abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    25.5. 19:00 | Zajímavý projekt

    Na crowdsourcingové platformě Crowd Supply byla spuštěna kampaň na podporu open source biometrického monitoru ve tvaru hodinek HealthyPi Move. Cena je 249 dolarů a plánovaný termín dodání listopad letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    24.5. 22:22 | Upozornění Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    24.5. 17:44 | Nová verze

    Firma Murena představila /e/OS verze 2.0. Jde o  alternativní sestavení Androidu bez aplikací Google. Mezi novinkami je podrobnější nastavení ochrany soukromí před sledováním aplikacemi. Murena prodává několik smartphonů s předinstalovaným /e/OS (Fairphone, repasovaný Google Pixel 5).

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    24.5. 14:33 | Zajímavý software

    Do 30. května lze v rámci akce Warhammer Skulls 2024 získat na Steamu zdarma hru Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    24.5. 13:33 | Nová verze

    HelenOS (Wikipedie), tj. svobodný operační systém českého původu založený na architektuře mikrojádra, byl vydán ve verzi 0.14.1. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnou lze nabídku Start. Videopředstavení na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.5. 23:22 | Zajímavý software

    BreadboardOS je firmware pro Raspberry Pi Pico (RP2040) umožňující s tímto MCU komunikovat pomocí řádkového rozhraní (CLI). Využívá FreeRTOS a Microshell.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.5. 16:55 | Nová verze

    Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 24.05. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení. Do balíku se dostalo 5 nových aplikací: Audex, Accessibility Inspector, Francis, Kalm a Skladnik.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    23.5. 12:55 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 18.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.5. 23:44 | Pozvánky

    V neděli 26. května lze navštívit Maker Faire Rychnov nad Kněžnou, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.5. 16:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.20.0, tj. první z nové řady 3.20, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu 64bitové architektury RISC-V.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (88%)
     (3%)
     (5%)
     (4%)
    Celkem 806 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 14.5. 11:05
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    25.8.2012 20:40 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fedora 17, systemd a SysV init skripty
    No jestli to správně chápu, tak je to jediná možnost, jak nastavit, že nějaká unit potřebuju nějakou jinou unit...
    Ano. A přesně to je značně přeceňováno, zvláště pokud se jedná o závislosti, které mají vliv na pořadí spouštění. V jazyce systemd tedy before/after.
    tak je potřeba neshazovat síťovku, přes kterou se takto komunikuje
    Mně přijde ideální neshazovat síťovku vůbec. A zřejmě je to cesta, kterou se budeme opravdu ubírat. Původně jsem s tím nesouhlasil, ale kluci mě přesvědčili, že to dává smysl. Akorát zatím tento postup aplikujeme myslím pouze na Ethernet.
    Není dobré spoléhat na to, že ten shutdown bude trvat krátce, to vnáši nějaké implicitní omezení, které nemusí být pravda...
    Kdybych cítil naději, že se celá věc vyřeší ideálním způsobem, tak s tebou možná budu souhlasit.
    No ale to je docela divné ne?
    Podle mě není. Aplikace ty závislosti stejně vidí/řeší. Navíc jedině aplikace zná své skutečné závislosti, pokud jsou odvozené od konfigurace.
    přece nebudeš do NM programovat detekci, zda root potřebuje síť, zda jí potřebuje /usr
    To rozhodně nebudu. Závislosti se vždy řeší na straně, která závisí, ne na straně, na které se závisí.

    V NetworkManageru máme všechny běhové závislosti řešené opravdu za běhu. Navíc NetworkManager samozřejmě používá /etc, takže pokud by se měl NetworkManager používat k získání kořenového adresáře, tak jsou závislosti mezi ním a kořenem stejné jako závislosti mezi initem a kořenem.

    Řešit to lze jedině tak, že bude NetworkManager (ořezaný na minimum odstraněním všech nepotřebných modulů) stejně jako init zabalený do initrd. Při ukončení může NetworkManager nechat nakonfigurovanou síť (na Ethernetu to částečně funguje) a po mountování se spustí nový init, který spustí nový NetworkManager, který si síťovou konfiguraci převezme.

    Samozřejmě z toho vyplyne řada problémů a omezení, ale v tuhle chvíli to nejde rozumně řešit jinak.
    Když ideální řešení by právě bylo mít na tuto poměrně složitou detekci vlastní unit file, který by sloužil ostantím jako zdroj informace a oni (klidně na úorvni aplikace) by se podle něj zařídili....
    Takhle to na Linuxu nefunguje. Alespoň ne v tuto chvíli.
    Já se (kupodivu) nepřu, v tomhle případě je mi to poměrně šumák, ale zarazilo mně, že se spustí něco, na co nemám v /etc/systemd nějakou jasnou vazbu.
    ale zarazilo mně, že se spustí něco, na co nemám v /etc/systemd nějakou jasnou vazbu.
    Přitom si stačilo přečíst manuál.

    Odložení distribučních konfiguráků do /usr/lib umožňuje zcela obejít problém s updatem konfiguračních souborů, kdy není bez zásahu uživatele zcela rozhodnutelné, zda chce uživatel konfigurační soubory přepsat či nikoli. V /etc se pak nacházejí jen uživatelské úpravy.

    Má to svoje výhody především v případě konfiguračních adresářů, jejichž konfigurace se může často měnit balíčkovacím systémem a konflikty s uživatelskou konfigurací jsou rozlezlé přes hromadu souborů. V případě problémů pak administrátor jenom smaže celý uživatelský override a udělá si případně lokální úpravy znovu.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.