Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 07:12
Jsou Linuxáci normální? Mnohdy o tom pochybuju. Ale kde je hranice normality.
Poslední dobou mám pocit, že drtivá většina linuxáků se chová jako komunita slepě věřících. Znám jen několik málo lídí, kteří dokážou soudně říci, co jim na Linuxu vadí. Co jim vadí na GNU programech a GNU koncepci. Vetšinou to jsou lidi, teré mohu považovat za guru v oblasti sítí, nebo programování.
Ale když si přečtu recenzi na nějaký program, hýří to přívlasky výborný, špičkový, jedinečný a co já jim co ještě, ale je onen program opravdu takový jak o něm autor píše? Ne že by to tak někdy nebylo, ale. Prostě občas z toho srší jakési sektářství.
Tiskni
Sdílej:
Je vůbec možné, bez přání, stížností a hlášení chyb vyvinout stabilní program s tunou funkcí? Nerodí se tak vetšina software? Chyběla mi moc nějaká vlastnost?Teoreticky je možno vyvinout dokonalý program bez pomoci uživatelů, ale na druhou stranu tě můžu ujistit, že právě uživatelé umí najít ty nejlepší chyby, na které lidé znalí tohoto programu jen ztěží přichází. A jejich připomínky co se jim tam líbí a co ne a co jim tam chybí jsou velmi důležité. Takže je určitě správné říkat své připomínky jeho tvůrcům.
Od OS očekávám perfektní využívání zdrojů, pohodlnou práci, dobrou celkovou filosofii a SVOBODU. Distribuce GNU/Linux mi toto vše přinesli a jsem šťasten, že existují.Pod tohle se podepíšu, protože je zajímavé sledovat, jaké zatížení snese moje Gentoo/Slackware v porovnání s jiným neunixovým takysystémem. A to není moje PC z novějších.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.