Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 14:57
Viz diskuse o tučňácích.
Na Ábíčku se mi líbí právě ta svoboda, že si tu každý může psát celkem, co chce. Ale chápu, že někdo se tím nechce probírat – proto existuje výběr z blogů. Ono by stačilo, kdyby víc lidí bylo aktivních a udělovali tučňáky hned – a lidi jako ty můžou číst pak jen ten výběr a co je vedle je nemusí rozrušovat.
Tipuji, že když se někdo z místních aktivních uživatelů píšících kvalitní obsah přihlásí, že to právo přidávat zápisky do výběru dostane.
Co se týče příspěvků rozesetých všude kolem – to už by chtělo změnu v systému1 tady by to mohlo fungovat podobně – komentáře by se daly štítkovat jako „trolling“ a uživatel by si vybral, zda chce tyto komentáře a) zobrazovat b) skrýt c) skrýt včetně všech odpovědí.
[1] zdrojáky jsou volně přístupné, patch může poslat kdokoli, i já vlastně…
komentáře by se daly štítkovat jako „trolling“ a uživatel by si vybral, zda chce tyto komentáře a) zobrazovat b) skrýt c) skrýt včetně všech odpovědí.Jo, toho se nebude zneužívat
Zneužívat se dá všeho – i dneska se dají skrývat příspěvky (používá se to jen pro hodně velké sprosťárny). Tohle by byl takový mezistupeň a hlavně by to bylo volitelné – skrývali by se jen tomu, kdo by je chtěl mít skryté, kdo věří místním adminům – ostatní by viděli všechno bez jakékoli cenzury. Když správcům nevěříš → čti si všechno.
Vzhledem k tomu, že Ábíčko má jeden z nejlepších systémů, laťka je hodně vysoko, tak to se změnami není jednoduché – lepší žádné změny, než špatné změny, které komunita neskousne.
Zápisky se dají vyřazovat z hlavní stránky. Ten „Hledá se jeden linuxák - kluk“ mi přijde tak na hraně… resp. kdyby to byl jednorázový úlet od někoho, kdo jindy vytváří užitečný obsah – takhle je to spíš za hranou. A koukám, že už ho někdo z kolegů vyřadil. Tak asi vyřešeno
P.S. DW už jednou globálně blokovaný byl a pak se to zrušilo ne? Protože to ostatním uživatelům vadilo.
Uživatel, který by nasbíral N špatných blogů by měl automaticky skryté příspěvky nebo tak něco...To je podle mě hovadina, protože motivuje k novým registracím stejných lidí. Jediný webový systém, který znám a který má toto dobře vyřešené je stack exchange a tam ať nasbíráš negativních bodů, kolik chceš, vždy se dostaneš na úroveň nově registrovaného a tudíž systém k novým registracím nemotivuje.
Nechápu. Možné scénáře:
Zobrazení hnoje od účtu 2012 si zablokuješ už teď toliko jedním kliknutím.To nefunguje u lidí, kteří používají anonymní účty a na každý příspěvek jiný nick. Nemusela by se zobrazovat zrovna IP adresa, stačil by nějaký hash.
Onehdá tu bylo několik intimních zpovědí od údajných pedofilůCo se vlastně stalo s tím pedofilem Johnnym z Podolí?
Půjdu do školy, připojím se přes Eduroam, budu chvíli trollit, zablokuješ si moji IP a rázem si nepřečteš komentáře od několika (desítek) lidí, navíc budeš s trochou snahy vědět, kdo všechno občas komentuje z té samé sítě.Ehm, no a? Tak budu vědět, že přistupují ze stejného subnetu. To se mi nezdá jako citlivá informace. Mě by kolikrát stačil jen ten hash, abych věděl, že se s tím komentářem ani nemám zahazovat.
Onehdá tu bylo několik intimních zpovědí od údajných pedofilů, celkem unikátní obsah. Myslíš, že by komentovali, kdyby byla o to větší možnost je (částečně) identifikovat?Myslím že stejně použili TOR, blokovaný není (znám minimálně jednoho člověka, který ho zde čas od času použije).
A to troll může zajít na proxy.org a střídat různé proxy.Jenže to je námaha, která se dost možná nevyplatí. Trolling (spíš otravování) na abclinuxu je v současnosti strašně triviální a bez jakéhokoliv postihu, i bez možnosti nějaké reakce obranné reakce ze strany normálních uživatelů. Jasně, je tady možnost to ignorovat, ale to v podstatě znamená přestat úplně chodit do některých diskuzí, čímž abclinuxu ztrácí potenciálně zajímavý obsah na úkor trollů a lidí, co si to tu pletou se zvědavcem.
A dovolil bys blokovat IP adresy TORu? Např. na Zpovědnici je situace taková, že blokované jsou prakticky všechny výstupní IP adresy TORu, protože se vždycky najde nějaký idiot, co odtamtud píše blbosti a postupně se zablokují všechny (paušálně TOR AFAIK neblokují), takže tam prakticky nelze přispívat (dokonce ani číst) anonymně. A že by to tam bylo nějak na úrovni, to tedy není – spíš je to dost žumpa. Totéž různé Novinky a iDnesy – tam musíš mít ověřenou i poštovní adresu, ale stejně tam v těch diskusích lidi nic moc moudrého nepíší. Oproti tomu z toho svobodné necenzurované Ábíčko (i s občasným trollingem) vychází pořád nejlépe.
Co by se mi líbilo je hodnocení příspěvků komunitou – mohl bys hodnotit podle různých kritérií (užitečnost, vtipnost, souhlas…) a pak by sis mohl nastavovat filtry a podle nich příspěvky pod určitou hranicí skrývat. Registrovaní uživatelé by postupně sbírali body, reputaci a ti neregistrovaní by byli pořád na nule, stejně jako nově založené profily.
Co by se mi líbilo je hodnocení příspěvků komunitou – mohl bys hodnotit podle různých kritérií (užitečnost, vtipnost, souhlas…) a pak by sis mohl nastavovat filtry a podle nich příspěvky pod určitou hranicí skrývat. Registrovaní uživatelé by postupně sbírali body, reputaci a ti neregistrovaní by byli pořád na nule, stejně jako nově založené profily.
Což by – jak píšu výš/níž – dopadlo jako circlejerk nebo sockpuppet wars. Dovedeš si představit takovou diskuzi pod Jílkovým nebo politickým zápiskem? Ta představa mě děsí. I Reddit, kde je vesměs řádově víc uživatelů, je děs běs.
A dovolil bys blokovat IP adresy TORu?Wat. Já bych dovolil blokovat úplně všechno, pokud se to týká osobního nastavení uživatelů. Ostatně, co je ti po tom, jestli si zablokuju dané nicky, nebo jejich IP adresy? Přijde mi, že si to někteří pletou s vynucenou cenzurou na úrovni portálu a o to mi (ani předřečníkovi imho) nejde. Jde mi o možnost systematicky ignorovat některé slovenské učitelky a jejich příznivce podle IP adresy, ze které přispívají.
Chápu, že to myslíš volitelně a každý by blokoval jen zobrazení u sebe…
Ale představ si, že někoho zablokuješ, máš pocit, že ses zbavil otravného trolla, ale pak zjistíš (nebo ještě hůř nezjistíš), že jsi zablokoval i další lidi – třeba se ti někdy v budoucnu nebudou zobrazovat zajímavé komentáře od úplně jiných uživatelů. To mi přijde dost na nic.
Tipuji, že když se někdo z místních aktivních uživatelů píšících kvalitní obsah přihlásí, že to právo přidávat zápisky do výběru dostane.Hlásím se. Sice to nevyřeší moje zápisky, ale aspoň ostatním udělám radost.
Nicméně, něco se rýsuje, za pár dní by se to mělo vyjasnit, tak uvidíme, co z toho bude.
Tak hlavně aby po létě nepřišla rovnou Zima…
Moje zkusenost pred rokem je takova, ze rozumne kvalitni clanky byly za 800,-Kc a za 1000,-Kc byly luxusni.Má smysl kvůli takovým penězům vůbec psát něco jiného než narychlo splácané zprávy na základě článku někde na netu? Jako mě baví psát a píšu rád, ale pokud bych měl psát kvůli penězům, asi by musely být trochu jinde.
Nema, kdyz by to melo byt jen o penezich, jak pisete, tak je ta castka nekde 13-15 stovek za clanek.Možná tak za redaktorský článek, ale ne za článek odbornějšího rázu, když si vezmu, že mi některé články zabraly celý den, některé i více. To by musely být takovéty dvouhodinovky, co dávám do blogu (dvouhodinovky podle toho, že než začnu psát, předpokládám, že mi to zabere tolik času, realita je pak jiná).
No podle toho, jak se to vezme. Samozřejmě pokud bych čas na článku vzal jako normální komerční cenu své práce, tak je to zcela mimo zájem. Ale na druhou stranu, když něco s počítači dělám pro kamarády, tak se na to dívám jinak než komerčně. A obvykle to je tak, že pokud ta práce je krátká, tak je to čistě s přátelství, zadara. (a podobně je to tady, když se na některé dotazy člověk musí někam podívat a rozumně odpověď sepsat.) A když je to delší, třeba na půl dne, tak si nechám zaplatit nějakou redukovanou cenu. Podobně vidím článek do abička za redukovanou cenu pro přátele (nebo pro podporu komunity), ale zase skoro za nula se člověku píše těžce.Nema, kdyz by to melo byt jen o penezich, jak pisete, tak je ta castka nekde 13-15 stovek za clanek.Možná tak za redaktorský článek, ale ne za článek odbornějšího rázu, když si vezmu, že mi některé články zabraly celý den, některé i více. To by musely být takovéty dvouhodinovky, co dávám do blogu (dvouhodinovky podle toho, že než začnu psát, předpokládám, že mi to zabere tolik času, realita je pak jiná).
No podle toho, jak se to vezme. Samozřejmě pokud bych čas na článku vzal jako normální komerční cenu své práceČlánek můžeš psát kdykoliv a vyplňovat tím čas, takže bych řekl, že můžeš jít až na 20%–50% z komerční práce, pokud děláš na sebe. Zaměstnání je samozřejmě trochu něco jiného, nebo garantovaný kontrakt, který ti zajišťuje práci. Tedy pokud se bavíme o tom, aby se to finančně vyplatilo.
Ale na druhou stranu, když něco s počítači dělám pro kamarády, tak se na to dívám jinak než komerčně.Pokud něco dělám s počítači, tak se na to buď dívám komerčně nebo nekomerčně. Tedy buď si nechám zaplatit plnou cenu nebo je to bezplatná přátelská služba. Jednou za čas udělám výjimku a vyrobím nějakou přátelskou cenu, ale většinou si jenom připomenu, jaká blbost to je.
Podobně vidím článek do abička za redukovanou cenu pro přátele (nebo pro podporu komunity), ale zase skoro za nula se člověku píše těžce.No tak dejme tomu, že podklady pro článek sbírám den a za část druhého dne ho napíšu, tedy dvanáct hodin pracovního času. Ve službách v IT nemá smysl jít pod 600 Kč za hodinu (už jen proto, že člověk často slevuje a neúčtuje hodiny, kdy mu něco nešlo), to máme 7200 Kč. Takže kdybych si vzal třeba 30% té ceny, protože psaní článků můžu nastrkat flexibilně mezi běžné joby, vychází mi 2160 Kč, což je zhruba cena, kterou jsem za článek psaný pro peníze dostával. Takže nemám pocit, že by mezi psaním zadarmo a psaním pro ábíčko byl u podobných článků nějaký zásadní rozdíl. Něco jiného jsou různé přehledy splácané za pár hodin.
V Business sféře je to na kočku, protože jsou stále problémy s AD, se sdílením kalendářů vč. práv na Exchange a pak je celkem vážný problém s LOO, který neumí správně identifikovat a zpracovat dokumenty DOC (hlavičky, obsahy, indexy).
Takže problémy jsou vlastně s proprietárním softwarem od Microsoftu.
Když někam přijdeš (obchodně) a chceš to prodat tak skoro první dotazy jsou zda to podporuje ty a ty režimy na doméně apod. (byl problém s klienty -> Evo to nějak dalo, ale bylo to hodně pomalé a KDEPIM byl o chlup rychlejší). A budoucí zákazníci si pak řekli co? Proč nahradit něco co funguje něčím co se snaží fungovat.
Řešením je nahrazovat Exchange i Outlook zároveň, server i klienty, ne se to snažit dělat napůl1.
No většina firem používá na oběh dokumenty DOC/XLS, tyto dokumenty se vesměs dávají do i do VR jako přílohy a to co vytvoříš na Widlích máš problém na LOO doopravit. Obsah no budiž, ale ne indexy/obsahy apod. To je celé domršené a rozhozené. A formátu někde 100 stránkovou nabídku pro zákazníka.
Někdo s tím musí začít, jinak se ten síťový efekt jen tak neprolomí a všichni budou používat MS Word, protože „ho přece používají ti ostatní“ – i když to všechny štve, ale vidí, že na druhé straně ten MS Word mají, a bojí se udělat ten první krok.
Nainstalovat si LibreOffice je triviální, mají přátelskou licenci, jsou multiplatformní a nemusíš za ně platit. Velké firmy jsou běžně schopné ovlivnit své menší partnery v tom, jaké technologie se budou používat pro komunikaci. Stačí chtít a instalace LO nikoho nezabije. Pro finální dokumenty se stejně používá PDF. A pokud chceš na editaci dokumentů spolupracovat a nechceš, aby si museli instalovat LO, můžeš použít třeba WebODF.
[1] ono to sice i napůl tak nějak funguje, ale úplně dokonalé to není
Exchange i OutlookTo jde jen někde a cena implementace na takový přerod je pro ně dražší a složitější než tam narvat pár licencí od MS. Ti lidé o tom ví, že do budoucna by se jim to celé mohlo vyplatit a celá firma tím ušetřit, ale oni vidí jen ty prvotní náklady, které jsou nemalé.
Velké firmy jsou běžně schopné ovlivnit své menší partneryano v tom máš pravdu, ale opět je tu ta otázka kompatibility s ostatním světem. Hodně dokumentů jde ve formátu DOCX (třeba smlouvy apod.) a sám jsem se nedávno přesvědčil, že LOO zprzní nejen indexy, ale i formát (doma jsem chtěl upravit smlouvu i nabídku, ale nakonec jsem toho musel nechat a otevřít to ve firemních 2010). Stačí se podívat jak LOO zachází se značkami ohledně úprav dokumentů, indexů apod. a to je někdy děs. A když se podívám na ceny podpory Linuxových serverů (oproti W) tak jsem také na jiných číslech než se dostanu na stejný stroj s W (třeba HP nabízelo NBD dráže než u verze s W).
Kdysi jsem se o něčem podobném bavil s jedním známým co dělá VO počítačů a on tehdy říkal, že na toto zde není kupní síla.To říká každý, komu se nedařilo něco prodat, ať už ta kupní síla byla nebo nebyla.
Problém je ten, že personál co prodává to neumí vysvětlit dostatečně…
Tady je jedenáctidílný seriál o KMyMoney, tady je české účetnictví resp. ekonomický systém chodící1 na GNU/Linuxu: FlexiBee, DOSová účetnictví šla provozovat v DOSBoxu/DOSEMU, pod Wine jde taky ledasco rozchodit. Tady máš příklady svobodných (nejen) ERP systémů: Odoo, Openbravo, Compiere… Dneska můžeš na svobodném softwaru provozovat i třeba hypermarket nebo řetězec restaurací.
Ty hry jsou na tom trochu hůř, ale i tady se situace lepší. Pokud chce někdo herní konzoli, pro kterou se dají snadno pirátit hry a na které se dá sjíždět porno a vyrábět jídelní lístky v MS Wordu, a opravovat červené oči na fotkách v ukradeném Photoshopu, tak ať si ty MS Windows pořídí. Ale prodavač by taky mohl rodičům vysvětlit, že pro budoucnost jeho dětí bude užitečnější, když se budou věnovat trochu kreativnějším činnostem, než je zabíjení virtuálních nepřátel nebo budování nějakých smyšlených postaviček.
[1] sice sám otevřený není, ale aspoň chodí na otevřené platformě: GNU/Linux + PostgreSQL + Java
pro budoucnost jeho dětí bude užitečnější, když se budou věnovat trochu kreativnějším činnostem, než je zabíjení virtuálních nepřátel nebo budování nějakých smyšlených postaviček.ಠ_ಠ
Při karetních hrách se naučíš pracovat s myší, u logických her si můžeš trochu procvičit mozek, u akčních trochu zlepšit postřeh, u strategií bys teoreticky mohl být lepším vojevůdcem… nějaký pozitivní vliv ty hry mají, to nerozporuji, ale to nemění nic na tom, že většina toho hraní je jen zabíjení času bez jakéhokoli pozitivního výsledku (často s negativním výsledkem – obezita, asociální chování…). Když se to dítě naučí programovat, dělat grafiku, psát, vyhledávat a zpracovávat informace, spravovat systémy, dělat matematiku, statistiku atd. tak je to mnohem užitečnější.
A pokud jde o příležitostné hraní, když si člověk chce odpočinout, vypnout, dělat chvíli něco jiného, tak v tomto směru GNU/Linux a hry pro něj poslouží dobře.
většina toho hraní je jen zabíjení času bez jakéhokoli pozitivního výsledku1. zabava je pozitivni vysledek. 2. Pres hrani jsem se dostal k moddingu, a od toho jsem se dostal pres upravovani nejakych skriptu az k programovani. 3. Je to skvela relaxace. Nic neodezene kazdodenni starosti tak dobre, jako sejit se s prateli v jedne mistnosti na LANce a navzajem se postrilet v CS 1.6
asociální chování…To je pozitivni efekt
S tím celkem souhlasím – např. ta relaxace je to, co jsem myslel tím příležitostným hraním. Šlo mi o to, že těch pozitivních efektů z hraní (relaxace, modding, psaní si skriptů, tvorba map atd.) se dá dosáhnout i s hrami, které na GNU/Linuxu chodí → ty MS Windows a nejnovější proprietární herní tituly nejsou potřeba.
Tak nějak jsem si postupem času zvykl na fakt, že Diablu se prostě bude říkat RPG, přestože prakticky postrádá nějaký roleplaying ze strany hráče.No, tak co do příběhu se tam role netvoří aktivně, ale následuje se / hraje se... Jestli to je nebo není role-playing přenechávám těm, co rádi postulují definice
Šlo mi o to, že těch pozitivních efektů z hraní (relaxace, modding, psaní si skriptů, tvorba map atd.) se dá dosáhnout i s hrami, které na GNU/Linuxu chodí → ty MS Windows a nejnovější proprietární herní tituly nejsou potřeba.Tak nezbytně potřeba nejsou, ale o to tu tak úplně nejde... Člověk se nemusí nutně připravit o srdcovky jen proto, že jsou na jinou platformu... (Za mě Diablo LoD a RoS).
SAP ti taky někdo dodá a vyvaří na tom ranec
Nasadit informační systém prostě z principu zadarmo být nemůže. Přijde mi, jako by někteří stále nepochopili, že svobodný software je o té svobodě, ne o tom, že je zadarmo.
Sorry, jestli nebyli schopní vyškolit lidi v první linii (prodavače), tak bych tomu neříkat, že se snažili.
Kdyz jsem videl, jak skomira prodej reklamy, tak jsem to asi po 4-5 mesicich dotaci redakce na LS zavrel.
Máte prosím představu proč vlastně ten prodej reklamy skomírá?
Moje zkušenost s investicemi do reklamy říká, že např. bannery jsou 100% vyhozené pěníze a návratnost investice nulová. Navíc jsou často částky velmi nadhodnocené a u mnoha webů vtipně počítané jako počet návštěv = 1kč, což potom dává nesmyslná čísla. To samé newslettery a pod.
Mám-li invesovat do reklamy, chci návratnost a ta prostě u dnešní reklamy chybí…
>>Máte prosím představu proč vlastně ten prodej reklamy skomírá? Protoze je tu konkurence i v prodeji reklamy a ta si muze dovolit prodavat reklamu za nizkou cenu. Ale za tu cenu uz nic jineho nez okopirovane zpravy z CTK nevyrobite.Pokud u Vás reklama plní sůvj účel, tak se Vám musí inzerenti jen hrnout. Na ceně totiž defakto nezáleží, problém vidím v obecné nefunkčnosti reklamy samotné.
Pokud portál A chce banner/měsíc = 10 000 Kč, proklikne 10 lidí a nic nekoupí jsou to vyhozené pěníze a nikdo kdo naletěl už tam inzerovat nebude. Pokud portál B chce banner/měsíc = 30 000 Kč, proklikně 2000 lidí, nakoupí 1000 lidí a vyděljí 50 000 Kč je to pro mě funkční reklama "bez ohledu na cenu".
Mě totiž připadá, že se z reklamy stala bezedná studna na peníze, všichni za ní chtějí horentní sumy, ale nic tím nepřináší. Jako by se zapomělo na to, že reklama si na sebe musí vydělat. Argumenty které často slyším že "reklama = obecná propagace produktu aby se dostal do podvědomí" je hezká formulka vymyšlená marketingovým oddělením a všemi omílaná, ale jen pošetilec by za to platil vysoké částky.
Zeptám se přímo: U Vás reklama funguje a přináší inzerentům výsledky (tj. zisk)?
proklikně 2000 lidí, nakoupí 1000 lidíTo by mě zajímalo, kdo má 50% účinnost prokliku.
Spousta "clanku" je vatajo, souhlas
realne zajimavyho obsahu je tam min nez na abickutohle podepsat nemuzu, ne , to neni pravda
komentare maji uroven za kterou by se hanbil snad i Zimatady na abicku je podle me mnohem vyspelejsi komunita, rada prispevovatelu jsou podle me opravdovi 'typci', proto tady ctu mnohem radsi nez kde jinde. Lidi jako Prymek nemuzu vystat - a takovejch chytrejch je na rootu halda.
Myslim, ze jsi mi neporozumel. Prijde mi, ze "nemam cas" je jen zkratka prave pro tu skutecnost. Ale neznamena to totez co "nechce se mi".Nemám čas je zkratka pro v podstatě jakýkoli důvod. Včetně toho, že se mi nechce, ale to už si člověk nechce připouštět. Já třeba nemám čas napsat článek na Abclinuxu. Tedy ani kousek z něj, ale mám čas zareagovat v pár místních diskuzích ;).
Nebo ty by sis opravdu chtel vyzkouset treba kroceni tygru, akorat mas pocit, ze tve priority jsou jinde?Ano.
Já třeba nemám čas napsat článek na Abclinuxu. Tedy ani kousek z něj, ale mám čas zareagovat v pár místních diskuzích
Tohle bude asi celkem časté a trochu iracionální. Když přemýšlíš o napsání článku, tak si představíš těch X hodin, které nad tím strávíš. A když přemýšlíš o napsání komentáře, tak je to jen pár vteřin, minutka, maximálně pár minut – ale ten součet času strávený psaním všech komentářů si hned nepředstavíš – a i kdyby ano, tak si řekneš, že tenhle jeden komentář tě už nezabije
Někomu se nechce, tak řekne, že nemá čas. Jiný by chtěl, ale má priority někde jinde, řekne ale také, že nemá čas.Ano.
Vy odsoudíte oba dvaNikoliv, já neodsoudím ani jednoho.
protože ten druhý to neřekl tak, jak chcete vy, tzn., že neřekl : "mám jiné priority".Nikoliv, nic takového po nikom nechci.
To, že se nějaký termín zneužívá k výmluvěSpojení nemám čas má snad výmluvu jako jeden z hlavních významů, kdy zahrnuje v podstatě libovolný důvod, proč něco nebudu dělat.
neznamená, že je to automaticky špatný termínNaopak, je to velmi důležitý termín, který zahrnuje sdělení, že něco nebudu dělat a radši dám přednost něčemu jinému, ale zároveň nemusím mít potřebu to jiné specifikovat (třeba i proto, že do toho dotyčnému vůbec nic není).
a taktéž to neznamená, že hned všechny ty, kdo jej používají, budeme odsuzovat.Tak to prosím nedělejte a pokud možno to nepodsouvejte ani jiným, působí to hloupě.
Spojení nemám čas má snad výmluvu jako jeden z hlavních významů, kdy zahrnuje v podstatě libovolný důvod, proč něco nebudu dělat.
Pravdivé „nemám čas“ znamená „rád bych to udělal, chtěl bych, ale nemám čas“ – je to úplně jiná kategorie než věci, které člověk dělat nechce a nedělal by je, ani kdyby toho času měl neomezeně nebo kdyby se strašně nudil. Výmluva je až zneužití tohoto sousloví a lež.
Příklad:
nejsem schopný se k tomu dokopatVýmluva. A ještě k tomu jedna z mých oblíbených. Snažím se nebýt pokrytec a tudíž mi nejde přes pysky tvrdit, že výmluva je něco zlého, co já bych nikdy v životě neudělal a ještě z toho vyvozovat že to, co říkám já, přece výmluva být nemůže. Já ten čas ve skutečnosti samozřejmě mám. Každý den mám nějakých 24 hodin stejně jako každý, z nichž cca osm věnuju spánku, cca osm lze považovat za pracovní čas a ani tak není pořád ještě vyčerpáno. Jestliže dlouhodobě tvrdím, že na něco čas nemám, tak tomu ve skutečnosti ten čas jenom nevěnuju.
Typickym prikladem je velka cena v brne a socialista hasek(zajimalo by mne, jestli si tento clovek uvedomuje, ze penize, ktere velkohube daruje na organizaci zavodu, musel nekdo jiny vydelat a nasledne mu jich cast byla nucene prerozdelena).A uvedomujes si, ze pri navstevnosti 200+ tis. se ta castka nekolikrat vrati v podobe prijmu pro mistni podnikatele a navstevnici si to zpetne zaplati v DPH a spotrebnich danich? Vezmi si, ze kazdy z tech 200 tis. lidi si koupi neco za dve stovky (coz je hodne podstrelene), jen na DPH z toho mas osm mega.
A kdyby nejeli sem, tak by ty peníze neutratili a nezaplatili z nich DPH a nedali vydělat nějakým podnikatelům? Nebo to jsou všichni cizinci?
Lidi potřebujou nejen práci, ale i zábavu.A jak k tomu přijdou lidi, které tohle nezajímá a zábava jsou pro ně jiné činnosti? Ti si tu svoji zábavu musí platit ze svého a ještě z daní musí dotovat tuhle.
množina pravděpodobnostních hodnotspis bych rekl, ze to bude mnozina pravdivostnich hodnot ;-]
Já bych top bral jako NULA, JEDNA a míra nejistoty.Motate tu dve veci dohromady. Miru nejistoty a pravdivosti. U vyroku: "X je otec ditete Y" ma smysl uvazovat miru (ne)jistoty, ale nema smysl uvazovat miru pravdivosti (nikdo nemuze byt polovicni otec, LGBT hnuti promine ;-]) U vyroku: "X je vysoky" nema smysl uvazovat miru (ne)jistoty (vysku zname, napr. 180cm), ale ma smysl uvazovat miru pravdivosti. Pokud by X meril napr. 190cm, vyrok bude vic pravdivy, nez kdyby meril 180cm.Z čehož vyplývá míra pravdivosti.
O vícehodnotových logikách jsi nikdy neslyšel? Např. o fuzzy logice, která ti možná „pohání“ pračku? No jo, Saddám…No, anebo Сетунь - taky zajímavá věc.
Víš já bych radši dělal něco pozitivního, ale když vidím co se děje kolem mě a jsem si stoprocentně jist že to není dobře, tak nemůžu jinak...Jenže ono to nikdy dobře nebylo, není a ani nebude. Svět je prostě takovej. Lepší máš se s tím vyrovnat a dělat věci, o kterých víš, že jsou dobře.
A to jsou prosím pěkně které?To záleží na názoru.
Politiku můžeš ignorovat, ale ona nebude ignorovat tebe.Neřekl jsem, že by se měla politika ignorovat, ale nadruhou stranu nemá cenu snažit se spravit svět - to pak člověka nevyhnutelně čeká frustrace.
To mi přijde jako nebezpečná relativizace a rezignace. Jasně, že nikdy nebudeme žít v dokonalém režimu a vždycky bude co vylepšovat, ale přeci jen ty nedokonalé režimy nejsou všechny stejné a není dobré se na případnou změnu k lepšímu vykašlat (s tím, že ten nový taky nebude dokonalý).
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.