abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    29.5. 21:11 | IT novinky

    Společnost Framework Computer představila novou vylepšenou verzi svého modulárního notebooku Framework Laptop 13 s Intel Core Ultra Series 1, displej s lepším rozlišením a novou webovou kameru. Přímo do Česka jej zatím koupit nelze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.5. 15:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.16 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    28.5. 21:22 | Zajímavý software

    TerminalTextEffects (TTE) je engine pro vizuální efekty v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 42
    28.5. 17:11 | Pozvánky

    Od čtvrtka 30. 5. do soboty 1. 6. lze v Praze navštívit Veletrh vědy, tj. největší populárně naučnou akci v České republice, kterou každoročně od roku 2015 pořádá Akademie věd ČR. Vstup zdarma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    28.5. 14:11 | Komunita

    Canonical představil Ubuntu optimalizované pro jednodeskový počítač s RISC-V procesorem Milk-V Mars.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (90%)
     (3%)
     (4%)
     (4%)
    Celkem 1006 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 14.5. 11:05
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    1.3.2014 09:55 DD | skóre: 7 | blog: DD
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Virtualni DESKTOP? Ma to smysl?
    Bavíme se o jednom a tom samém - popisujete klasickou situaci s tenkým klientem. Protože jsem psal o tenkém i tlustém (fat) klientovi, použil jsem obecné označení "obraz OS" a neřešil jsem co bude připojeno po nabootování pomocí nbd nebo nfs. Vždy bude něco úzkým bodem - v případě fat klienta propustnost sítě při bootováni, nicméně odměnou za pomalejší start je "Full PC" s centrální konfigurací. V případě tenkého klienta je boot evidentně rychlejší, nicméně vše se odehrává na serveru s omezeními pro HW akceleraci a nároky na CPU serveru. Přidáte-li tenkému klientu nějaké aplikace pro lokální spouštění, nároky na propustnost sítě při bootu se zvyšují. Jedna strana je tedy čistý tenký klient - opačný konec představuje fat klient. Ještě k propustnosti sítě - měřil jsem za provozu datovou náročnost čistého tenkého klienta, kdy si žáci pouštěli nějaké své hry/flash v prohlížeči (Firefox na serveru). Ten datový tok byl kolem ~80Mbps/klient což je asi reálná hranice pro 100 Mbps NIC klienta. Další zkušenost - na serveru běžně současně pracuje >50 klientů s běžnou práci (dokumenty office, firefox/chromium s běžnými stránkami např. seznam ... atd) a za tohoto běžného provozu 6-8 žáků se spuštěnými hrami/flash vytížilo na 100% všechny CPU serveru (2x E5345 @ 2.33GHz ... 8 jader). Všude se psalo, že v případě LTSP je třeba dbát na velikost RAM. To je ten nejmenší problém. Co je opravdu k zamyšlení je výkon a počet CPU a propustnost sítě. Troufám si tvrdit, že např. pro firmu by stačil server s virtualizovaným Win serverem a s druhým virt serverem nakonfigurovaným pro boot fat klientů, kdy výkon hostujícího serveru by stačil být dimenzován jen pro výkon Winserveru + malá rezerva. Odměnou by byla jednoduchá správa všech PC ve firmě, bylo by ušetřeno za disky, el. energii, pc by byly podstatně tišší a stanice by nepotřebovaly Win licence. Na druhou stranu by musely být CAL licence na serveru. Při této konfiguraci by uživatelé měli svou plochu dostupnou odkudkoliv vč. Windows aplikací.... a to i na androidech. V praxi vyzkoušeno....

    Píšu o tom proto, že toto řešení mě napadá jako jediné smysluplné při položení otázky, zda má virtuální desktop v současnosti smysl.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.