abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 18:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 0.2.0 v Rustu napsaného frameworku Pingora pro vytváření rychlých, spolehlivých a programovatelných síťových systémů. Společnost Cloudflare jej letos v únoru uvolnila pod licencí Apache 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.5. 19:11 | Nová verze

    Open source RDP (Remote Desktop Protocol) server xrdp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 0.10.0. Z novinek je vypíchnuta podpora GFX (Graphic Pipeline Extension). Nová větev řeší také několik bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    10.5. 04:11 | Nová verze

    Rocky Linux byl vydán v nové stabilní verzi 9.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.5. 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Dellu byla odcizena databáze zákazníků (jméno, adresa, seznam zakoupených produktů) [Customer Care, Bleeping Computer].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    9.5. 21:11 | Zajímavý článek

    V lednu byl otevřen editor kódů Zed od autorů editoru Atom a Tree-sitter. Tenkrát běžel pouze na macOS. Byl napevno svázán s Metalem. Situace se ale postupně mění. V aktuálním příspěvku Kdy Zed na Linuxu? na blogu Zedu vývojáři popisují aktuální stav. Blíží se alfa verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 32
    9.5. 14:33 | Pozvánky

    O víkendu 11. a 12. května lze navštívit Maker Faire Prague, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 21:55 | Nová verze

    Byl vydán Fedora Asahi Remix 40, tj. linuxová distribuce pro Apple Silicon vycházející z Fedora Linuxu 40.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    8.5. 20:22 | IT novinky

    Představena byla služba Raspberry Pi Connect usnadňující vzdálený grafický přístup k vašim Raspberry Pi z webového prohlížeče. Odkudkoli. Zdarma. Zatím v beta verzi. Detaily v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    8.5. 12:55 | Nová verze

    Byla vydána verze R14.1.2 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.

    JZD | Komentářů: 0
    7.5. 18:55 | IT novinky

    Dnešním dnem lze již také v Česku nakupovat na Google Store (telefony a sluchátka Google Pixel).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (64%)
     (7%)
     (13%)
     (16%)
    Celkem 161 hlasů
     Komentářů: 11, poslední 10.5. 18:00
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    19.4.2011 20:34 VSi | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: high availability storage
    Teď už se dá něco napsat.

    Řešením typu "Nexsan SATABeast" nebo nějakému entry-level diskovému poli s iSCSI bych se asi vyhnul. Protože nevěřím té redundanci v jednom boxu. Ať už na úrovni dual-controller, napájení, nebo firmware.

    Takže jsme u toho, že jsou potřeba 2 nezávislé storage boxy, ideálně se synchronní replikací. A nad tím můžeme stavět něco dalšího.

    Jak už vám tu napsali jiní, klasické řešení s FC diskovými poli vč. replikace je asi mimo finanční možnosti. Takže je tu cesta Linux + DRBD.

    Teď co na druhé straně, pro přístup k datům. NFS bude skutečně nejelegantnější, pokud se nenarazí na nějaké problémy se zamykáním souborů, kvótami apod. ve spojení s těmi vserver kontejnery. Hodně záleží, jestli využijete/potřebujete sdílený volný prostor mezi těmi servery, nebo jestli nevadí např. svazky pevné velikosti pro každý fyzický server.

    Asi jste to četl, ale inspiroval bych se tady: http://www.abclinuxu.cz/blog/zdenduv_blog/2010/2/stripky-ze-stavby-centralniho-uloziste

    Sám bych to řešil, pokud by šlo o NFS, asi tak: 2 stejné storage servery s HW RAIDem a BBWC, propojené přímo replikační linkou pro DRBD (2×GbE nebo možná 1×10GbE), redundantní síť k virt. serverům (2 switche). Na tom replikace celého svazku pole přes DRBD. Na tom XFS nebo EXT4, exportované přes NFS. Filesystem bude připojen vždy jen na jednom storage serveru a tam bude exportován přes NFS. Při výpadku se vše nastartuje na druhém storage serveru (připojení ext3, start nfsd), na stejné IP adrese (pomocí nějakého cluster manageru).

    Výpadek NFS by se měl vejít do 5-10s. Podle mě nejméně komplikované řešení. Další možnosti jsou GFS2 připojený na multipath device nad iSCSI na každém serveru. Nebo pro každý virt. server exportovat přes iSCSI samostatný svazek a nad tím ext4/xfs. Nedá se jasně říct, co je nejlepší. Záleží na prioritách - komplexnost celého řešení, složitost konfigurace a údržby, doba výpadku při pádu jednoho storage serveru, výkon.

    Možná je tohle všechno jasné. Možná je 5-10s moc. To musíte říct, a dá se vymyslet něco jiného. Možná chcete konkrétní zkušenost a konfiguraci. To z podobného nasazení nemám. Jen co se týče DRBD+Xen, a to funguje dobře.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.