Portál AbcLinuxu, 8. května 2025 23:29
Taky jsem našel jeden program zapsaný dvakrát: http://www.abclinuxu.cz/software/programovani/ide/idle a http://www.abclinuxu.cz/software/programovani/ide/idle-2Opraveno.
Nemohu si pomoct, ale připadá mi to jako přetahování se o zákazníka běžného pracího prášku a mám obavu, že výsledkem bude tříštění sil a pro neznalé totální ztráta orientace.Věř tomu, že všichni neznalí nejsou úplní blbci, takže po přečtení víc zdrojů se zorientují (a když si něco bude odporovat, podívají se na datum.) Na proc.linux nejsou žádné informace o SW, jenom to, že ten SW existuje a odkaz na homepage, která je většinou psána anglicky. Pro totálně neznalé (rozuměj neumí angličtinu) totálně k ničemu. Moje osobní zkušenost s linuxsoftem je taková, že ať jsem hledal cokoliv, tam jsem to nenašel (resp. to, co vypadalo nadějně už se buď dva roky nevyvíjelo nebo "položka ještě nebyla schválena") Suma sumárum doufám, že abclinuxu posune laťku v této oblasti o něco výš.
Nemůžete chtít, aby autoři software z ciziny přidávali informace o nových verzích na každý z deseti českých portálů.Mám za to, že k tomu slouží ten RSS zdroj.
Jako rozumné řešení bych navrhoval neodkazovat pouze na původní stránky, ale na FreshMeat záznamy. Ať se to vám (regionálním) budovatelům portálů líbí nebo nelíbí, opravdu je FM nejkompletnější, nejlepší a většinou udržovaný původními autory nebo lidmi, kteří projekt pečlivě sledují.
Našel jsem před časem náhodou na LinuxSoftu i záznam na nějaký můj projekt (pro běžné, pouze česky mluvící uživatele bez HW znalostí nepoužitelný), asi ho tam přidal někdo placený od záznamu - mimochodem polsky. Co s tím ale má chudák autor, který těžce nestíhá odpovídat na hlavních stránkách projektů na SF a který se alespoň snaží udržet v pořádku záznam na FM a nepočítá s tím, že někdy od někoho za měsíce práce něco obdrží, dělat. Může to brát jen jako další ze zdrojů šumu, který někdo jiný využívá pro získávání kliků/ratingu na své stránky přes Google a další vyhledávače. Nejsem si pak zcela jistý, že níže uvedené prohlášení pana Leoše Literáka je k původním autorům korektní - brát výsledky práce komunity/vývojářů a neposkytovat zpět a k volnému použití údaje opět vyplněné většinou dobrovolníky.
Nejsem si pak zcela jistý, že níže uvedené prohlášení pana Leoše Literáka je k původním autorům korektní - brát výsledky práce komunity/vývojářů a neposkytovat zpět a k volnému použití údaje opět vyplněné většinou dobrovolníky.Nerozumím tomu, proč vytvoření dalšího sw katalogu považujete za "braní výsledků vývojářům a komunitě". A už vůbec nechápu, jak je to možné interpretovat jako "neposkytování zpět k volnému použití". Řekl bych, že se nedá mluvit o neposkytování zpět, když je katalog volně přístupný a vytvářený s cílem pomoci uživatelům s orientací v dostupných programech. Co se týče "braní výsledků vývojářům a komunitě"... Patrně máte na mysli to, že někdo napíše program, jiný o něm zadá záznam do katalogu a provozovatel portálu z toho tyje. Já si však nemyslím, že by v tom bylo cosi nemravného, protože na oplátku je poskytován pro takový katalog prostor, stránky i záznamy jsou udržovány a zatímco autor může těžit ze zvýšeného zájmu o svůj projekt, komunita bude mít lepší program jako výsledek. Pokud by kvůli laxnosti provozovatele došlo k tomu, že bude katalog zastaralý (autoři, jak říkáte, nemají čas udržovat záznamy o svých programech), přestanou ho lidé zanedlouho používat, a proto nebude ani na obtíž (kvůli neaktuálním informacím).
Vsak se do jejiho vzniku nalilo penez ...Do vzniku ano, ale ne do údržby a to vedlo k současnému stavu. A stejně mám pocit, že jakékoliv úpravy, o které jsem se v nedávné době pokusil skončily v /dev/null.
Zdá se, že se nějaké otevřené a obecně použitelné řešení nalézt nepodaří. Přeji vám, ať jste tedy ti nejlepší. Uznávám, že v mnoha oblastech se to ABC Linuxu daří a je to dobře.
.. a na svete zavladne mir a laska, a vsichni distributori se sjednoti a udelaji jednu spolecnou distribuci, protoze Linux je tristeni sil a neznalym uzivatelum hrozi totalni ztrata orientace ..
Tady bych si dovolil poznámku, že biodiverzita je přínosná, ale distribuce, které nespolupracují a neposílají své opravy zpátky směrem k vývojářům původních projektů časem zahynou na záplatovou záplavu. Stejně tak končí hromada polo-komerčních proprietárních forků jádra a s nimi někdy i podpora celých rodin CPU nebo to stojí strašlivou práci ji s nedostatečnou dokumentací vytvořit nově bez zátěže původních suckerů. Jeden čas se mi zdálo, že na tenhle nešvar v podobě vlastních, od původních projektů odtržených maintainerů aplikací, zajde i Debian a to i přes to, že jeho licenční a morální zásady se mi vždy zdály krystalicky čisté. V poslední době se mi zdá, že se tenhle přístup povedlo Debianu překonat a také je to na jeho použitelnosti vidět. Pomohlo mu i Ubuntu, které ale od začátku zásadu posílání patchů zpět a používání aktuálních verzí originálních projektů podporovalo.
Patch přináší jeho tvůrci nejméně starostí tehdy, když neexistuje - je zaintegrován.
V mnoha případech i svým způsobem konkurenční distribuce úzce spolupracují na společně využívaných komponentách. Je smutné, že u portálů to asi není možné.
Dobrá funkce, dobrá práce. Díky.
Chyba: Neznámá vlastnost '_width'. Deklarace vynechána. Zdrojový soubor: http://www.abclinuxu.cz/styles.css Řádek: 471Nepomůže kompletní obnova celé stránky (Shift + klik na Obnovit) nebo výmaz cache? Ale ten skript je nový, takže by problém s nějakou starou verzí být neměl…
Takych miest je vela, ale casu malo... pozri Remember The Milk, GMail a ine "Web 2.0" aplikacie. Vsetko je to pekne, ale pomale a zlozite na vyvoj.
Pri kliknuti na nejaku polozku alebo filter by sa strom mohol automaticky (bez reloadu) synchronizovat so serverom (ktory by nemusel generovat celu HTML stranku, len nejake XML). Dalo by sa to aj oddelit od cistej HTML verzie abicka, ale - kdo to oceni, kdo to vyvinie (ja nie) a hlavne kdo to zaplati?
Měl bych ještě jeden docela podstatný dotaz - je nějak možná měnit u už zadaného softwaru kategorie?Dát vědět adminům.
Koukal jsem teď třeba na digiKam a je zařazena relativně chybě do kategorie Bitmapy (né že by nebyla bitmapovým prohlížečem, ale všechny ostatní katalogy/prohlížeče fotek jsou v kategorii Prohlížeče, např. F-Spot, Picassa, gThumb... digiKam rozhodně patří do stejné kategorie jako tyto katalogy fotek).Pravda. Uvažovali jsme o přidání samostatné podkategorie "Alba".
Co vlastně hodnotím tím hodnocením? Ten software nebo kvalitu zápisku?Software.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.