abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:00 | Zajímavý projekt

    Na crowdsourcingové platformě Crowd Supply byla spuštěna kampaň na podporu open source biometrického monitoru ve tvaru hodinek HealthyPi Move. Cena je 249 dolarů a plánovaný termín dodání listopad letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    24.5. 22:22 | Upozornění Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    24.5. 17:44 | Nová verze

    Firma Murena představila /e/OS verze 2.0. Jde o  alternativní sestavení Androidu bez aplikací Google. Mezi novinkami je podrobnější nastavení ochrany soukromí před sledováním aplikacemi. Murena prodává několik smartphonů s předinstalovaným /e/OS (Fairphone, repasovaný Google Pixel 5).

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    24.5. 14:33 | Zajímavý software

    Do 30. května lze v rámci akce Warhammer Skulls 2024 získat na Steamu zdarma hru Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    24.5. 13:33 | Nová verze

    HelenOS (Wikipedie), tj. svobodný operační systém českého původu založený na architektuře mikrojádra, byl vydán ve verzi 0.14.1. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnou lze nabídku Start. Videopředstavení na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.5. 23:22 | Zajímavý software

    BreadboardOS je firmware pro Raspberry Pi Pico (RP2040) umožňující s tímto MCU komunikovat pomocí řádkového rozhraní (CLI). Využívá FreeRTOS a Microshell.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.5. 16:55 | Nová verze

    Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 24.05. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení. Do balíku se dostalo 5 nových aplikací: Audex, Accessibility Inspector, Francis, Kalm a Skladnik.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    23.5. 12:55 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 18.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.5. 23:44 | Pozvánky

    V neděli 26. května lze navštívit Maker Faire Rychnov nad Kněžnou, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.5. 16:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.20.0, tj. první z nové řady 3.20, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu 64bitové architektury RISC-V.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (87%)
     (3%)
     (5%)
     (5%)
    Celkem 746 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 14.5. 11:05
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    20.2.2011 19:56 pht | skóre: 48 | blog: pht
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývoj webové aplikace v 5+ lidí
    Psané specifikace, zákony, obecně známé věci, dohody…
    A jak ošetříte situace, kdy si programátor vyloží špatně neco v psané specifikaci nebo zákoně, v obecně známé věci se plete, nebo se k němu dohoda dostane zkresleně?
    Neexistující vstupní soubor, chyba při čtení nebo zápisu, změny ve vstupním souboru v průběhu čtení… To všechno jsou věci, které nejsou v dokumentaci popsané, a při tom spoléháte na to, že se nějak budou chovat. Nemusíte zrovna čekat, že při neexistujícím souboru to skončí s chybovým kódem 354, ale nejspíš očekáváte, že se to bude chovat nějak „rozumně“ a třeba to v takovém případě nesmaže všechny soubory, které smazat může. Přestože by takové chování nebylo v rozporu s manuálem.
    A to "rozumně" si právě může každý vykládat po svém. (Pojďme se dohadovat, jestli když neexistuje 5 souborů z 100, tak to má okamžitě zařvat a umřít, nebo je tiše přeskočit.) Co je horší, to nezdokumentované chování může být nekonzistentní v různých modulech aplikace, nebo se i náhodně měnit po dobu života té aplikace, podle toho kdo to zrovna programoval.

    Proto je dobré zdokumentovat i chování při chybách a následně ho můžete jednoduše podpořit nějakým testem. Není to ale 999 případů, je to jeden případ a leckdy i jedna věta v manuálu.

    Můžete třeba jít po té nejjednodušší variantě, a napsat, že když je chyba, tak konec. Jako test použijete např. neexistující soubor. Tím akceptační testování končí. To, že se chyby nikde nezatloukají a všechny interní funkce je buď zpracují nebo propagují dál, je už věc unit testů, které uživatel nemusí řešit.
    No sláva. Takže už jsme snad dospěli k tomu, že spoustu věcí rozumně automaticky testovat nejde nebo se to nevyplatí.
    Špatně jste si to vyložil. Mně se nevyplatí psát testy za někoho jiného (tj. dodavatele knihovny), ne že se nevyplatí mít testy vůbec.
    Takže automatizované testy pokrývají pouze část funkcionality (zpravidla menší).
    Menší co? Počet řádků v kódu? Záleží co na nich je. Nebo méně důležité funkce? Proč bych dělal testy na ně a ne na ty důležitější?

    Takže to, že nějaký kód prošel automatizovanými testy, ještě vůbec neznamená, že je výsledek funkční.

    To ne. Ale pokud kód testy neprošel, tak výsledek funkční není. (Buď je chyba ve funkci nebo její specifikaci - testech.)
    U aplikace, která je postavená především na interakci s uživatelem, je to značná část. Protože živého člověka se nám zatím moc nedaří simulovat.
    Pořád si neumím představit, o čem mluvíte, tak mi dejte nějaký příklad. Pokud možno prosím z praxe.
    Koncept, který nutí celý vývojářský tým zabývat se chybou jednoho programátora a odložit kvůli ní svou práci, evidentně zdržuje spoustu lidí od jejich práce. Koncept, který neumožňuje programátorovi soustředit se na jednu změnu, ale neustále ho vyrušuje spoustou dalších změn, také zpomaluje práci a zvyšuje pravděpodobnost chyb. Nevidím tam však nic, co by tyhle dvě zásadní nevýhody mohlo převážit.
    Vnímáte to špatně, proto jsem doporučoval si to dohledat a nastudovat.
    In Ada the typical infinite loop would normally be terminated by detonation.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.