abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:55 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.6. 14:55 | IT novinky

    Před 70 lety, 7. června 1954, ve věku 41 let, zemřel Alan Turing, britský matematik, logik, kryptoanalytik a zakladatel moderní informatiky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    7.6. 11:44 | Zajímavý software

    NiceGUI umožňuje používat webový prohlížeč jako frontend pro kód v Pythonu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    7.6. 10:55 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.6. Z novinek lze vypíchnout lepší integraci LLM (OpenAI, Google AI, Ollama) nebo podporu Matter 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.6. 20:55 | IT novinky

    IKEA ve Spojeném království hledá zaměstnance do své nové pobočky. Do pobočky v počítačové hře Roblox. Nástupní mzda je 13,15 liber na hodinu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.6. 10:44 | Zajímavý článek

    Alyssa Rosenzweig se v příspěvku na svém blogu Vulkan 1.3 na M1 za 1 měsíc rozepsala o novém Vulkan 1.3 ovladači Honeykrisp pro Apple M1 splňujícím specifikaci Khronosu. Vychází z ovladače NVK pro GPU od Nvidie. V plánu je dále rozchodit DXVK a vkd3d-proton a tím pádem Direct3D, aby na Apple M1 s Asahi Linuxem běžely hry pro Microsoft Windows.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 41
    6.6. 01:00 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) květnová aktualizace aneb nová verze 1.90 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.90 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.6. 00:44 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 2024.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 16:44 | IT novinky

    Počítačová hra Tetris slaví 40 let. Alexej Pažitnov dokončil první hratelnou verzi 6. června 1984. Mezitím vznikla celá řada variant. Například Peklo nebo Nebe. Loni měl premiéru film Tetris.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    5.6. 10:44 | Nová verze

    MicroPython (Wikipedie), tj. implementace Pythonu 3 optimalizovaná pro jednočipové počítače, byl vydán ve verzi 1.23.0. V přehledu novinek je vypíchnuta podpora dynamických USB zařízení nebo nové moduly openamp, tls a vfs.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    14.11.2007 12:19 Petr_70 | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Záchrana dat na NTFS - do souboru nebo block device?
    Zdravím všechny, Obracím se na vás s prosbou na řešení: stala se mi nemilá věc, když jsem z důvodu nedostatku místa na pevném disku PC přesunul množství důležitých dat na 2,5“ disk, připojeném přes usb převodník s tím, že uvedená data postupně vypálím na CD/DVD. Bohužel po cca 14 dnech než jsem se k tomu “dokopal“ ten zálohovaný disk přestal být čitelný (asi umřel) a data mám v tahu. . .

    A teď o co mi jde konkrétně: jelikož se jednalo o disk s NTFS a widle ho nevidí a tedy nelze použít žádný recovery nástroj, chci se pokusit ten disk naklonovat na jiný disk pod Knoppixem, protože ten ho jako “device“ najde, ale nepřipojí (hlásí při pokusu o přístup i ručním mountu: “neznámý filesystém“). Se samotným postupem – pomocí nástrojů dd_rhelp/dd_rescue - nemám problém, avšak narážím zde na 2 možnosti a rád bych znal váš názor, pro kterou se rozhodnout:

    1) Obraz disku do souboru – pokud bych chtěl použít uvedenou nádstavbu (bash skript) * dd_rhelp, tak ten to umí pouze takto (synt. “Dd_rhelp [infile/device] [outfile]” ).Takto to bývá ve většině doporučení. Otázkou ale je co s tím obrazem disku v souboru dělat dál! – Na opravu linuxových filesystémů lze použít fsck (sudo fsck –y /kde/mam/obraz.img), kterým opravím filesystém a následně připojím (mount –o loop . . .) Ten obraz má ale NTFS a s tím ho neopravím a nic pod windows (resp. Win samotné) si s tím obrazem neporadí, takže nevím zda má valný smysl se pouštět touto cestou. . .

    Anebo:

    2) Obraz disku na block device – V tomhe případě nelze použít dd_rhelp, který předpokládá IMHO jen výstup do souboru, ale samotný dd_rescue, který umožňuje jako vstup i výstup blokové zařízení. A následně ten disk s nakopírovaným obsahem původního připojit pod windows a tam – pokud data nebudou čitelná se pokusit opravit filesystém – v nejjednodušším případě s pomocí chkdsk /r.

    Byl bych velice rád pokud se mi k uvedeným postupům vyjádříte, popřípadě nějak upřesníte dané možnosti uvedených postupů řešení.

    Děkuji velice.

    *pozn. http://www.kalysto.org/utilities/dd_rhelp/index.en.html

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.