abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:55 | Zajímavý software

    Microsoft zveřejnil na GitHubu zdrojové kódy MS-DOSu 4.0 pod licencí MIT. Ve stejném repozitáři se nacházejí i před lety zveřejněné zdrojové k kódy MS-DOSu 1.25 a 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    24.4. 15:55 | Nová verze

    Byl vydán TrueNAS SCALE 24.04 “Dragonfish”. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (73%)
     (9%)
     (2%)
     (16%)
    Celkem 782 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    1.2.2014 18:43 logik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: C - lze poslat soubor i zpravu na server soucasne?
    1a) To, co jsi tvrdil, bylo, cituji:
    "Tuto zkušenost mám už opakovaně (C/C++ malloc/new), pokud jsou ty bloky moc malé a jedou rychle za sebou, tak na OS i herní konzole je to často stejně rychlá a někdy dokonce RYCHLEJŠÍ volba než alokátor,
    Samozřejmě může teď tvrdit, že když do vlastního alokátoru vrazíš sleep (něco podobnéhos defakto dělal, kdyžs to volal s O0), tak je určitě pomalejší, ale s odpuštěním když se porovnávají algoritmy, tak má smysl porovnávat pouze dobře napsané a stejně zoptimalizované algoritmy: a dobře napsaný custom alokátor je rychlejší než generický malloc. To můj test (a koneckonců i Tvůj) jasně prokázal. To, že když na každou alokaci přijde množství další práce Xkrát delší nežli trvá samotná alokace, tak je přínos v zrychlení alokace nevýrazný, je pravda, ale to je zaprve dosti jiné tvrzení než to, že malloc je rychlejší, jaks psal - a navíc tvrzení na úrovni věty "Kružnice je kulatá".

    V tom, že existují příklady, kdy opravdu vlastní alokátor význam nemá máš pravdu, ale sám Tvůj testovací (nefloating) kód, kde složitost nealokace odpovídá zpracování pomocí jednoduchého konečného automatu krásně ukazuje, že alokátor v případě, kdy je velká část programu složená z alokací, smysl rozhodně má. Totéž dokládá i Josef Kufner.

    A to jsou ty testy ještě navíc velmi příznivé pro malloc, protože se do těch alokací nemíchají alokace a dealokace jiných paměťových bloků, které zvětšují fragmentaci paměťového prostoru a zesložiťují mallocu vyhledávání volných bloků.

    1b) Jaké nepřijemné sideefekty? Že se nedá dealokovat z jiného threadu? Dá se to napsat i tak, že si data s sebou nesou tag. kterým, threadem byly alokovaný a tak je lze dealokovat z jiného threadu, častý usecase je, že dealokaci provedu najednou po skončení práce (když zpracovávám dokument) pro všechny stringy najednou atd.... Jaký konkrétně sideefekt máš na mysli?

    2) Tvůj názor Ti neberu, ale evidentně je s odpuštěním nepříliš užitečný, když evidentně Tě vede k tomu, že píšeš alokátor s omp critical, když lze totéž vyřešit Xkrát rychleji pomocí TLS. Právě genialita OpenMP je, že Ti nechávají volnost, co necháš vyřešit pomocí openMP automaticky a co budeš detailněji ladit (existují i direktivy omp parallel, které Ti nechávají větší volnost v tom, co thready dělají, existují funkce omp_get_thread_id atd...). Většinou je totiž problém skryt v nějakém detailu, který je snadno řeitelný vhodným SW návrhem a psát si kvůli tomu "vlastní OpenMP" je zbytečné. Nehledě na to, že za OpenMP je spousta práce a tak vlastní implementace bude zpravidla horší. 4) Tvrdil jsi:
    Ale i když provedl jen jednu alokaci celého bloku a nedělal nic jiného než testoval jestli někdo má dost a posunoval counter (ukazatel), tak jsem byl na stejné rychlosti a při použití omp + critical dokonce na nižší, než při postupných alokacích,
    což můj testovací kód jednoznačně vyvrací - pokud nedělám nic, tak je custom alokátor dvakrát rychlejší, u paralelní verze je rozdíl ještě mnohem větší. Teda spíš než vyvrací Tvé tvrzení, tak spíš ukazuje na to, žes měl ten alokátor blbě napsaný.

    Pokud se bavíme o samotné užitečnosti custom alokátorů. tak má samozřejmě jediné, co má smysl testovat, je testovat pouze samotnou alokaci. Protože každý usecase toho alokátoru bude různý a tak nemá smysl říkat: "todle je standardní zátěž". Jediné, co tedy má smysl je změřit čas potřebný na jednu alokaci - to, jestli zlepšení v řádu např. desítek mikrosekund na jednu alokaci má v konkrétním případě smysl si pak přeci člověk snadno zjistí.

    Naopak pokud změřím čas zašpiněný nějakym mikrosleepem, tak vlastně nevím nic: protože v reálném použití může být objem té další práce řádově menší i větší než ten microsleep.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.