abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:11 | Nová verze

    Open source RDP (Remote Desktop Protocol) server xrdp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 0.10.0. Z novinek je vypíchnuta podpora GFX (Graphic Pipeline Extension). Nová větev řeší také několik bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 04:11 | Nová verze

    Rocky Linux byl vydán v nové stabilní verzi 9.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.5. 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Dellu byla odcizena databáze zákazníků (jméno, adresa, seznam zakoupených produktů) [Customer Care, Bleeping Computer].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    9.5. 21:11 | Zajímavý článek

    V lednu byl otevřen editor kódů Zed od autorů editoru Atom a Tree-sitter. Tenkrát běžel pouze na macOS. Byl napevno svázán s Metalem. Situace se ale postupně mění. V aktuálním příspěvku Kdy Zed na Linuxu? na blogu Zedu vývojáři popisují aktuální stav. Blíží se alfa verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    9.5. 14:33 | Pozvánky

    O víkendu 11. a 12. května lze navštívit Maker Faire Prague, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 21:55 | Nová verze

    Byl vydán Fedora Asahi Remix 40, tj. linuxová distribuce pro Apple Silicon vycházející z Fedora Linuxu 40.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    8.5. 20:22 | IT novinky

    Představena byla služba Raspberry Pi Connect usnadňující vzdálený grafický přístup k vašim Raspberry Pi z webového prohlížeče. Odkudkoli. Zdarma. Zatím v beta verzi. Detaily v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    8.5. 12:55 | Nová verze

    Byla vydána verze R14.1.2 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.

    JZD | Komentářů: 0
    7.5. 18:55 | IT novinky

    Dnešním dnem lze již také v Česku nakupovat na Google Store (telefony a sluchátka Google Pixel).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    7.5. 18:33 | IT novinky

    Apple představil (keynote) iPad Pro s čipem Apple M4, předělaný iPad Air ve dvou velikostech a nový Apple Pencil Pro.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (63%)
     (8%)
     (14%)
     (16%)
    Celkem 152 hlasů
     Komentářů: 11, poslední včera 18:00
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    25.9.2009 11:58 default | skóre: 22 | Madrid
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Integrace Tomcat s Netbeans
    1) Myslel jsem ze servlery a JSP jsou nejnizsi uroven Java EE (dale pak frameworky jako treba Spring nebo Hibernate) - ono to tak neni? JSP nepatri pod Java EE?

    No, Servlety a JSP jsou opravdu základní stavební kameny. Ale jen jedny z mnoha. Celé Java EE je totiž ještě o EJB, s tím související JPA, JTA, pak třeba JMS a tak podobně. A ono řešit všechny tyto věci není až tak jednoduché. Proto NetBeans rozdělují tyto věci do logických podprojektů. Webový interface pro tvou aplikaci naimplementuješ v Java Web projektu, business logiku v nějakým EJB podprojektu, další konektory a komponenty zase v jiných projektech. Na závěr založíš prázdný projekt Java Enterprise Application, do kterého nalinkuješ ty podprojekty. Z toho ti vypadne jeden .ear balíček, který bude obsahovat vše. (V tvém případě webových aplikací se nějakým Enterprise Application nemusíš vůbec zajímat. Ty prostě skončíš jen s .warem.)

    Pro vlastní deployment se ještě hodí Java EE Deployable projekt (nevím, jak se přesně jmenuje). Tomu předhodíš ten výsledný .ear (nebo .war) a NetBeans ti umožní ten projekt "dokonfigurovat" pro potřeby cílového nasazení (kontexty, JNDI názvy, atd.).

    Vypadá to docela složitě, ale funguje to. Dobře se to spravuje. Zachovává to modularitu. Ty podprojekty můžeš jednoduše použít jinde. Nemusíš nic vyklešťovat. Jen drobně zrefaktoruješ.

    Všechny ty projekty si proklikej a vyzkoušej. Doporučuji přecijen nainstalovat ten Glassfish. Umí toho víc a navíc je pro vývoj mnohem lepší, než Tomcat. I když z něj použiješ jen tu webovou část.

    2) Pokud tedy zalozim Java Web projekt, napisi si jednoduchou hello world JSP stranku, dam F6 (run main project), tak se otevre dole log tomcatu s chybovymi hlasenimi Persimission denied, cely text je v souboru tomcat_log.txt v priloze

    Chapu, ze je to tim, ze na otvirani tech souboru asi nema uzivatel pod kterym spoustim Netbeans dostatecna prava. Toto jsem prozatimne vyresil tim, ze spoustim Netbeans jako root, coz vsak jiste neni idealni reseni. Jak to prosim jde vyresit elegantneji?

    Řešení je naprosto jednoduché: nainstaluj si Tomcat pod svým uživatelem. Tomcat vůbec nemusí bežet pod rootem. Nepoužívá žádné privilegované operace. Instalace je jednoduchá: prostě rozzipuj někde u sebe v /home/ a nalinkuj do NetBeans.

    3) Kdyz uz tedy spustim Netbeans jako root: adresar se sources jsem nastavil na /opt/tomcat/webapps/test2/sources, zde mam soubor index.jsp s Hello World. Context Path jsem nastavil na TestProject a vytvoril jsem adresar /opt/tomcat/webapps/TestProject. Kdyz vsak kliknu na Run project, objevi se toto:

    Undeploying ...
    OK - Undeployed application at context path /TestProject
    In-place deployment at /opt/tomcat/webapps/test2/build/web
    Deployment is in progress...
    deploy?config=file%3A%2Ftmp%2Fcontext1523193159290195849.xml&path=/TestProject
    FAIL - Failed to deploy application at context path /TestProject
    /opt/tomcat/webapps/test2/nbproject/build-impl.xml:549: The module has not been deployed.
    BUILD FAILED (total time: 0 seconds)
    

    Ne, ne, ne, ne a ne. :-D Nikdy se nezajímej, co je v adresáři webapps/. To je věc Tomcatu. Maximálně se ti povede to celý rozdrbat. :-D

    Zdrojové kódy si spravuj v adresáři projektu někde u sebe (já používám ~/NetBeansProjects/) a výslednou binárku (po kompilaci) buď nadeployuj ručně přes to webový rozhraní, nebo pomocí NetBeans.

     


     

    Takže, já si to dovolím shrnout.

    1. Nainstaluj si Tomcat někde u sebe v dokumentech (třeba na ploše — dá se velice rychle smazat :-)).
    2. Založ si nějaký adresář, něco jako Workspace, ve kterým budeš skladovat projekty NetBeans.
    3. Zkus si znova ty Java Web projekty. Bude to fungovat.
    4. Když budeš mít chuť, nainstaluj si ten Glassfish. Jeho chybové hlášky jsou mnohem čitelnější. Navíc Glassfish je hodně striktní. Stačí špatně pojmenovaný konfigurák a už nedovolí aplikaci pustit. Přitom Tomcat v pohodě všechno rozjede, ale nefunguje to a člověk propálí roky jen aby zjistil, co je vlastně špatně.
      Mně se třeba stávalo, že se mi Tomcat po čtvrtém redeployi totálně rozesral a musel jsem ho zreinstalovat. Tohle mi Glassfish nikdy neudělal. Tomcat je podle mě šrot a používá se jen proto, že se vejde na disketu a že je lidem zatěžko otevřít terminál a napsat ./asadmin start-domain domain1. :-D
    5. Díval ses sem: http://www.netbeans.org/kb/? Ty tutorialy mají hoši pěkně zmáknutý. Pak doporučuji alespoň projít obsah Java EE 5 Tutorialu. Trošku ti to nastíní, o co vlastně jde. Navíc veškerý příklady jsou dělaný pro Glassfish a NetBeans.

    Tak to zkus a dej vědět.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.