Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 00:19
az najdes nejakej lepsi server tak to sem napis, na to sem teda vazne zvedavej
veverka.ch
a vyzkoušet…
Neraďte mi vlastní server :) Ty peníze jsem ochoten investovat proto, abych nemusel nic řešit a prostě používat.Navíc dobré připojení k netu doma nevedu (O2 ADSL).
A jak rychlé je dobré připojení? Jabber server provozuji a nezdá se mi náročný na rychlost, spíše na operační paměť (80MB)
Aha, tak to jo, já mám teda od reinstalace serveru 100% dostupnost takže si nestěžuju :)
100% dostupnost mýtus rozhodně není, když není uvedeno za jaký časový úsek, mám tu 100% u dvou strojů, jeden má uptime 37 dní a druhý 149 dní, 100% mít navždy nebudou, s tím jsem smířený.
pinky@nezmar:~$ uptime 17:57:55 up 334 days, 9:52, 2 users, load average: 0.82, 0.61, 0.52To je uptime jednoho ze serverů Jabbimu a všichni ví, že to dneska zbuchlo. Uptime a dostupnost služeb je rozdíl.
Tvrdil jsem že od reinstalace serveru ještě neměl výpadek (žádné problémy se sítí, restart serveru, restart služby atp..).
Můj předchozí post byl odpovědí na "To ta reinstalace musela proběhnout nedávno"
Dobře, když to shrneme, můj server zatím disponuje dostupnosti služeb 100%, protože od zpřístupnění služby nedošlo k výpadku, 100% dostupnost služeb v určitém časovém intervalu (v tomto konkrétním případě maximálním možném) je tedy možná a mýtus to rozhodně není.
Tvrdíte že to není možné?
Nepochybně, vidíte snad nějaký důvod proč by to nemělo být možné i v reálu?
Ne, ptám se jestli existuje nějaký důvod proč nejde mít 100% dostupnost dlouhodobě.
Mimochodem, co si mám představit pod zkratkou AS?
Ano, ale já se ptám proč je to mýtus, tedy, proč to nejde? Samozřejmě že naděje že služba pojede rok s dostupností 100% je nízká.
To ovšem nemohu akceptovat jako důkaz
Tak snad se shodneme a ukončíme to tím, že mít dlouhodobě dostupnost služeb 100% je možné.
[00:15:06] <platby> Zůstatek: 62.88 Kč / 96.4dnůI když vám pošlu víc, jen si předplatím půl života... Osobně bych se vůbec nebránil ročnímu příspěvku v určité výši, kterou si určím já (vy stanovíte minimum). Nebo balíčky jako u operátorů - kalendář, ICQ, volání, speciální služby, fotogalerie, datové úložiště. Namíchat balíčky, operativně přidávat, ubírat. Může to být postavené tak, aby si každý objednal maximální volby čili to, co teď - akorát tam dát jinou cenu než dnes. Všichni budou spokojení.
A teď si představ že na serveru pro vip by se něco podělalo (třeba něco se železem) jakej rachot by to byl :)
To chce neprovozovat erlangovský mrchy ;)
# ps l -p $(pidof jabberd) F UID PID PPID PRI NI VSZ RSS WCHAN STAT TTY TIME COMMAND 1 107 2893 1 20 0 13040 6516 poll_s SL ? 3:41 /usr/bin/jabberd -B -c /etc/jabber/jabberd.xml 1 107 9499 2893 20 0 12184 3876 pipe_w S ? 0:00 /usr/bin/jabberd -B -c /etc/jabber/jabberd.xml
A co si nainstalovat svůj server?Přesně tak, já jsem to vyřešil takto a výsledek je dle požadavků tazatele:
Abclinuxu má míň dostupný web server, než má Jabbim XMPP server. Jak asi spolehlivý bude ten XMPP server?Jo, vzpomínám si, že jabber abclinuxu už vypadl. Možná i dvakrát, což je za - za jak dlouho vlastně - furt lepší než čtyřikrát za měsíc u jabbimu.Tak, taková malá řečnická otázka, prosím neodpovídejte.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.