Portál AbcLinuxu, 5. května 2025 23:21
BTW: Přídavek pro ty co se už nechytali u pár posledních XKCD stripů?
... athough I will admit that the possibility of a resonance cascade scenario is extremely unlikely.
I never thought I'd see a resonance cascade, let alone create one.
Odkdy si tak přesně předpovídáme budoucnost?
Doplnění ke dnešnímu stavu: LHC je teď ve stavu standby, začátkem února se pokračuje v honbě za senzacemi.
I v RSS čtečce funguje odkaz http://twitter.com/statuses/user_timeline/15234407.rss.
Fajn, na dotaz doplňuji některé použité zdroje, ze kterých jsem čerpal nebo se inspiroval (v článku jsem uvedl jen rozcestníky).
Dějiny fyziky částic/kvantová fyzika, "Nějaká" fyzikální studna, Pokec o fyzice/FZU, Diskusní fórum o fyzice/Aldebaran, Stručná historie fyziky, Domovská stránka profesora Jiřího Chýly, člena AV ČR, profesora subnukleární fyziky, Info o spalačních zdrojích, hledání budoucích cest, První Cisco v CERNu v roce 1987, Den CERNu, výročí 50 let.
Jen nechápu co to má společného s linuxem.Nic, ale o Vánocích se to smí
Co takhle: cern.ch, hlavní stránka, dále research, data analysis a pak si vybrat?
Česky výsledek googlu: GRID, CERN a AV ČR, text z již zmiňovaného webu pana Rejchla, CERN a GRID.
radsi bych ty prachy nacpal do vyvoje fuze ...
Tak jako asi každý základní výzkum, k čemu je dobrý? Očekávání tu jsou. A další výsledky a použití se najdou později v dnes zatím nečekaných souvislostech.
Lze očekávat při znalosti zákonitostí mikrosvěta následný rozvoj, vývoj nového zdroje energie, pokud se přijde na nějakou jinou formu hmoty a existence, tak výsledkem by mohly být práce vedoucí k rozvoji teorie warpu. Pokud se lépe poznají subčásticové zákonitosti, časem by šlo skládat částice k sobě a tvořit, syntetizovat materiál dle zadání, zvoleného konkrétního vzorce. Při objevu Higgsova bosonu by později šlo rozpracovat antigravitaci.
Tolik nástřel při až tak nepopouštění fantazie
No jasně. CERN potřebuje ty nejlepší. Hvězdná flotila taky potřebuje ty nejlepší
Členské země mají příspěvky rozpočítané dle jejich počtu obyvatel. Úroveň členských příspěvků za rok 2009.
Pokusim se zjistit.
Nehádam se. 9.6.2009 jsem se mohl zúčastnit jedné přednášky o historii CERNu a v poznámkách mám (mi zůstalo), že "ČR přispívá cca 2M€ ... poměrně k počtu obyvatel".
Jelikož se Robert nemohl oné přednášky zúčastnit, tak mne požádal, abych o tom napsal. Kdyby se neozval, tak to mam u sebe v blogu.
Já tušim vazbu na HDP, že do toho mluví. Že to nebude jen podle počtu obyvatel. Mimo to Rakousko chtělo z CERNu vystoupit, nakonec zůstalo. Až budu mít něco konkrétnějšího, doplnim. Na wikipedii je třeba ppsán i případ Španělska, které členem nebylo v letech 1961-1983.
Mně přijde filozofická podobnost CERNu a open source možná vzdálená, přesto zřejmá. Výsledky práce CERNu jsou veřejně publikované a publikovatelné. CERN vznikl jako protiváha vyspělé Ameriky, pro zamezení úniku mozků za lepším bydlem. Pro vyší konkurenci i emancipaci vědců, pro jejich uplatnění. Open source vznikl, GNU, také jako protiváha unixů a světa komerčního softwaru. Z práce GNU také těží všichni, jelikož to jde, je z čeho brát. V obojím se pracuje na společném díle napříč národy i společnostmi.
Já doufam, že ten muj taky
Ještě ho fyzicky nenašli, nezdokumentovali, nerozpitvali. Co vim, je teorie, zvaná Standardní a Higgsův boson v ní hraje podstatnou roli. A ještě ho nikdo neviděl. Kdyby ho nenašli, tak by asi museli hledat jinou teorii, tedy docela ... problém.
Při sbírání podkladů jsem narazil na neutronovou radiografii, doplněk použití rentgenového záření. V oné přednášce (viz odkaz výše, Den CERNu, výročí 50 let) CERN - zřídlo nových technologií pro český aplikovaný výzkum a průmysl je na 12. stránce pěkně vidět rozdíl. Docela mne to fascinovalo.
Ptala se mne jedna osoba, zda mne napadá nějaké negativum, co by CERN přinášel. Musel jsem přiznat, že o ničem takovém nevím.
Do článku se mi to nehodí, ale zde to mohu napsat ... děkuji blízkým za trpělivost, s níž mne nechali tvořit. Děkuji Tomáši Kubešovi, který mi umožnil v CERNu být, fotit a nasávat historickou atmosféru přímo na místě. Děkuji Robertovi Krátkému za jeho šéfredaktorské umění. Děkuju Může, že mne někdy pohladí
Taktéž děkuji za všechny ohlasy a příspěvky.
Doplnění: každý se může přijít podívat. Exkurze se dá objednat na webu: http://outreach.web.cern.ch/outreach/visits/. Určitě to za to stojí.
O potížích s daty z LEPu psalo DSL 22.1.2010. Zpráva v původním znění.
Červen 2011 - práce na antihmotě pokračují zřejmě slibně.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.