abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 19:11 | Nová verze

    Open source RDP (Remote Desktop Protocol) server xrdp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 0.10.0. Z novinek je vypíchnuta podpora GFX (Graphic Pipeline Extension). Nová větev řeší také několik bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Nová verze

    Rocky Linux byl vydán v nové stabilní verzi 9.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Dellu byla odcizena databáze zákazníků (jméno, adresa, seznam zakoupených produktů) [Customer Care, Bleeping Computer].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 21:11 | Zajímavý článek

    V lednu byl otevřen editor kódů Zed od autorů editoru Atom a Tree-sitter. Tenkrát běžel pouze na macOS. Byl napevno svázán s Metalem. Situace se ale postupně mění. V aktuálním příspěvku Kdy Zed na Linuxu? na blogu Zedu vývojáři popisují aktuální stav. Blíží se alfa verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    včera 14:33 | Pozvánky

    O víkendu 11. a 12. května lze navštívit Maker Faire Prague, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 21:55 | Nová verze

    Byl vydán Fedora Asahi Remix 40, tj. linuxová distribuce pro Apple Silicon vycházející z Fedora Linuxu 40.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    8.5. 20:22 | IT novinky

    Představena byla služba Raspberry Pi Connect usnadňující vzdálený grafický přístup k vašim Raspberry Pi z webového prohlížeče. Odkudkoli. Zdarma. Zatím v beta verzi. Detaily v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    8.5. 12:55 | Nová verze

    Byla vydána verze R14.1.2 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.

    JZD | Komentářů: 0
    7.5. 18:55 | IT novinky

    Dnešním dnem lze již také v Česku nakupovat na Google Store (telefony a sluchátka Google Pixel).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    7.5. 18:33 | IT novinky

    Apple představil (keynote) iPad Pro s čipem Apple M4, předělaný iPad Air ve dvou velikostech a nový Apple Pencil Pro.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (63%)
     (8%)
     (13%)
     (16%)
    Celkem 150 hlasů
     Komentářů: 11, poslední dnes 18:00
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    5.8.2008 15:54 Eregon | skóre: 22 | blog: Eregonovy_vymysly | Všudezdejší
    Rozbalit Rozbalit vše OpenVZ a dvě síťová rozhraní
    Zdravím všechny, narazil jsem na zapeklitý problém při nasazení OpenVZ, kdy se síťový provoz z VPS směřuje přes nesprávné rozhraní.

    Výchozí situace: Mám dva fyzické servery. Jeden z nich (říkejme mu Servant) poskytuje určité služby, které jsou využívány z dalších serverů. Druhý (říkejme mu Host) je hostitelským serverem pro provoz virtuálních serverů založených na OpenVZ.

    Oba tyto stroje mají dvě síťové karty, přičemž přes eth0 se oba připojují do vnější sítě (1.2.3.0/24), zatímco přes eth1 se připojují do vnitřní sítě (192.168.1.0/24). Tzn. pro přesnější představu: mám několik serverů, každý z nich je ve dvou sítích, které se liší tím, že jedna je pouze pro komunikaci mezi nimi navzájem, druhá je určena pro komunikaci s vnějším světem.

    Na serveru Host dále běží nějaké VPS, pro účely tohoto dotazu je jeden, kterému budu říkat prostě Vps. Až na to, že nemá své vlastní železo, je to server jako všechny ostatní v síti, takže i tento server je připojen do vnější i vnitřní sítě a využívá služby ze serveru Servant.

    Tzn. v souhrnu síťová konfigurace vypadá nějak takhle:
    Servant   192.168.1.1   1.2.3.1
    Host      192.168.1.2   1.2.3.2
    Vps       192.168.1.3   1.2.3.3
    
    A teď ten slavný problém. Když se z Vps připojím na Servant skrze vnitřní síť (tzn. příkazem ssh user@192.168.1.1), připojení sice proběhne, ale na stroji Servant se pak příkazem who dozvídám, že nejsem připojený z adresy 192.168.1.3, ale z 1.2.3.3. Tzn. pakety určené pro vnitřní síť putují po té vnější, což je problém z mnoha důvodů.

    Podle mého dosavadního zkoumání problém může souviset s tím, že OpenVZ přiřazuje jednotlivým VPS adresy s netmaskou /32, takže se na cestě mezi venet0 na Host a fyzickým rozhraním nějak blbě upraví a nasměrují se špatně.

    Přiznám se, že mi ne zcela dochází, jak to, že se na vnější síti vůbec podaří najít správný server, takže ani moc dobře nevím, kam šáhnout a co změnit, aby se pakey poslušně odebíraly ven přes eth1.

    Určitým nápadem je znásilnit OpenVZ, aby nastavovalo masku /24, všude se ale doporučuje tuhle věc nedělat (bohužel bez vysvětlení). Další možností by mohlo být nějaké veselé nastavení iptables, které by vynutilo směrování odpovídajících paketů na eth1.

    Nejdřív jsem se ale chtěl zeptat, jestli někdo neřešil něco podobného, abych nevynalézal kolo se spoustou vedlejších efektů. P5edem dík za všechny odpovědi.
    ~ w w w w (oo)   [oo] w w w w ~

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.