abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 18:55 | IT novinky

    Dnešním dnem lze již také v Česku nakupovat na Google Store (telefony a sluchátka Google Pixel).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 18:33 | IT novinky

    Apple představil (keynote) iPad Pro s čipem Apple M4, předělaný iPad Air ve dvou velikostech a nový Apple Pencil Pro.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:11 | Nová verze

    Richard Biener oznámil vydání verze 14.1 (14.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 14. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | Komunita

    Free Software Foundation zveřejnila ocenění Free Software Awards za rok 2023. Vybráni byli Bruno Haible za dlouhodobé příspěvky a správu knihovny Gnulib, nováček Nick Logozzo za front-end Parabolic pro yt-dlp a tým Mission logiciels libres francouzského státu za nasazování svobodného softwaru do praxe.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    včera 13:11 | IT novinky

    Před 10 lety Microsoft dokončil akvizici divize mobilních telefonů společnosti Nokia a pod značkou Microsoft Mobile ji zanedlouho pohřbil.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    6.5. 21:33 | Komunita

    Fedora 40 release party v Praze proběhne v pátek 17. května od 18:30 v prostorách společnosti Etnetera Core na adrese Jankovcova 1037/49, Praha 7. Součástí bude program kratších přednášek o novinkách ve Fedoře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    6.5. 21:11 | IT novinky

    Stack Overflow se dohodl s OpenAI o zpřístupnění obsahu Stack Overflow pro vylepšení OpenAI AI modelů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    6.5. 17:55 | Nová verze

    AlmaLinux byl vydán v nové stabilní verzi 9.4 (Mastodon, 𝕏). S kódovým názvem Seafoam Ocelot. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.5. 17:11 | IT novinky

    Před 50 lety, 5. května 1974 v žurnálu IEEE Transactions on Communications, Vint Cerf a Bob Kahn popsali protokol TCP (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.5. 13:44 | Zajímavý článek

    Bylo vydáno do češtiny přeložené číslo 717 týdeníku WeeklyOSM přinášející zprávy ze světa OpenStreetMap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (63%)
     (8%)
     (14%)
     (16%)
    Celkem 133 hlasů
     Komentářů: 9, poslední včera 22:07
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    20.10.2012 18:48 Ash | skóre: 53
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pohádka o rsyncu a deseti milionech souborů.
    Netusim proc ale typnul bych si ze to bude mit neco spolecneho s diskovou cache.

    Udeřil jste hlavičku na hřebíček, jednoznačně.

    Je rychlejší F1 nebo T60? Mám-li dojet z Prahy do Brna (všichni znají stav D1), volím jednoznačně tank, protože ten bude v Brně rádově rychleji než monopost F1. F1 se kus za prahou rozpadne, možná i havaruje, a než ho dáte dohromady, jste v Brně dávno tankem. Výsledek - tank je jednoznačně rychlejší než formule.

    Konkrétně v našem případě, find je samozřejmě z principu řádově pomalejší, navíc když ho tak neoptimálně pouštíte (10 000 000 procesů cp mluví za vše). Ale chápu, že to děláte s ohledem na stav vašeho OS (D1), který má zjevně nějaký výkonnostní problém a nedokáže vyhovět požadavkům rsync při práci s IO.

    Pokud by se ovšem podařilo najít ten výkonnostní problém, tedy opravit D1, budete samozřejmě rychlejší s rsync, který během kopírování žádnou jalovou práci nedělá a nezaměstnává procesor zbytečnostmi, které ovšem na rozbitém systému umožní jakž takž kopírovat. Ten výkonnostní problém jsem také dlouho míval, ale s novým jádrem a aktualizacemi díky bohu nějak vymizel, byl to opravdu osten v p...
    bash$ time $(find source_dir -type d -exec mkdir -p '{}' dest_dir/'{}' \; ; find source_dir -type f -cmin -1440 -exec cp '{}' dest_dir/'{}' \;)
    
    real    8m11.393s
    user    0m4.963s
    sys     2m21.717s
    
    bash$ time rsync -a source_dir dest_dir/
    
    real    0m11.774s
    user    0m1.600s
    sys     0m11.933s
    Je docela zoufalé, že na rozbitém systému se musí při kopírování většího množství dat vkládat různé cykly typu "find" a "verbose", ale je jasné že dokud systém nebude opraven, je to způsob, jak to alespoň jakž takž pomalu ale jistě překopírovat, aniž by se to cestou rozbilo.

    Jinak samozřejmě optimální by bylo odstranit problém a použít rsync.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.