abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 18:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 0.2.0 v Rustu napsaného frameworku Pingora pro vytváření rychlých, spolehlivých a programovatelných síťových systémů. Společnost Cloudflare jej letos v únoru uvolnila pod licencí Apache 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.5. 19:11 | Nová verze

    Open source RDP (Remote Desktop Protocol) server xrdp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 0.10.0. Z novinek je vypíchnuta podpora GFX (Graphic Pipeline Extension). Nová větev řeší také několik bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    10.5. 04:11 | Nová verze

    Rocky Linux byl vydán v nové stabilní verzi 9.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.5. 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Dellu byla odcizena databáze zákazníků (jméno, adresa, seznam zakoupených produktů) [Customer Care, Bleeping Computer].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    9.5. 21:11 | Zajímavý článek

    V lednu byl otevřen editor kódů Zed od autorů editoru Atom a Tree-sitter. Tenkrát běžel pouze na macOS. Byl napevno svázán s Metalem. Situace se ale postupně mění. V aktuálním příspěvku Kdy Zed na Linuxu? na blogu Zedu vývojáři popisují aktuální stav. Blíží se alfa verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 34
    9.5. 14:33 | Pozvánky

    O víkendu 11. a 12. května lze navštívit Maker Faire Prague, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 21:55 | Nová verze

    Byl vydán Fedora Asahi Remix 40, tj. linuxová distribuce pro Apple Silicon vycházející z Fedora Linuxu 40.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    8.5. 20:22 | IT novinky

    Představena byla služba Raspberry Pi Connect usnadňující vzdálený grafický přístup k vašim Raspberry Pi z webového prohlížeče. Odkudkoli. Zdarma. Zatím v beta verzi. Detaily v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    8.5. 12:55 | Nová verze

    Byla vydána verze R14.1.2 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.

    JZD | Komentářů: 0
    7.5. 18:55 | IT novinky

    Dnešním dnem lze již také v Česku nakupovat na Google Store (telefony a sluchátka Google Pixel).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (64%)
     (7%)
     (13%)
     (15%)
    Celkem 165 hlasů
     Komentářů: 11, poslední 10.5. 18:00
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    15.11.2012 09:26 tomfi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPv6 a hodně adres na interface

    Netřeba se chytat každého slovíčka. Směrovací démon skutečně odlehčí administrátorům od správy směrovacích tabulek.

    Ano, pro zjednodušení směrovací protokoly mimo jiné jsou... snížení náročnosti na správu a automatická reakce na změny v síti... ale "automatizace" je trochu silné slovo (o tom se mluví v souvislosti třeba s SDN) ... to už bychom rovnou mohli říct, že Switch má nástroj pro "automaticaci správy" a tím je tabulka mac adres.
    Která může plnit svůj účel lépe než obrovská ARP cache s přímým dotazováním.
    jasně nebudeme chytat za slovo a v tichosti pomineme, že ARP cache u IPv6 není. ARP cache má jednu výhodu... schválně je rozdíl mezi vyhledáváním v tabulce (CAM např.) a v trie? Je rozdíl mezi aktualizací ARP cache a aktualizací trie?

    Nicméně jsem schopen připustit, že existuje nějaká hraniční hodnota počtu IP adres na jednom zařízení kdy už se vyplatí routing oproti přímé komunikaci v rámci subnetu.

    Celý smysl nasazení OSPF je v tomto případě omezit velikost spravovaných L2 segmentů. Snažíš se kombinovat nevýhody obojího.
    Bohužel obrovské L2 domény jsou realitou datových center a serveroven a důvodem není nedostatek IPv4 adres. Vývoj v této oblasti (v oblasti L2) jenom naznačuje, že se toho jen tak nezbavíme. Schválně akademická otázečka, kolik je routerů a kolik switchů v serverovnách, čemu které z těch zařízení slouží a proč tomu tak je? Prostě kdyby se dalo L2 vyměnit za L3 s OSPF směrováním jenom mávnutím BIRDu tak tu nemáme věci jako TRILL. Změnit L2 doménu na L3 síť není jenom o nalezení adresy koncového zařízení... z nezmíněných věcí - co takhle multicast.

    Jako kdyby ta ARP cache agregovaná byla :).

    Pochopil jsem správně že srovnáváte agregaci z důvodu velikosti ARP tabulky s agregací z důvodu zefektivnění směrování? Nebo má ARP cache nějaké výkonnostní problémy, které mi unikají?
    To je snad samozřejmost.
    To jako z důvodu zjednodušení administrace se přidá jiná administrace minimálně v poměru 1:1?

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.