abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:33 | Nová verze

    OpenTofu, tj. svobodný a otevřený fork Terraformu vzniknuvší jako reakce na přelicencování Terraformu z MPL na BSL (Business Source License) společností HashiCorp, bylo vydáno ve verzi 1.7.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci. Vypíchnout lze State encryption.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:55 | Humor

    Spouštět webový prohlížeč jenom kvůli nákupu kávy? Nestačí ssh? Stačí: ssh terminal.shop (𝕏).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 18:11 | Nová verze

    Yocto Project byl vydán ve verzi 5.0. Její kódové jméno je Scarthgap. Yocto Project usnadňuje vývoj vestavěných (embedded) linuxových systémů na míru konkrétním zařízením. Cílem projektu je nabídnou vývojářům vše potřebné. Jedná se o projekt Linux Foundation.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:56 | Nová verze

    Operační systém 9front, fork operačního systému Plan 9, byl vydán v nové verzi "do not install" (pdf). Více o 9front v FQA.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:11 | Nová verze

    Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6.1. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu. Řešeny jsou také 2 bezpečnostní chyby.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:33 | Zajímavý software

    Lennart Poettering na Mastodonu představil utilitu run0. Jedná se o alternativu k příkazu sudo založenou na systemd. Bude součástí systemd verze 256.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    29.4. 23:22 | Nová verze

    Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové major verzi 3.0 postavené na Qt5/KDE Frameworks 5. Předchozí verze 2.9.0 vyšla před 6 lety a byla postavená na Qt4. Portace Amaroku na Qt6/KDE Frameworks 6 by měla začít v následujících měsících.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    29.4. 21:44 | Komunita

    Ubuntu 24.10 bude Oracular Oriole (věštecká žluva).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    29.4. 20:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.45.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 96 vývojářů, z toho 38 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze počáteční podporu repozitářů, ve kterých lze používat SHA-1 i SHA-256.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.4. 13:33 | IT novinky

    Před 25 lety, ve čtvrtek 29. dubna 1999, byla spuštěna služba "Úschovna".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (75%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
    Celkem 887 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    22.11.2009 12:41 ZdenekPetron
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NTP synchronizace
    Samostatné ntp v různých domU mě připadá úplně na hlavu. Pokud mám přesné hodiny na dom0, tak je jen otázka na to, jak je přenést hardwarově do domU. Teď jsou hodiny ve všech dom stejné. Steeping na dom0 také funguje, hodiny se skokem pomocí ntp dorovnáváji. To co nefunguje je ten skeewing tedy jemné dorovnávání konstant při běhu. Ale také podle toho výpisu logu, který jsem sem již hodil tak je to zvláštní. Není to že by skeewing nefungoval, ntpd mění konstanty běhu času v jádře, ale spíše jako by tam chyběla zpětná vazba, diference, která je v následujícím sloupci za odchylkou nabývá obrovských hodnot a hlavně strašně rychle se mění. Z teorie regulace plane, že takto systém dopadne, když je takzvaně přeregulovaný, tedy když regulační člen odpovídá na odchylku rychleji a silnějším stimulem, než je systém přijmout. Z toho mí spíše plyne, že ntpd neví, co se ve skutečnosti v jádře děje a při odchylce tlačí více na pilu než by měl. Když se vyřadila komunikace s jádrem, tak diference velmi velmi pomalu klesala a ntpd doregulovával hodiny z odchylky 30ms na 0.1ms celé 4 dny, změny v položce diference mezi jednotlivými zápisy v logu byly jen na 3 nebo 4 platné cifře, a na polovinu se změnila tak za 20 hodin. Tady je na polovině za 100 vteřin. Pro mne je teď v tomhle hlavní otázka, jak takovou regulaci udělat v jádře nebo spíše co komunikaci blokuje a zřejmě to bude muset být nové jádro trochu jinak sestavené. Zatím jsem našel tohle Known Operating System Issues. Mimo jiné první věta v sekci o Xenu a virtualizaci je, že ntp není určeno na provoz ve virtuální mašině. Ale v článku jsou parametry jádra, které stojí za zvážení. Ale než budu dost přesně vědět, co se děje a co mám ovlivnovat tak s kmitáním kolem 150ms budou muset ty virtuály žít.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.