abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 19:11 | Nová verze

    Open source RDP (Remote Desktop Protocol) server xrdp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 0.10.0. Z novinek je vypíchnuta podpora GFX (Graphic Pipeline Extension). Nová větev řeší také několik bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Nová verze

    Rocky Linux byl vydán v nové stabilní verzi 9.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Dellu byla odcizena databáze zákazníků (jméno, adresa, seznam zakoupených produktů) [Customer Care, Bleeping Computer].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 21:11 | Zajímavý článek

    V lednu byl otevřen editor kódů Zed od autorů editoru Atom a Tree-sitter. Tenkrát běžel pouze na macOS. Byl napevno svázán s Metalem. Situace se ale postupně mění. V aktuálním příspěvku Kdy Zed na Linuxu? na blogu Zedu vývojáři popisují aktuální stav. Blíží se alfa verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    včera 14:33 | Pozvánky

    O víkendu 11. a 12. května lze navštívit Maker Faire Prague, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 21:55 | Nová verze

    Byl vydán Fedora Asahi Remix 40, tj. linuxová distribuce pro Apple Silicon vycházející z Fedora Linuxu 40.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    8.5. 20:22 | IT novinky

    Představena byla služba Raspberry Pi Connect usnadňující vzdálený grafický přístup k vašim Raspberry Pi z webového prohlížeče. Odkudkoli. Zdarma. Zatím v beta verzi. Detaily v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    8.5. 12:55 | Nová verze

    Byla vydána verze R14.1.2 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.

    JZD | Komentářů: 0
    7.5. 18:55 | IT novinky

    Dnešním dnem lze již také v Česku nakupovat na Google Store (telefony a sluchátka Google Pixel).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    7.5. 18:33 | IT novinky

    Apple představil (keynote) iPad Pro s čipem Apple M4, předělaný iPad Air ve dvou velikostech a nový Apple Pencil Pro.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (63%)
     (8%)
     (13%)
     (16%)
    Celkem 150 hlasů
     Komentářů: 11, poslední dnes 18:00
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    20.8.2006 21:31 Pavel Kysilka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OCR v Linuxu
    zdravim,

    no, to jste dospel k zaveru, co ja s jorc (gocr). bohuzel zadratovana aplikacni logika v aplikaci je mnohdy smrt techto projektu. dal to uz nevyroste.

    co jsem koukal na gocr, tak dodelat heuristiku na hacek nad d,t,n uz je vcelku prusvih. i kdyz je to obracena carka. najednou uz to je nepresne a musite dost kodit.

    osobne ma podle me smysl dela ocr na -nixech timto stylem:

    rozlis nejak radky - vem pismeno - porovnej to s fonty dodanymi z xfont-serveru - a to, co je nepravdepodobnejsi uznej jako vysledne pismeno.

    pripadne nainstaluj dalsi fonty a zpet na stromy.

    ani bych to moc neucil. ty data jiz jsou. pripadne stahnout svg data z unicode.org ci odkud. prusvih jsou arabske a jine cajove fonty.

    jenomze, pokud maji ocr fungovat a prezit v teto dobe, tak pro uzivatele jsou dulezite struktury dat a nejaka metadata. tedy tabulky, obrazky, oramovani. a idealne to cpat do nejakych struktur. ne -li z toho tvorit nejake standart dokumenty typu oasis document.

    cim by se dalo vitezit, je porovnavat 2 formulare ci stejne subjekty a ziskavat tak metadata.

    ocr je vcelku zajimavy byznys. premyslel jsem o tom. i kdyz casem to spise bude o rozpoznavani digitalnich dat typu prevazne text.

    dalsi namet by mozna mohly byt programy pro nevidome anebo aplikace na automaticke testovani desktop veci. kdyz vidim, co se vsechno dava za balast na www stranky, tak uz vcelku uvazuju o vlastni desktop aplikacce na cteni, toho, co chci ja a udelat z www stranky webovou sluzbu. a pouze definovat cesty, co odkud brat.

    pokud by se to melo delat komercne, tak od x-1000 stranek mesicne, by se platilo za stranku, a ne za aplikaci. coz uzivateli s naskenovanou knizkou asi nebude vadit, ale firma to cvakne velmi rada. nebo pronajem vypocetniho vykonu na oplatku.

    ale toto moje postrehy za posledni roky. najednu stranu zajimava uloha. protoze kodeni na relacnich strukturach zacina byt pro me uz vcelku nuda. je otazkou, do ceho se pustit dale.

    bye gf

    goldenfish at bsys dot cz

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.