abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:00 | IT novinky

    Společnost OpenAI představila svůj nejnovější AI model GPT-4o (o jako omni, tj. vše). Nově také "vidí" a "slyší". Videoukázky na 𝕏 nebo YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:44 | Zajímavý článek

    Ondřej Filip publikoval reportáž z ceremonie podpisu kořenové zóny DNS. Zhlédnout lze také jeho nedávnou přednášku Jak se podepisuje kořenová zóna Internetu v rámci cyklu Fyzikální čtvrtky FEL ČVUT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:22 | IT novinky

    Společnost BenQ uvádí na trh novou řadu monitorů RD určenou pro programátory. První z nich je RD240Q.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 13:00 | IT novinky

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem nadále zůstává Frontier od HPE (Cray) s výkonem 1,206 exaFLOPS. Druhá Aurora má oproti loňsku přibližně dvojnásobný počet jader a dvojnásobný výkon: 1,012 exaFLOPS. Novým počítačem v první desítce je na 6. místě Alps. Novým českým počítačem v TOP500 je na 112. místě C24 ve Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Ostravská Karolina, GPU

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:11 | Nová verze

    GHC (Glasgow Haskell Compiler, Wikipedie), tj. překladač funkcionálního programovacího jazyka Haskell (Wikipedie), byl vydán ve verzi 9.10.1. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 09:22 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.8 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.9. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna. Později také na Linux Kernel Newbies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    11.5. 18:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 0.2.0 v Rustu napsaného frameworku Pingora pro vytváření rychlých, spolehlivých a programovatelných síťových systémů. Společnost Cloudflare jej letos v únoru uvolnila pod licencí Apache 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.5. 19:11 | Nová verze

    Open source RDP (Remote Desktop Protocol) server xrdp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 0.10.0. Z novinek je vypíchnuta podpora GFX (Graphic Pipeline Extension). Nová větev řeší také několik bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    10.5. 04:11 | Nová verze

    Rocky Linux byl vydán v nové stabilní verzi 9.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.5. 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Dellu byla odcizena databáze zákazníků (jméno, adresa, seznam zakoupených produktů) [Customer Care, Bleeping Computer].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (72%)
     (6%)
     (10%)
     (12%)
    Celkem 223 hlasů
     Komentářů: 15, poslední včera 21:33
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    1.2.2014 18:43 logik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: C - lze poslat soubor i zpravu na server soucasne?
    1a) To, co jsi tvrdil, bylo, cituji:
    "Tuto zkušenost mám už opakovaně (C/C++ malloc/new), pokud jsou ty bloky moc malé a jedou rychle za sebou, tak na OS i herní konzole je to často stejně rychlá a někdy dokonce RYCHLEJŠÍ volba než alokátor,
    Samozřejmě může teď tvrdit, že když do vlastního alokátoru vrazíš sleep (něco podobnéhos defakto dělal, kdyžs to volal s O0), tak je určitě pomalejší, ale s odpuštěním když se porovnávají algoritmy, tak má smysl porovnávat pouze dobře napsané a stejně zoptimalizované algoritmy: a dobře napsaný custom alokátor je rychlejší než generický malloc. To můj test (a koneckonců i Tvůj) jasně prokázal. To, že když na každou alokaci přijde množství další práce Xkrát delší nežli trvá samotná alokace, tak je přínos v zrychlení alokace nevýrazný, je pravda, ale to je zaprve dosti jiné tvrzení než to, že malloc je rychlejší, jaks psal - a navíc tvrzení na úrovni věty "Kružnice je kulatá".

    V tom, že existují příklady, kdy opravdu vlastní alokátor význam nemá máš pravdu, ale sám Tvůj testovací (nefloating) kód, kde složitost nealokace odpovídá zpracování pomocí jednoduchého konečného automatu krásně ukazuje, že alokátor v případě, kdy je velká část programu složená z alokací, smysl rozhodně má. Totéž dokládá i Josef Kufner.

    A to jsou ty testy ještě navíc velmi příznivé pro malloc, protože se do těch alokací nemíchají alokace a dealokace jiných paměťových bloků, které zvětšují fragmentaci paměťového prostoru a zesložiťují mallocu vyhledávání volných bloků.

    1b) Jaké nepřijemné sideefekty? Že se nedá dealokovat z jiného threadu? Dá se to napsat i tak, že si data s sebou nesou tag. kterým, threadem byly alokovaný a tak je lze dealokovat z jiného threadu, častý usecase je, že dealokaci provedu najednou po skončení práce (když zpracovávám dokument) pro všechny stringy najednou atd.... Jaký konkrétně sideefekt máš na mysli?

    2) Tvůj názor Ti neberu, ale evidentně je s odpuštěním nepříliš užitečný, když evidentně Tě vede k tomu, že píšeš alokátor s omp critical, když lze totéž vyřešit Xkrát rychleji pomocí TLS. Právě genialita OpenMP je, že Ti nechávají volnost, co necháš vyřešit pomocí openMP automaticky a co budeš detailněji ladit (existují i direktivy omp parallel, které Ti nechávají větší volnost v tom, co thready dělají, existují funkce omp_get_thread_id atd...). Většinou je totiž problém skryt v nějakém detailu, který je snadno řeitelný vhodným SW návrhem a psát si kvůli tomu "vlastní OpenMP" je zbytečné. Nehledě na to, že za OpenMP je spousta práce a tak vlastní implementace bude zpravidla horší. 4) Tvrdil jsi:
    Ale i když provedl jen jednu alokaci celého bloku a nedělal nic jiného než testoval jestli někdo má dost a posunoval counter (ukazatel), tak jsem byl na stejné rychlosti a při použití omp + critical dokonce na nižší, než při postupných alokacích,
    což můj testovací kód jednoznačně vyvrací - pokud nedělám nic, tak je custom alokátor dvakrát rychlejší, u paralelní verze je rozdíl ještě mnohem větší. Teda spíš než vyvrací Tvé tvrzení, tak spíš ukazuje na to, žes měl ten alokátor blbě napsaný.

    Pokud se bavíme o samotné užitečnosti custom alokátorů. tak má samozřejmě jediné, co má smysl testovat, je testovat pouze samotnou alokaci. Protože každý usecase toho alokátoru bude různý a tak nemá smysl říkat: "todle je standardní zátěž". Jediné, co tedy má smysl je změřit čas potřebný na jednu alokaci - to, jestli zlepšení v řádu např. desítek mikrosekund na jednu alokaci má v konkrétním případě smysl si pak přeci člověk snadno zjistí.

    Naopak pokud změřím čas zašpiněný nějakym mikrosleepem, tak vlastně nevím nic: protože v reálném použití může být objem té další práce řádově menší i větší než ten microsleep.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.