abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:33 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 12.0, programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností. Krom tradiční nadílky oprav přináší nový systém správy ladících bodů, nový způsob definice tříd, prostor pro objekty, které nemusí procházet GC a mnoho dalšího.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 2
    dnes 04:55 | Zajímavý software

    Microsoft zveřejnil na GitHubu zdrojové kódy MS-DOSu 4.0 pod licencí MIT. Ve stejném repozitáři se nacházejí i před lety zveřejněné zdrojové k kódy MS-DOSu 1.25 a 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    včera 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    KDE Plasma 6
     (73%)
     (9%)
     (2%)
     (16%)
    Celkem 791 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    11.1.2014 22:40 Logik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PostgreSQL update s limitem a vnořeným selectem
    0) Integrita v databázi je dost podstatná věc. Navíc cizí klíče jsou zároveň i dokumentace. Rozhodně doporučuju je používat. Logika je jednoduchá: je daný sloupec odkaz na data z jiné tabulky? Pak je to cizí klíč a má být označen. V podstatě tam, kde používáš (BIG)SERIAL (a nejde o primární klíč), tak tam má být datový typ normální integer, ale má tam být cizí klíč.

    Klidně sem pak tu strukturu s doplněnejma FK dej, kouknu se Ti na ní... (Ale jen s rozumnejma názvama, podruhý už tu papuánštinu neluštim).

    2) To samozřejmě může. Ale v těch případech holt budeš muset napsat table.column místo column_table, takže i ten nejhorší případ neni horší než Tvá notace. A to ještě si člověk zpravidla pro tabulku v dotazu, když ji používá vícekrát, udělá kratší alias, takže to i tak bude kratší. Tak jak to děláš je to ale zaprve nepřehledné, zadruhé náchylné k chybám (tabulka1_id_tabulka2 přímo svádí k prohození tabulek), zatřetí strašně ukecané, čím je to ještě nepřehlednější a tím ještě náchylnější k chybám :-) (A to neřeším případ, kdy vážeš dvě stejné tabulky na sebe, kde pak musíš alias tak jako tak uvést - což je vlastně i případ toho Tvého dotazu).

    4) Jo aha, netušil jsem, že píšeš systém pro spammery, to bych Ti nepomáhal vůbec :-) V tom případě ale má stejně zpráva jednoho odesílatele a čas odeslání a jeden text, jediný, čeho může bejt víc, je snad příjemce a příznak vymazání, ne? Takže i tak by ta struktura měla vypadat jinak.

    ad Chyba) Pojmenuj rozumně ty tabulky a sloupce. Protože je to IMHO jedinná možnost, jak na to přijít. Když to budeš mít pojmenovaný normálně, tak si ten dotaz jednou přečteš a bude Ti to jasný. A až na to příjdeš, můžeš vždycky se vrátit k tý současný a kouknout se, jak to teda původně mělo bejt.

    Přehlednost návrhu a názvů je jedním ze základních programátorských dovedností - to neni tak, že dobrej programátor se vyzná ve zmatku. Dobrej programátor zmatek neudělá a nebo aspoň když udělá, tak opraví. A pokud něco nefunguje a je tam zmatek v názvech, tak je naprosto standardní postup vhodným pojmenováním si nejprve udělat jasno, co je vlastně co - chyba se pak vyloupne sama. Např. když budeš mít program
    
    Pes a ;
    Kočka b ;
    Papoušek c ;
    ...
    b.stekej()
    
    
    Tak můžeš chybu hledat hodinu a nevšimneš si toho. Jedinná šance, jak ji najít je si proměnné dobře pojmenovat, tj. a pes, b kočka atd... A to můžeš udělat buďto jen v hlavě - to ale zvládneš takhle pobrat jen kousek kódu a ten Tvůj dotaz je dost dlouhej i pro zkušenýho programátora, nebo když je to možný i přímo v kódu.

    Zmatek v názvech je IMHO naprosto stejná chyba, jako špatně napsaný dotaz. Sice to sice samo o sobě žádnou "reálnou chybu" neudělá, ale generuje to chyby jak na běžícím pásu. Ono umění programovat je v podstatě umění dávat proměnným správný jména. Algoritmus, pokud věci správně pojmenuješ, se zpravidla vyloupne sám (trochu přehánim, ale ne moc).

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.