abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:00 | IT novinky

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem nadále zůstává Frontier od HPE (Cray) s výkonem 1,206 exaFLOPS. Druhá Aurora má oproti loňsku přibližně dvojnásobný počet jader a dvojnásobný výkon: 1,012 exaFLOPS. Novým počítačem v první desítce je na 6. místě Alps. Novým českým počítačem v TOP500 je na 112. místě C24 ve Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Ostravská Karolina, GPU

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 10:11 | Nová verze

    GHC (Glasgow Haskell Compiler, Wikipedie), tj. překladač funkcionálního programovacího jazyka Haskell (Wikipedie), byl vydán ve verzi 9.10.1. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 09:22 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.8 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.9. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna. Později také na Linux Kernel Newbies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    11.5. 18:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 0.2.0 v Rustu napsaného frameworku Pingora pro vytváření rychlých, spolehlivých a programovatelných síťových systémů. Společnost Cloudflare jej letos v únoru uvolnila pod licencí Apache 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.5. 19:11 | Nová verze

    Open source RDP (Remote Desktop Protocol) server xrdp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 0.10.0. Z novinek je vypíchnuta podpora GFX (Graphic Pipeline Extension). Nová větev řeší také několik bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    10.5. 04:11 | Nová verze

    Rocky Linux byl vydán v nové stabilní verzi 9.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.5. 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Dellu byla odcizena databáze zákazníků (jméno, adresa, seznam zakoupených produktů) [Customer Care, Bleeping Computer].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    9.5. 21:11 | Zajímavý článek

    V lednu byl otevřen editor kódů Zed od autorů editoru Atom a Tree-sitter. Tenkrát běžel pouze na macOS. Byl napevno svázán s Metalem. Situace se ale postupně mění. V aktuálním příspěvku Kdy Zed na Linuxu? na blogu Zedu vývojáři popisují aktuální stav. Blíží se alfa verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 60
    9.5. 14:33 | Pozvánky

    O víkendu 11. a 12. května lze navštívit Maker Faire Prague, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 21:55 | Nová verze

    Byl vydán Fedora Asahi Remix 40, tj. linuxová distribuce pro Apple Silicon vycházející z Fedora Linuxu 40.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (69%)
     (7%)
     (11%)
     (12%)
    Celkem 202 hlasů
     Komentářů: 11, poslední 10.5. 18:00
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    23.11.2011 22:38 doron | skóre: 21 | blog: Sensors a Ksysguard | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problémy s midi v Ubuntu
    Hlavně bych se moc nesoustředil na přehrávání MIDI souborů, GM/XG je přeci jen dosti limitované. Timidity se sice v posledních letech zlepšila, ale je to především přehrávač souborů, který ovšem může sloužit jako zvukový server, a mnoho distribucí s tím počítá. K tomu je třeba pořídit původní GUS zvukové banky (tuším že to pochází od Gravis Ultrasound), nebo lze také použít nějakou GM sadu ve formátu sf2. Samozřejmě i speciální banky přijdou vhod, měla jsem takto nehrazené PIANO, pomocí sf2 banky v řádu desítek MB samplů. Ale pokud mohu radit, spíš bych se soustředil na fluidsynth, což je softwarový sf2 syntetizér. Pro fluidsynth existuje i DSSI plugin (něco jako VSTi, či DXi pod Windows). Fluidsyth plugin je použit i v Audacious, což je přehrávač zvukových souborů (něco jako WinAmp pod Win).

    Pokud chcete dělat hudbu v Linuxu, tak jako pod Windows, tak to jde na stejné úrovni, k tomu se ale musíte naučit používat:

    Jack, Realtime zvukový server pro Linux.

    DSSI nástroje: FLuidsyth, Hexter (Yamaha DX7), Xsynth (analogový synth), Whysynth (aditivní synth - zhruba jako Kawai K4), ZynAddSubFX (asi znáte již z Windows, subtraktivní a aditivní syntéza - nástroj té nejvyšší kategorie), LinuxSamler (zvukové banky pro Gigasamler), pak je tu ještě celá série nástrojů Calf (poněkud slabší, ale stojí za vyzkoušení, někdy se jednoduché věci hodí).

    Pokud budete chtít použít VSTi nástroje a efekty pro Windows (i když máme i nativní VST pro Linux), tak bych doporučoval spíše 32bit distribuci (alespoň se mi doposud ve 64bitech nepodařilo zprovoznit wineasio - tedy nástroje je mi nepřipojí skrze jack, kompilace se už daří, i když možná by to chtělo spouštět wine ve 32bit chroot prostředí, zkusím, jak si přenesu 32bit a 64bit instalaci na jeden stroj).

    Pro začátečníka by bylo možná pro začátek použít nějakou hudebně orientovanou distribuci. Co třeba Ubuntu Studio?

    http://ubuntustudio.org/

    Možná by také pro Vás mohlo být schůdné řešení se zvukovými kartami s hardwarovým syntezátorem, jako je Soundblaster Live, Audigy, Audigy 2, které pořídíte na Aukru již od 100Kč. Velkou výhodou těchto je i hardwarový mixer, což oceníte, až budete krotit PulseAudio, obzvlášť v koexistenci s Jack, i když to jde, i docela elegantě (normálně používám: hardware-ALSA-PulseAudio, jen když chci dělat něco s hudbou tak to přepnu do konfigurace hardware-ALSA-JACK-PulseAdio, jde to i bez přerušení běhu PulseAudia.)
    You can't fuck everyone, but you can try to.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.