abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    17.5. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová major verze 17 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.5. 12:22 | Komunita

    Sovereign Tech Fund, tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří vývoj FFmpeg částkou 157 580 eur. V listopadu loňského roku podpořil GNOME částkou 1 milion eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.5. 01:55 | Komunita

    24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    16.5. 23:33 | Nová verze

    Google Chrome 125 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 125.0.6422.60 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 9 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.5. 21:11 | Nová verze

    Textový editor Neovim byl vydán ve verzi 0.10 (𝕏). Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 20:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.3 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.0.15.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 13:33 | IT novinky

    Dnes ve 12:00 byla spuštěna první aukce domén .CZ. Zatím největší zájem je o dro.cz, kachnicka.cz, octavie.cz, uvycepu.cz a vnady.cz [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    16.5. 13:22 | Nová verze

    JackTrip byl vydán ve verzi 2.3.0. Jedná se o multiplatformní open source software umožňující hudebníkům z různých částí světa společné hraní. JackTrip lze instalovat také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 12:22 | Pozvánky

    Patnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 4. – 6. října 2024 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytváří všichni účastníci, se skládá z desetiminutových

    … více »
    Zdenek H. | Komentářů: 0
    16.5. 03:11 | Nová verze

    Program pro generování 3D lidských postav MakeHuman (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 1.3.0. Hlavní novinkou je výběr tvaru těla (body shapes).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (76%)
     (5%)
     (10%)
     (9%)
    Celkem 327 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 14.5. 11:05
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    1.2.2014 18:43 logik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: C - lze poslat soubor i zpravu na server soucasne?
    1a) To, co jsi tvrdil, bylo, cituji:
    "Tuto zkušenost mám už opakovaně (C/C++ malloc/new), pokud jsou ty bloky moc malé a jedou rychle za sebou, tak na OS i herní konzole je to často stejně rychlá a někdy dokonce RYCHLEJŠÍ volba než alokátor,
    Samozřejmě může teď tvrdit, že když do vlastního alokátoru vrazíš sleep (něco podobnéhos defakto dělal, kdyžs to volal s O0), tak je určitě pomalejší, ale s odpuštěním když se porovnávají algoritmy, tak má smysl porovnávat pouze dobře napsané a stejně zoptimalizované algoritmy: a dobře napsaný custom alokátor je rychlejší než generický malloc. To můj test (a koneckonců i Tvůj) jasně prokázal. To, že když na každou alokaci přijde množství další práce Xkrát delší nežli trvá samotná alokace, tak je přínos v zrychlení alokace nevýrazný, je pravda, ale to je zaprve dosti jiné tvrzení než to, že malloc je rychlejší, jaks psal - a navíc tvrzení na úrovni věty "Kružnice je kulatá".

    V tom, že existují příklady, kdy opravdu vlastní alokátor význam nemá máš pravdu, ale sám Tvůj testovací (nefloating) kód, kde složitost nealokace odpovídá zpracování pomocí jednoduchého konečného automatu krásně ukazuje, že alokátor v případě, kdy je velká část programu složená z alokací, smysl rozhodně má. Totéž dokládá i Josef Kufner.

    A to jsou ty testy ještě navíc velmi příznivé pro malloc, protože se do těch alokací nemíchají alokace a dealokace jiných paměťových bloků, které zvětšují fragmentaci paměťového prostoru a zesložiťují mallocu vyhledávání volných bloků.

    1b) Jaké nepřijemné sideefekty? Že se nedá dealokovat z jiného threadu? Dá se to napsat i tak, že si data s sebou nesou tag. kterým, threadem byly alokovaný a tak je lze dealokovat z jiného threadu, častý usecase je, že dealokaci provedu najednou po skončení práce (když zpracovávám dokument) pro všechny stringy najednou atd.... Jaký konkrétně sideefekt máš na mysli?

    2) Tvůj názor Ti neberu, ale evidentně je s odpuštěním nepříliš užitečný, když evidentně Tě vede k tomu, že píšeš alokátor s omp critical, když lze totéž vyřešit Xkrát rychleji pomocí TLS. Právě genialita OpenMP je, že Ti nechávají volnost, co necháš vyřešit pomocí openMP automaticky a co budeš detailněji ladit (existují i direktivy omp parallel, které Ti nechávají větší volnost v tom, co thready dělají, existují funkce omp_get_thread_id atd...). Většinou je totiž problém skryt v nějakém detailu, který je snadno řeitelný vhodným SW návrhem a psát si kvůli tomu "vlastní OpenMP" je zbytečné. Nehledě na to, že za OpenMP je spousta práce a tak vlastní implementace bude zpravidla horší. 4) Tvrdil jsi:
    Ale i když provedl jen jednu alokaci celého bloku a nedělal nic jiného než testoval jestli někdo má dost a posunoval counter (ukazatel), tak jsem byl na stejné rychlosti a při použití omp + critical dokonce na nižší, než při postupných alokacích,
    což můj testovací kód jednoznačně vyvrací - pokud nedělám nic, tak je custom alokátor dvakrát rychlejší, u paralelní verze je rozdíl ještě mnohem větší. Teda spíš než vyvrací Tvé tvrzení, tak spíš ukazuje na to, žes měl ten alokátor blbě napsaný.

    Pokud se bavíme o samotné užitečnosti custom alokátorů. tak má samozřejmě jediné, co má smysl testovat, je testovat pouze samotnou alokaci. Protože každý usecase toho alokátoru bude různý a tak nemá smysl říkat: "todle je standardní zátěž". Jediné, co tedy má smysl je změřit čas potřebný na jednu alokaci - to, jestli zlepšení v řádu např. desítek mikrosekund na jednu alokaci má v konkrétním případě smysl si pak přeci člověk snadno zjistí.

    Naopak pokud změřím čas zašpiněný nějakym mikrosleepem, tak vlastně nevím nic: protože v reálném použití může být objem té další práce řádově menší i větší než ten microsleep.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.