou je, jak to bude s odesíláním dat. Moc se mi nechce věřit, že ve chvíli např. nárazu to odvysílá data, tam se jedná o max. vteřinu před destrukcí zařízení, spíš méně, takže imho bude odesílat průběžně, ale to jsou vpravdě spekulace.Nepočítá se s destrukcí zařízení. Ona pravděpodobně ve většině případů nenastane, a už vůbec ne hned (nejčastěji se asi zničí při požáru, ale ten nebývá častý a chvilku to trvá, než se rozhoří - není to jako v amerických filmech). Pokud bude OBU v nějakém dostatečně tuhém pouzdře, tak s úspěchem přežije všechny běžné nehody. Přejetí válcem nebo tankem za běžné nehody nepovažuji.
U toho FSD módu, který je přímo ve specifikacích, zařízení komunikuje docela nehezky aktivně a dodává všechny možné parametry, včetně počtu lidí v autě..No však také: Může být eCall využíván i komerčně? eCall by se - díky propojení bezdrátové komunikace, technologie přesné lokalizace a systémů čidel a řízení vozu - mohl stát základem řady palubních aplikací. Europoslanci vyzvali Evropskou komisi, aby zajistila, že systém bude založen na interoperabilní platformě s otevřeným přístupem pro všechny výrobce i vývojáře. To by mělo podpořit inovace a zvýšení konkurenceschopnosti evropského průmyslu informačních technologií.
No vždyť ano - musí získávat informace o pozici po celou dobu. Jen to může téct přes buffer, který si bude pamatovat jen data z posledních vteřin.To mi připomíná, jak si vždy v práci říkám: "tohle může být přece vyřešené tak jednoduše, proč je tahle aplikace tak strašně dementní?". Jinak řečeno: spoléhat se na může u větších organizací není zrovna zdravý přístup. Datové schránky, či opencard taky mohly být skvělá aplikace.
Nepočítá se s destrukcí zařízení. Ona pravděpodobně ve většině případů nenastane, a už vůbec ne hned (nejčastěji se asi zničí při požáru, ale ten nebývá častý a chvilku to trvá, než se rozhoří - není to jako v amerických filmech). Pokud bude OBU v nějakém dostatečně tuhém pouzdře, tak s úspěchem přežije všechny běžné nehody. Přejetí válcem nebo tankem za běžné nehody nepovažuji.No, to sice přežije, ale docela pochybuji, že se vším všudy, tedy i s anténami a baterií, pokud to tedy nepoužívá nějakou interní/kondenzátory. Pokud používá, tak je zde zase prostor pro další kurvítka.
Může být eCall využíván i komerčně? eCall by se - díky propojení bezdrátové komunikace, technologie přesné lokalizace a systémů čidel a řízení vozu - mohl stát základem řady palubních aplikací. Europoslanci vyzvali Evropskou komisi, aby zajistila, že systém bude založen na interoperabilní platformě s otevřeným přístupem pro všechny výrobce i vývojáře. To by mělo podpořit inovace a zvýšení konkurenceschopnosti evropského průmyslu informačních technologií.Nevím jak ostatním, ale mě to zní jako kdyby Hitler na začátku své kariéry začal na politické debatě povídat cosi o levné pracovní síle a technologicky dokonalých plynových komorách na vyhlazování židů. Prostě takové blbé prořeknutí ve smyslu "a ten systém v autě, který nemá být aktivní do nehody, aktivní bude a budem ho využívat, až se poserete". Palubní aplikace například v podobě cílené reklamy.
Nepočítá se s destrukcí zařízení. Ona pravděpodobně ve většině případů nenastane, a už vůbec ne hned (nejčastěji se asi zničí při požáru, ale ten nebývá častý a chvilku to trvá, než se rozhoří - není to jako v amerických filmech). Pokud bude OBU v nějakém dostatečně tuhém pouzdře, tak s úspěchem přežije všechny běžné nehody. Přejetí válcem nebo tankem za běžné nehody nepovažuji.Si živě představuju jak se nějakej člověk se zlomenou rukou snaží v převráceným autě odpoutat a vylízt ven, dřív než začne hořet benzín a eCall se ho snaží přemluvit, aby si povídal s 112
Kazdopadne, rad bych se zdejsich konspiracnich teoretiku zeptal na jednu vec. Pokud je podle vas jedinym zajmem statu smirovat sve obcany, z jakeho duvodu jsme prijimali zakony na ochranu osobnich udaju? A z jakeho duvodu se do toho pletla EU? To mi teda fakt hlava nebere.. Jestli to nebude tak, ze jsou proste ruzne zajmy a politika je business as usual, a zadna konspirace se sledovanim se zkratka nekona.Imho máš pravdu v tom, že tohle je prostě výsledek demence. Na druhou stranu, tenhle výsledek demence skončí úplně stejně, jako kdyby se jednalo o konspiraci, takže v tom kvalitativně není moc velký rozdíl.
Imho máš pravdu v tom, že tohle je prostě výsledek demence.Co je vysledek demence? To e-call? Jak to muzes vedet? Zkousel to nejaky stat uz zavest povinne, abychom si mohli udelat obrazek? Co kdyz je to dobra vec? Pokud se to nezkusi, je tezke udelat si o tom nejaky zaver.
Na druhou stranu, tenhle výsledek demence skončí úplně stejně, jako kdyby se jednalo o konspiraci, takže v tom kvalitativně není moc velký rozdíl.A neni tohle tvrzeni demence? A zase, jak vis jak to skonci? To co ja se snazim naznacit je, ze vsichni ti odpurci EU krici, kdyz se zavadi neco takoveho (a zajimave je, ze hlavni vec, ktera vadi, je, ze to muze merit rychlost, evidentne
Co je vysledek demence? To e-call? Jak to muzes vedet? Zkousel to nejaky stat uz zavest povinne, abychom si mohli udelat obrazek?Takže libovolnou věc, kterou ještě nikdo nezkusil zavést povinně, nemůžeme označit za blbost?
Co kdyz je to dobra vec?Mohl bys uvést nějaký use-case, jak by se e-Call mohl projevit jako dobrá věc?
a zajimave je, ze hlavni vec, ktera vadi, je, ze to muze merit rychlost, evidentneA zajimave je, ze hlavni vec, ktera vadi, je, ze pak bude lidem vidět do ložnice- jako kdyby ten, kdo neporusuje predpisy nebyl chlap
ale kdyz EU zavadi zakony ktere naopak ziskavani udaju ztezuji, tak vsichni mlciMyslíš Cookie Law? Asi těžko. Jaký zákon máš na mysli?
To co ja se snazim naznacit je, ze vsichni ti odpurci EU krici, kdyz se zavadi neco takoveho (a zajimave je, ze hlavni vec, ktera vadi, je, ze to muze merit rychlost, evidentneWhat? Křičím, protože jsem z principu pro to, aby mi do auta, pokud ho tedy někdy budu mít, někdo umisťoval sledovací zařízení. Tohle je sledovací zařízení, zcela bez pochyby. To že někdo tvrdí "jako sledovací zařízení to používat nebudeme" je stejné, jako když Kapsch tvrdil, že mýtné brány budou pouze mýtné brány a teď z nich pomalu leze, že mimo jiné sledují rychlost, kradená auta a v případě že by si nějaké (zatím hypotetické) gestapo dalo žádost, klidně ti vytvoří mapu jízd podle SPZ, což bude s eCallem zcela bezpředmětné, že.![]()
ale kdyz EU zavadi zakony ktere naopak ziskavani udaju ztezuji, tak vsichni mlci. Neni to dvoji standard? Jsem dabluv advokat - co kdyz jste zaujati?To už je hold lidská povaha, že je jednodušší vyjádřit nesouhlas, než souhlas.
Pokud je podle vas jedinym zajmem statu smirovat sve obcany, z jakeho duvodu jsme prijimali zakony na ochranu osobnich udaju?
Jedním důvodem je, že na ochranu osobních údajů je nutné zřídit úřad, kde je možné zaměstnat spoustu všelijakých kamarádíčků a dalším kamarádíčkům úřad dohodí lukrativní zakázky. Druhým důvodem je potřeba klepnout přes prsty příliš zvědavé občany, kteří se zajímají třeba o to, kolik politici vydělávají ve veřejných společnostech.
Druhým důvodem je potřeba klepnout přes prsty příliš zvědavé občany, kteří se zajímají třeba o to, kolik politici vydělávají ve veřejných společnostech.Přesně tak. ÚOOÚ v podstatě ignoruje rozsudek NSS, který říká jednoznačně, že informace o těch odměnách se musí poskytnout. Další legrace jsou třeba rozsudky (vyhlašované veřejně!), které se kvůli náhubkovému zákonu nesmějí zveřejňovat tak, jak byly vyhlášeny. Mimochodem v příštích dnech dostanu vyžádané informace o jistém soudním sporu, který město prohrálo (a bude platit jak mourovaté) - nyní probíhá "začerňování" některých informací v těchto rozsudcích. Jsem zvědav, co z toho zbyde.
Jenže tak to určitě nebude. Na začátku možná, ale brzy někdo přijde s myšlenkou "proaktivní bezpečnosti" - pod hlavičkou nových cílů snížení počtu mrtvých o x %. Dalším pozlátkem může být třeba hledání ukradených aut (k tomu je nezbytná možnost aktivovat to zvenku).Co teprve až zjistí, že GPS umí měřit rychlost! To bude úspor (a zisků) do státního rozpočtu - místo radaru za značkou (to je drahé a obsluhují to dva lidi) si vždy prvního sosneme údaje od všech (když už to tam mají) a pátého rozešleme inkaso (které později zavedeme povinně, povolení pro státní správu). A když už ty údaje máme, proženeme je dataminingem (osobní údaje přeci už máme také) a pod rukou prodáme nějaké reklamní agentuře ... --- Někdo tu zmiňoval podobnost s požárním hlásičem, který je povinný (nevím, možná). Ale i kdyby ten povinný byl, má to smysl alespoň v tom, že můj požár může ohrozit sousední dům. Kdežto až kvůli svojí blbosti budu ležet v pankejtu, neohrožuji nikoho ... Mimochodem podobné sledování auta si může zařídit kdo chce, komerčně. Ani to moc nestojí ... a výhodu to má, že vím kde mi stojí (auto - obyvatelé sídlišť vědí).
Psi se čipují na levou stranu krku, čipování dětí bude zcela jistě také standardizováno přinejmenším na úrovni EU, jako je tomu u psůa zkoušel jsi ten čip na psovi přečíst třeba po pěti letech?Netřeba zbytečně hledat.
jak te omezuje pas nebo airbagTak zrovna pás přímo omezovat může - například při couvání (naštěstí při couvání povinný není). Airbag omezuje nepřímo tím, že je potřeba ho zaplatit.
Smarja, to uz muzes rovnou argumentovat, ze te auto pri couvani omezuje tim, ze nemuzes ridit ze zadniho kufruPouze jsem uváděl argument, v čem může pás omezovat (jinak pás samozřejmě používám, a není to proto, že se nepoužívání trestá). Výše uvedený seznam je rozšířením původního seznamu europoslankyně Sehnalové - přidal jsem další body, počínaje bodem 4.
Stejne me muze "omezovat", ze ma auto dvere, brzdy, okna, apod...Zrovna dveře nebo okna bych tam někdy nejraději neměl
jak te omezuje pasČlověk, který rozváží s dodávkou zboží po obchodech, se musí 40x denně připoutat a odpoutat. Přitom dodávka dosahuje při přejezdech mezi obchody takových rychlostí, že by při střetu pravděpodobně k ničemu vážnějšímu nedošlo.
nebo airbagZa peníze na airbag bych si mohl koupit účinnější prostředky - třeba lepší kolo nebo lepší helmu.
Misto airbagu kolo nebo helmu?? Do auta??Ne, pouze jsem dával příklad, že dokážu vymyslet za ty peníze lepší zdravotní benefit než eCall. Autem skoro nejezdím, většinu cest podniknu na kole.
proti poslancum kteri poctive soukrome podnikaji
U pravnickych osob by, aby to davalo smysl, ty hranice nemohly byt absolutni, ale musely by se vztahovat napr. relativne ke kapitalu a/nebo mzdovym nakladum.Jenže zase firmy podnikající v různých oborech mají ty ukazatele velmi podstatně jiné. Pokud by se to mělo zohlednit, vedlo by to na obludně složitý systém.
Majetkova priznani zbytku je samozrejme nebezpecna zrudnost.Majetkova priznani nejsou o nic vetsi zrudnost nez danova priznani. Nehlede na to, ze jde o minimalni zasah do soukromi, nebot podstatna cast majetku je stejne jiz evidovana v ruznych vice ci mene verejnych registrech (akcie, pozemky a nemovitosti, penize na uctech ci podily ve fondech) a jine anonymni formy vlasnictvi se stejne prubezne omezuji.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.