abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:44 | Nová verze

    Společnost Epic Games vydala verzi 5.4 svého proprietárního multiplatformního herního enginu Unreal Engine (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:11 | Nová verze

    Byl vydán Nextcloud Hub 8. Představení novinek tohoto open source cloudového řešení také na YouTube. Vypíchnout lze Nextcloud AI Assistant 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 13:33 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 12.0, programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností. Krom tradiční nadílky oprav přináší nový systém správy ladících bodů, nový způsob definice tříd, prostor pro objekty, které nemusí procházet GC a mnoho dalšího.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 9
    včera 04:55 | Zajímavý software

    Microsoft zveřejnil na GitHubu zdrojové kódy MS-DOSu 4.0 pod licencí MIT. Ve stejném repozitáři se nacházejí i před lety zveřejněné zdrojové k kódy MS-DOSu 1.25 a 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 37
    25.4. 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    25.4. 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.4. 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.4. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.4. 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.4. 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (74%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
    Celkem 825 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    13.3.2013 13:24 joseff | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Špatně zabalené CPIO
    Kolega již přišel na postup, jak to zabalit:

    Tak po dlouhém testování, konečně dokáži zabalit firmware pro box tak, aby s ním šlo flashovat. Takže tady je doufám srozumitelný návod:

    Co potřebujeme:

    Já jsem vycházel z originál firmwaru O2, ale většina návodu funguje i pro ostatní verze. Pracoval jsem s hexeditorem xvi32 pod windows a potřebné části pod Fedora 17. Celé by to mělo jít provést pod libovolným linux systémem i třeba na virtuálních mašinách.

    1) Rozbalíme O2 firmware na části vmlinux(tak se oficiálně nazývá část firmwaru před gzip souborem) a gzip soubor.

    2) V hexeditoru odřízneme ze souboru gzip nuly na konci(potřebujeme vědět jeho velikost bez nich). Soubor tím nijak nepoškodíme.

    Odtud je doporučené a místy potřebné pracovat jako root pod linuxem.

    3) Rozbalíme gzip soubor do nové složky pomocí příkazu

    cat _gzipsoubor_ |gunzip| cpio -i --make-directories

    4) Nyní potřebujeme získat místo(sami si vyzkoušejte, že nedokážete beze změn vytvořit stejně velký gzip jak originál-jako originální velikost beru velikost gzipu bez nul). Bohužel jsem nepřišel na způsob jak omezit velikost souboru NAND.raw(ten bude upravován v dalších krocích, ale i po upravách v něm se mi neměnila jeho velikost). Stejně tak většina souborů je zde potřebných. Bez problémů můžeme odstranit soubor README ve složce images, ale to nestačí, takže jsem ještě(ač je to prasárna) odstranil téměř všechny komentáře v souboru \etc\init.d\rcS. Pokud provedete tyto úpravy zkuste si vytvořit(podle návodu dále) pokusný gzip a ověřte zda má menší velikost než originál. Pokud ano můžeme pokračovat k té pravé editaci.

    5) Nyní budeme editovat budoucí systém boxu, ten je ukryt v jffs2 obrazu \images\NAND.raw. Zkopírujeme si ho na jiné místo(je lepší mít originál v záloze)a namountujeme zkopírovaný obraz pomocí příkazů: mknod /dev/mtdblock0 b 31 0 modprobe mtdblock modprobe mtdram total_size=65536 erase_size=256 modprobe jffs2 dd if=_zkopirovanyobraz_ of=/dev/mtdblock0 mount -t jffs2 /dev/mtdblock0 \_složka,kekterechcempripojit_

    6) El artista ve svých návodech doporučoval nepracovat přímo na mountované složce, já však měk s následným vytváření jffs problémy a proto jsem pracoval přímo v ní. Mnou testované úpravy zatím spočívaly v odstranění hesla. Tedy upravíme potřebně soubory \etc\passwd a \etc\shadow. Popřípadě můžeme přidat další věci jako telnet, části mediacentra, atd... Omezeni jsme velikostí...

    7) Pomocí umount odmountujeme složku s obrazem.

    8) Prací ve složce jsme vlastně přímo upravovali soubor obrazu, takže ho teď nakopírujeme zpět do složky \images v rozbaleném gzipu.

    9) Vytváříme nový gzip:

    Po dlouhých problémech jsem došel k závěru, že nevhodnější je vytvořit si jednoduchý script, kterým vytvoříme cpio archiv a ten následně zagzipujeme.

    script:
    #!/bin/bash
    echo "Menim opravneni init"
    chmod 0755 /_slozkasrozgzipem_/init
    CPA=`pwd`
    echo "Tvorim cpio"
    cd _slozkasrozgzipem_ && find . | cpio -o -H newc > $CPA/newfirmware.cpio
    echo "Tvorim gzip"
    cd $CPA && cat newfirmware.cpio |gzip -nfcr9 >> newfirmware.gzip)
    echo "Mazu nepotrebne cpio"
    rm newfirmware.cpio
    echo "Hotovo"
    Spustíme script jako root: sudo ./_nasscript_

    Vytvoří se nám soubor newfirmware.gzip.

    10) Zkontrolujeme, zda je newfirmware.gzip menší nebo roven originálnímu gzipu bez nul, pokud ano, pokračujeme dále, pokud ne musíme něco oželet, promazat....

    Odteď je už opět jedno na jakém systému pracujeme.

    11) Před newfirmware.gzip vložíme v hexeditoru zpět vmlinux, a na konci ho doplníme na originální velikost firmwaru nulami(důležité).

    12) Máme hotovo můžeme flashovat (doporučuji novou univerzální verzi flashovacího nástroje)...

    --------------------------------------------------------

    Po neúspěších s úpravou NAND tak aby neobsahovala crc chyby jsem se rozhodl nepoužít NAND.raw ale obyčejný tar.gzip...

    Systém spočívá v upravení rcS souboru a místo souboru NAND.raw jsem tam dal firmout.gzip, myslím, že ten by jste měli být schopni upravit každý, je to teď velmi jednoduché... soubor je také menší než s použitím NAND.raw..., takže další výhoda...

    Takže postup:

    1) Stáhněte firmware níže (nutno, je v něm upravený soubor rcS a pár dalších změn)

    2) provedeme s ním kroky 1-3

    3) ve složce images je soubor firmout.gzip, je to běžný tar-gzip archiv, rozbalte ho a můžete upravovat...

    4) po upravení zabalíme (já použil: tar cf - * |gzip -9 >> ../firmout.gzip)

    5) vzniklý soubor překopírujeme do složky images

    6) Pokračujeme od kroku 9

    ---------------------------------------------------------

    Napadlo mne to při rozbalování cybervacy, kterej používá bzip kompresi, prostě jsem si řek, že když to šlo jemu, nám musí taky...

    Tady posílám první beta test-test verzi s funkčním telnetem a přístupem na placené IPTV od O2, je do ní nakopírováno i mediacentrum.

    Obsahuje upravené Flashovací instrukce, takže opakované Flashování je možné bez potíž.

    - v této verzi zatím nejsou odchytané chyby, ale docela funguje, v této verzi USB zatím nefunguje, ale v další verzi bude

    http://uloz.to/xDcuiSu/o2damectelnet-rar

    Obrana proti O2 updatu:

    OPCH musí být ta od O2, aby jela O2TV, ale port nastavit špatně.

    O2TV běží, ale firmware O2 nejde updatnout...

    Nyní by mělo být možné provádět v boxu úpravy a používat IPTV bez nutnosti Flashovat zpět na nepoužitelnou O2 verzi.

    Kdo má zájem, tak se může připojit.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.