abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 18:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 0.2.0 v Rustu napsaného frameworku Pingora pro vytváření rychlých, spolehlivých a programovatelných síťových systémů. Společnost Cloudflare jej letos v únoru uvolnila pod licencí Apache 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.5. 19:11 | Nová verze

    Open source RDP (Remote Desktop Protocol) server xrdp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 0.10.0. Z novinek je vypíchnuta podpora GFX (Graphic Pipeline Extension). Nová větev řeší také několik bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    10.5. 04:11 | Nová verze

    Rocky Linux byl vydán v nové stabilní verzi 9.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.5. 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Dellu byla odcizena databáze zákazníků (jméno, adresa, seznam zakoupených produktů) [Customer Care, Bleeping Computer].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    9.5. 21:11 | Zajímavý článek

    V lednu byl otevřen editor kódů Zed od autorů editoru Atom a Tree-sitter. Tenkrát běžel pouze na macOS. Byl napevno svázán s Metalem. Situace se ale postupně mění. V aktuálním příspěvku Kdy Zed na Linuxu? na blogu Zedu vývojáři popisují aktuální stav. Blíží se alfa verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 33
    9.5. 14:33 | Pozvánky

    O víkendu 11. a 12. května lze navštívit Maker Faire Prague, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 21:55 | Nová verze

    Byl vydán Fedora Asahi Remix 40, tj. linuxová distribuce pro Apple Silicon vycházející z Fedora Linuxu 40.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    8.5. 20:22 | IT novinky

    Představena byla služba Raspberry Pi Connect usnadňující vzdálený grafický přístup k vašim Raspberry Pi z webového prohlížeče. Odkudkoli. Zdarma. Zatím v beta verzi. Detaily v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    8.5. 12:55 | Nová verze

    Byla vydána verze R14.1.2 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.

    JZD | Komentářů: 0
    7.5. 18:55 | IT novinky

    Dnešním dnem lze již také v Česku nakupovat na Google Store (telefony a sluchátka Google Pixel).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (65%)
     (7%)
     (13%)
     (15%)
    Celkem 164 hlasů
     Komentářů: 11, poslední 10.5. 18:00
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    1.1.2006 13:43 Xerces
    Rozbalit Rozbalit vše VPN
    Ahoj, řeším doma takovou prekérní situaci se kterou nemůžu pohnout. Na pracovním notebooku MS Windows 2000 mám nakonfigurován přístup do firemní sítě přes VPN (typ volaného serveru L2TP, asi to bude nějaká Microsoftí šílenost). Připojuji se z domu, kde mám pevnou IP adresu. Kromě toho mám ovšem doma taky PC se systémeme Debian, které slouží jako firewal a brána do Internetu pro mou domácí síť.

    A teď ten problém: Pokaždé když se chci připojit do práce, tak musím ten svůj servřík odpojit a svůj pracovní notebook připojit přímo do Internetu pod tou statickou IP adresou, což je několikrát za den dost nepříjemné. Jde nějak zařídít, aby stačilo připojit notebook do domácí sítě (za serverem Debian) a odtud se přípojit přes VPN do práce?

    Info: Domácí síť mi bez problémů chodí jen to VPN ne a ne rozjet z poza NATu. Přiznám se, že co se týče zabezpečovacích protokolů, jsem z toho úplně jelen a dostal jsem se akorát k tomu, že jsem si zjistil porty a protokoly na kterých ta moje VPNka jede (protokoly 50 a 17, porty 500, 4500, 1701). Ještě se Wokna ohání nějakými zkratkami IPSec a ISAKMP. Jediný co jsem vygooglil z různych konferencí jsou nastavení v iptables, které jsem provedl na svém serveru Debian, ale zřejmě to nestačí, neboť to stále nejede. Myslel jsem, že bude stačit ten provoz co se vrací z toho VPN serveru na můj server jakoby FORWARDovat do vnitřní sítě na ten můj noteook.

    iptables -t nat -A PREROUTING -i eth0 -p udp -d ${IP_VPN} -j DNAT --to ${IP_MY}

    iptables -t nat -A PREROUTING -i eth0 -p 50 -d ${IP_VPN} -j DNAT --to ${IP_MY}

    eth0 je rozhraní serveru Debian směrem do Internetu. ${IP_VPN} je IP toho serveru VPN ke kterýmu se připojuju. ${IP_MY} je IP adresa notebooku zapojenýho ve vnitřní síti.

    Mohli byste mě prosím alespoň nasměrovat po čem se pídit? Předpokládám, že se jedná o problematiku nastavení toho mýho Linux serveru, přestože jak klient, tak server jsou MS Win, proto jsem se odvážil ten dotaz postnout sem.

    Díky předem a přeju fajn rok 2006.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.