abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    29.5. 21:11 | IT novinky

    Společnost Framework Computer představila novou vylepšenou verzi svého modulárního notebooku Framework Laptop 13 s Intel Core Ultra Series 1, displej s lepším rozlišením a novou webovou kameru. Přímo do Česka jej zatím koupit nelze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (90%)
     (3%)
     (4%)
     (4%)
    Celkem 1041 hlasů
     Komentářů: 17, poslední dnes 15:31
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    19.6.2009 01:21 Andrej | skóre: 51 | blog: Republic of Mordor
    Rozbalit Rozbalit vše Errata a několik postřehů

    Je zjevné, že kompilátor Intel někdy přesouvá přiřazení globální proměnné směrem nahoru i přes několik volání funkcí.

    Nicméně GCC jsem hodně křivdil a byla to moje chyba. V tom pozměněném zdrojáku je inkrementace té proměnné. Tedy jde o naprosto normální race condition, která může dopadnout pokaždé jinak a samozřejmě závisí na zvolené optimalizaci. Tedy za humbuk kolem vlákna T3 se moc omlouvám. Tak to dopadá, když člověk dělá zoufalé pokusy pozdě v noci.

    Je možné, ne-li pravděpodobné, že GCC přiřazení do proměnné flag buď přesune směrem dolů, nebo zcela vynechá, protože flag už funkce main() po přiřazení nikde nečte. FLAG je volatile, tedy se vždy správně přiřadí.

    Podivné chování vláken při některých optimalizacích se ovšem nedá vysvětlit jinak než tím, že kompilátor přesouvá přiřazení globální proměnné přes několik volání funkcí. Fakt je tohle korektní? Kde mám vzít jistotu, že to přiřazení nepřesune přes pthread_mutex_lock() a pthread_mutex_unlock()???

    Některé výsledky mého pokusu možná přece jen budou mít racionální vysvětlení a už mě to tolik neděsí. :-D Nicméně pořád jsem z toho dost (nepříjemně) překvapený. Svět prostě nefunguje tak, jak jsem si dlouhou dobu představoval. Že jsem zatím při programování na žádnou z těchto ošklivých situací nenarazil, to je prostě obrovská šťastná náhoda. Jinak si to neumím vysvětlit.

    Například provedu-li tohle,

    pthread_mutex_lock( &queueMutex );
    ++itemsAvailable;
    pthread_cond_signal( &queueCond );
    pthread_mutex_unlock( &queueMutex );
    

    kde vezmu jistotu, že kompilátor neprovede inkrementaci někdy před pthread_mutex_lock() nebo po pthread_mutex_unlock()? Obojí by mělo fatální následky. Čím přesně je zaručeno, že se to nestane? Jinými slovy, čím přesně se ty dvě zmíněné funkce liší od nanosleep(), pthread_ceate(), puts() a dalších, které kompilátor klidně zpřehází a přesune přes ně přiřazení?

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.