abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:00 | IT novinky

    Společnost AMD na veletrhu Computex 2024 představila (YouTube) mimo jiné nové série procesorů pro desktopy AMD Ryzen 9000 a notebooky AMD Ryzen AI 300.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:22 | Nová verze

    OpenCV (Open Source Computer Vision, Wikipedie), tj. open source multiplatformní knihovna pro zpracování obrazu a počítačové vidění, byla vydána ve verzi 4.10.0 . Přehled novinek v ChangeLogu. Vypíchnout lze Wayland backend pro Linux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:00 | Zajímavý software

    Národní superpočítačové centrum IT4Innovations s partnery projektu EVEREST vydalo sadu open source vývojových nástrojů EVEREST SDK pro jednodušší nasazení aplikací na heterogenních vysoce výkonných cloudových infrastrukturách, zejména pro prostředí nabízející akceleraci pomocí FPGA.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | IT novinky

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu aktuálně činí 2,32 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Ubuntu, Linux Mint a Manjaro Linux. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 45,34 %. Procesor AMD používá 75,04 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 11:33 | Pozvánky

    Blíží se léto, chladiče topí, tranzistory se přehřívají, novinářům pomalu docházejí témata a nastává klasická okurková sezóna. Je tomu tak i mezi bastlíři? Na to se podíváme na Virtuální Bastlírně! Tentokrát se strahováci podívají na zoubek velmi slibně vypadajícímu open-source EDM projektu - ne, nejde o taneční hudbu, ale o elektroobrábění. Ukáží taky, jak vypadá starší cykloradar zevnitř nebo jak se testuje odolnost iPhonů.

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 11:22 | Humor

    CEO Microsoftu Satya Nadella odstoupil z představenstva Starbucks [CNBC, SEC].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    2.6. 16:22 | Upozornění

    Společnosti Ticketmaster byla odcizena databáze s osobními údaji (jméno, adresa, telefonní číslo a část platebních údajů) 560 miliónů zákazníku. Za odcizením stojí skupina ShinyHunters a za nezveřejnění této databáze požaduje 500 tisíc dolarů [BBC].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    31.5. 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 32
    31.5. 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    13.12.2008 12:31 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: C / C++ - techniky programovani bez nekonecne smycky
    Smarja, ved su aj ine moznosti ako timeout nulovy a nekonecny! Ak potrebujem kazdu sekundu (dosadte si konstantu podla potreby) kontrolovat obrazok z kamery, tak nastavim sekundovy timeout (prip. sekunda minus epsilon, kedze to volanie selectu nieco trva a spracovanie obrazku z kamery tiez). Ked sa mi select vrati, tak sa pozriem ci preto, ze nieco prislo na nejaky filedescriptor alebo preto, ze expiroval. Ak expiroval, tak spracujem kameru a a zavolam select znova. Ak neexpiroval, tak osetrim filedescriptory, nastavim novy timeout na ten, s ktorym sa mi vratil select (prip. este minus epsilon) a zavolam ho znova.

    Takze jednoduche je to dostatocne. Zataz procesora nie je vyssia ako nutna, pretoze ho vyuzivam skutocne len vtedy, ked pridu data alebo ak potrebujem spracovat kameru. Nebudim sa zo selectu castejsie ako musim. Ak by som sa rozdelil do dvoch vlaken, tak sice mam nekonecny timeout na selecte, ale to druhe vlakno aj tak kazdu sekundu pouzije CPU na ovladanie kamery. Takze som neusetril nic a prepinanie vlaken tiez nieco stoji. A snazim sa ako mozem, ale spozdenie dat nedokazem najst. Kde by malo byt?

    BSD-like Unixe, nenastavuje zvysny cas v timeoute selectu, takze na BSD si treba ukladat systemovy cas pred volanim selectu a porovnavat ho so systemovym casom po navrate z neho.

    Pre sietovu cast velkeho skolskeho projektu som programoval pred asi 4 rokmi nieco velmi podobne. Drzat mnozstvo otvorenych TCP spojeni, cez ktore pritekaju a odetkaju data. Ziadne spojenie nesmelo trvat dlhsie ako definovany cas (ochrana pred DOSom), ak pretiahalo, tak bolo ukoncene. A stale som musel byt schopny reagovat aj na "signaly" zo zvysnej casti programu = ostatnych vlaken (sifrovacich, hlavneho ovladacieho atd.). V zadani projektu bola vyzadovana prenositelnost minimalne na Linux, Mac, Win. Takze na POSIXove signaly so mmohol zabudnut (co ja by som dal za pselect()). Riesil som to vytvorenim TCP spojenia, ktoreho oba konce drzal program samotny a jeho citaci koniec bol zaraadeni do mnoziny filedescriptorov pre select. Ked chcel niekto zobudit cakajuce sietove vlakno, tak zapisal spravu do konca tohoto spojenia urceneho pre zapis (to bolo dostupne vsetkym). Tym sa prerusil select a standardnou cestou sa zistilo, ze nejaky vlaknovy kolega po mne nieco chce (napriklad restart, alebo zmena maximalneho poctu spojeni, zmena timeoutu pre spojenia a pod.). Systemovy cas expirovania kazdejo spojenia bol vo utriedenej fronte a vzdy rozdiel medzi jej prvym prvokom a systemovym casom urcoval timeout pre select. Do fronty sa pridavalo iba na koniec, odoberalo zo zaciatku a nemusela sa v kazdom kroku prepocitavat. V pripade spojenia, ktore stihlo poslat vsetky data este pred vyexpirovanim je nutne najst zaznam uprostred fronty - moze sa spravit kruhova v poli a binarnym vyhladavanim znizit tuto zlozitost na logaritmicku. Alebo mat vyhladaciu tabulku indexovanu cislom descriptoru ukazujucu do fronty a mat to konstantne.

    Testovane to bolo v 24h v skolskom labe s desiatkami pocitacov, kde kazdy komunikoval s kazdym a kazdy drzal desiatky otvorenych spojenia a zataz sietoveho vlakna zanedbatelna oproti sifrovacim vlaknam. Programuje sa to trocha zlozitejsie ako Hello world, ale nez si nechat v systeme zit a prepinat 100 vlaken (nech aj v poole), kde kazde obsluhuje jedno spojeni...
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.