Portál AbcLinuxu, 7. května 2025 22:17
vim ~/.emacs
Možná by to bylo lepší bez „přechodníku“, dle zásady „co neumím, to nedělám“.
Linux x86_64
, jaká je pravděpodobnost, že to není pravda?
Obsahuje-li User-agent Linux x86_64
, jaká je pravděpodobnost, že to není pravda?
IMHO podstatně menší, než obsahuje-li ten IE4 apod.
čili tady vzniká nevyváženost
ano, otázka je, jak velká je tato chyba vůči jiným ...
A ten pokles Win podla mna nie je na ukor MacOS , lebo ten je predsa len limitovany aj kupou HW ale skor nastupom mobilnych zariadeni/tabletov.mobilní zařízení a tablety se do těch statistik nepočítají. Navíc Mac OS X podle nich vzrostl za poslední rok o 1%, takže to tím klidně bude - proč by prodej Applích počítačů nemohl růst?
vim ~/.emacs
No, každopádně předřečníkovy počty nefungují ani s procenty, ani s procentními body, takže to asi nemá moc smysl řešit...no já nevím, ale jestli měl Linux před deseti lety taky plusmínus procento, tak mu to docela funguje - resp. z výchozí hodnoty přibližně 0,867077% se po deseti navýšeních dostaneme na těch 50%
Popravde 50% aplikacii v C++ je problem zkompilovat a vobec netusim preco to tak je...Nevěřim, že to platí obecně. Měl bys možná vyzkoušet Arch (namátkou u toho digikamu je v oficiálním repo verze 2.5.0, případně v AURu jsou git/hg verze jak od digikamu tak od rawthreape). Nebo nějaký jiný distro míň konzervativní než Debian...
... nějakou distribuci, kde to všechno funguje,to je která? třeba zmíněné kdenlive z RPMFusion ve Fedoře nedávno ani nenastartovalo, zatímco v Gentoo byla starší verze, která prozměnu padala na triviálních operacích (nevím jak teď, hrál "nedávno" je někdy loňský srpen, kdy jsem potřeboval střihnout video z akce)
Vy sraci, Linuxu staci pre-alpha, maximalne alpha release, pak se vyviji dale, nove vlastnosti a 3x mene starych buge, zato 3x vice novych bugu.Když koukneš na Secunii, zjistíš, že nebezpečnými chybami trpí úplně jiný systém, než Linux.
Mate Gnome a Kde a tisice ruznych dalsich okennich manageru. V kazdem nejede neco, ale da se to zkombinovat. Obcas ale nejede i nic:)Desktopové prostředí Windows má také své nepříjemné vlastnosti. Tam je ale problém, že si uživatel na ně musí zvyknout, protože možnost výběru nemá.
Pak pochopite, proc je 1% jednim procentem.Mně je úplně šumák, jestli Linux používá 1 procento, nebo třeba promile. Začal jsem ho používat v době, kdy o něm většina lidí ještě ani neslyšela, a svůj účel plnil excelentně - jinak by to pro mne byla jen hračka na pár dní. Kdo dokáže využít jeho přednosti, ať ho používá, kdo je využít nedokáže, ať si používá co chce. Je to každého věc. Jak jsem napsal - tvá reakce byla trapná. Stejně tak byl trapný ten první komentář - může být spousta důvodů, proč si člověk zvolí jiný systém. Argumentovat, že všichni, kdo používají něco jiného, než Linux, jsou lamy, je také naprosto ubohé.
Bohužel, pokud bude desktop pokračovat dosavadním směrem … rozvrtávání funkčních věcí,Skutečně bohužel. Bohužel existuje velké procento uživatelů a vývojářů, kteří považují vizuální efektnost za základní kámen systému a nehledí na to, že existují i takoví, kteří chtějí ten systém opravdu používat (ale není to problém jen u OSS, stejné tiky mají i v Redmontu).
na druhou stranu před časem jsem se snažil rozběhnout tři monitory na dvou grafických jádrech a nejenže se mi to nepodařilo, ale dokonce jsem dostal bord do stavu, kdy se už nikdy nezobrazilo nic ani kontrola paměti a setup.V Linuxu? No jo, když HW není chráněn před nastavením, které ho může poškodit, může se přihodit ledacos :)
ubuntu
, aby mohl
Tady jde vidět kolik je na světě Lam ,když linux má jen 1%99%
Zaplať pánbůh, že to roste, je to spousta energie do žil vývojářům a ocenění jejich práce.Takhle ano, ale něco podobného jsem chtěl říci tím posledním odstavcem. Jinak ale v tom zas nějaký velký přínos zatím nevidím. Ono určitě se na tom podepisuje nestabilita ekonomiky, protože hodně firem si asi spočítá, že když už si musí platit ajťáka(y) na provoz placených komerčních řešení, vyjde je určitě levněji si je platit dál, ale pořídit si open source řešení a požadovat na ajťácích, aby uměli (nebo se naučili) s tím zacházet. Popřípadě k tomu ještě placený support, ale už bez platby vydřidušských licencí. V případě větších firem s větším počtem stanic to určitě nebude nezanedbatelná položka (i v případě multilicencí - dneska se hledí na každou korunu, nebo cent) Navíc stále více lidí i z nekomerční sféry po Linuxu pokukuje, ale to je trend který pozoruji už pár let, a se statistikami to zatím moc nezahýbalo. Jednak asi ze setrvačnosti, další možností mohou být hry, kde pořád vedou Widle a jak jsem psal výše pořád je to nejvíce podporovaná platforma ze strany komerčních subjektů (blbé ICQ, zatím 90% lidí co znám, o ničem jiném slyšet nechce, protože "ICQ má přece každý..." ) a nakonec je tu pořád zlodějina s názvem OEM, díky niž drží zatím většinu trhu s PC (a pod) pevně v rukou jedna firma se svými SW produkty.... Jak píšu, zajímavá a dobrá zpráva to asi je, ale v tuto chvíli se obávám, že nějaký citelný efekt z toho očekávat nemůžeme. Plácat po rameni by si linuxová komunita mohla až dosáhne alespoň těch 20% uživatelů...
teď ho mám na serveru, na desktopech, na 2 noteboocích i na chalupě.Husty! Co se instaluje na chalupu? Jaka je vubec jeji architektura? Mas dualboot nebo je chalupa uplne bez woken?
Jaka je vubec jeji architektura?Tipnu si že nějaká lidová vesnická :)
nebo je chalupa uplne bez woken?(ˇ.ˇ)b
od verze 95 vyrostly ze 100 MB na 20GB ve W7Windows 95 do W7 určitě nevyrostla, každopádně se ale velikost Windows NT 4 Workstation (z nichž W7 dorostla) pohybovala také kdesi na úrovni desítek MB.
Windows NT 4.0 - instalace cca 60MBTakže jsem měl pravdu s těmi desítkami megabajtů - díky za info.
Windows 2000/XP - instalace cca 2GBW2k se určitě vlezla do 1 GB - pamatuji si, že jsem je kdysi bez problémů instaloval na 1GB disk.
Později také přicházejí nové dotnety a podobné, které velikost c:\windows nafouknou...Kdyby jenom dotnety - ale botnety, co sežerou místa a výkonu... :)))
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.