abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:55 | Zajímavý software

    Microsoft zveřejnil na GitHubu zdrojové kódy MS-DOSu 4.0 pod licencí MIT. Ve stejném repozitáři se nacházejí i před lety zveřejněné zdrojové k kódy MS-DOSu 1.25 a 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    24.4. 15:55 | Nová verze

    Byl vydán TrueNAS SCALE 24.04 “Dragonfish”. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (73%)
     (9%)
     (2%)
     (16%)
    Celkem 782 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    29.4.2013 14:19 CandySan | skóre: 11 | blog: bonzacek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux KVM a zálohování virtuálních strojů s Windows
    Rsync jsem uvedl jen kvuli tomu, ze mi tam pozustal z davnejsi doby. Pro soucasny ucel (zde ve scriptu) je dokonce mozna spis jen na skodu a sel by nahradit cp.

    Pouzit rsync primo nad lvm..? Neni to zcestna myslenka, ale odpoved zatim neznam. Mam vsak za to, ze to nebude mit zadny prinos v pripade, kdy se vse odehrava na stroji, ke kteremu je pripojeno sitove uloziste. Mam za to, ze to ma vyznam jen tehdy, kdyz na obou stranach (vzdalene stroje) bezi rsync a komunikuji spolu. Pokud se nepletu, tak se musi postupne cist jak zdroj, tak cil a porovnavaji se rozdily a jen ty se zaslou. Logicky mi z toho vychazi, ze to je zajimave jen tehdy, kdyz se o tom domluvi 2 rsync procesy, ktere maji pristup ke svym lokalnim datum a vzdalenemu jen sdeli vysledek. Tedy v pripade pripojeneho vzdaleneho uloziste by stejne jeden z tech souboru cely protekl siti.

    Jelikoz taky ukladam i pres net a to ruzne i ze siti ve firmach za natem na adsl, tak prave z tohoto duvodu vytvarim lokalni kopii na nejaky nemirorovany disk, ktery existuje jen pro tento ucel. Tam se to vytvori a pak se to taha postupne do zalohy kdyz uz script davno dobehnul a uz jsou zrusene snapshoty.

    Ve scriptu se volume rovnou komprimuje a obvykle se ta velikost srazi na pulku. Kdyz jsem komprimoval pomoci gzip a uroven komprimace jsem nechal vychozi (komprimoval jsem zkopirovane raw soubory), tak se obvykle vysledky moc nemenily a speedup jsem mel treba i 70 na stroji, ktery jsem zalohoval jen 1x tydne (data jsem zalohoval denne jinym procesem). U stroju, ktere zalohuju i denne cele a gzip ma nastavenou uroven komprese na 1 a nove tedy zalohuju lvm svazky a ne raw soubory, tak speedup mam jen kolem 1 az 1,2 - proste trapne. Zatim nevim cim to je, jen na to upozornuju a je dobre timto smerem zapatrat.

    Zaroven by bylo zajimave zjistit, zda se pri zapausovani virtualky nevysype (spolehlive) cache..? Tohle je potreba prokonsultovat s odborniky, ale pokud by tomu tak bylo, tak by stacilo rozsirit script o pridani pause, vytvoreni snapshotu a hned po vytvoreni zase odpausovat stroj. Nikomu by ta chvilkova nedostupnost nemela nijak vadit a po celou dobu zivota toho snapshotu by uz jinak virtualka mohla fungovat. Ja bych vsak cache nezapinal nikdy, protoze jakykoliv pad fyzickeho stroje (vypadek proudu, lidska chyba atd...) by zpusobila zniceni uloziste virtualniho stroje.

    Mam to tedy bez cache a stroje nijak nevypinam a zalohuju za behu. Takto jsem zalohoval cele uloziste najednou, ve kterem byly raw soubory, ale to jsem musel zmenit (viz. muj dotaz ohledne podivnych problemu s vykonem uloziste). V te konfiguraci jsem se nemusel starat ani o to, zda jsou jednotliva uloziste konzistentni vuci sobe (napr. uvnitr virtualky dalsi lvm pres nekolik virtualnich disku), protoze se vzdy udelal snapshot celeho uloziste najednou. Ted je to samozrejme jine kdyz zalohuju jeden svazek za druhym. V teto variante si musim davat pozor abych mel data uvnitr rozdelena tak aby to nevadilo. Nastesti zvetsovat lvm svazky muzu libovolne a uvnitr virt. masiny pak vzdy jen pridam dalsi partition (napr. pro lvm), nebo widle rozsiruju pomoci parted.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.