abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:00 | IT novinky

    Společnost AMD na veletrhu Computex 2024 představila (YouTube) mimo jiné nové série procesorů pro desktopy AMD Ryzen 9000 a notebooky AMD Ryzen AI 300.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:22 | Nová verze

    OpenCV (Open Source Computer Vision, Wikipedie), tj. open source multiplatformní knihovna pro zpracování obrazu a počítačové vidění, byla vydána ve verzi 4.10.0 . Přehled novinek v ChangeLogu. Vypíchnout lze Wayland backend pro Linux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:00 | Zajímavý software

    Národní superpočítačové centrum IT4Innovations s partnery projektu EVEREST vydalo sadu open source vývojových nástrojů EVEREST SDK pro jednodušší nasazení aplikací na heterogenních vysoce výkonných cloudových infrastrukturách, zejména pro prostředí nabízející akceleraci pomocí FPGA.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | IT novinky

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu aktuálně činí 2,32 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Ubuntu, Linux Mint a Manjaro Linux. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 45,34 %. Procesor AMD používá 75,04 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 11:33 | Pozvánky

    Blíží se léto, chladiče topí, tranzistory se přehřívají, novinářům pomalu docházejí témata a nastává klasická okurková sezóna. Je tomu tak i mezi bastlíři? Na to se podíváme na Virtuální Bastlírně! Tentokrát se strahováci podívají na zoubek velmi slibně vypadajícímu open-source EDM projektu - ne, nejde o taneční hudbu, ale o elektroobrábění. Ukáží taky, jak vypadá starší cykloradar zevnitř nebo jak se testuje odolnost iPhonů.

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 11:22 | Humor

    CEO Microsoftu Satya Nadella odstoupil z představenstva Starbucks [CNBC, SEC].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.6. 16:22 | Upozornění

    Společnosti Ticketmaster byla odcizena databáze s osobními údaji (jméno, adresa, telefonní číslo a část platebních údajů) 560 miliónů zákazníku. Za odcizením stojí skupina ShinyHunters a za nezveřejnění této databáze požaduje 500 tisíc dolarů [BBC].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    31.5. 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 32
    31.5. 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    24.2.2011 20:40 pht | skóre: 48 | blog: pht
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývoj webové aplikace v 5+ lidí
    Nejde.

    Největší nepřítel čehokoliv je vnitřní přesvědčení že to "nejde"...

    Znám lidi, kteří mi tvrdili, že něco nejde otestovat, tak jsme sedli a napsali to, a najednou to šlo. Zajímavé, co... ale ten váš případ bude určitě něco jiného a proto to nejde.
    Vývoj znamená ty vývojáře, kteří na dané věci dělají. Vy se ale snažíte i případné chyby dostat co nejrychleji i k ostatním vývojářům, kteří jsou ale k dané věci v rolích uživatelů. Z chyb během vývoje děláte chyby během nasazení a používání.

    Pokud jsou opravdu v rolích uživatelů, tak na ně můžu zavést stejný proces, jako s ostatníma uživatelema. Tzn. definice požadavků, akceptační testy, release.

    Tohle je ale pro tým o 5 lidech naprostý overkill, takže žádná role vnitřního uživatele se nekoná. Všichni jedou na jedné lodi a maximální význam toho co označujete za "uživatele" je to, že na nějaké feature dělá po mně zítra pepa, a pozítří franta. V tom případě chci přesně to, aby dneska po mně zbyl produkt, který se sám umí otestovat a kde je přesně poznat, do jakého bodu jsem došel a kde se má navázat. A né ... "héé, tohle ještě nejde přeložit, těhle 5 testů neprochází, nechápu proč, a na tohle nesahej, protože to ještě nemám hotový, ale dostanu se k tomu určitě co nejdřív!!". A upřímně to tak chci i když zítra k tomu přijdu zase já.
    Sám jste to popisoval na několika příkladech. Vývoj nějaké funkce trvá třeba 3 dny, tak vy si to rozdělíte na 10 půldenních částí. Po každé takové části máte kód, který projde kompilací a testy, ale ve skutečnosti se nikde nepoužívá, nepoužíváte ho ani vy sám.
    Můj příklad s přechodem na jinou databázi popisuje, jak 1. den přibyla binárka databáze (ta se používá - v balení instalačního balíku), další den přibyl spouštěcí skript (ten používá binárku a zároveň se používá v nainstalovaném produktu), další den se do databáze začaly sypat data, atd. Takže produkt z 1. dne se používá v 2. dni, a produkt z prvních 2 dní se používá ve 3. dnu atd.
    CI se normálně snaží co nejrychleji integrovat funkcionalitu.
    Metodika CI integruje kód a pouští na něm testy ve velmi krátkých intervalech (půlden, nebo dokonce každý commit). Předpokládá se, že funkcionalita je zastoupena testy. Ale není pravda že by každé kolo integrace muselo přinášet nějakou novou funkcionalitu. Můžete klidně commitnout nějaký refactoring, který z definice žádnou funkcionalitu nepřidává, a nechat si výsledný kód projet na integračním počítači.

    In Ada the typical infinite loop would normally be terminated by detonation.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.