abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (90%)
     (3%)
     (4%)
     (4%)
    Celkem 1070 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 15:31
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    12.2.2021 14:36 Bherzet | skóre: 19 | blog: Bherzetův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ...
    ???
    No, to jsem si přesně říkal taky. Koukám, že se to řešilo třeba tady. Mám momentálně Debian stable a v backportech KDE není, tak ledaže bych zase přesel na testing. On takhle nefunguje ani KDE Connect, protože ta verze je o tolik starší, že si to s Android klientem nerozumí (na F-Droidu jsou asi ještě 2 předchozí verze, ale ani to nestačí). Což jako OK, tohle třeba beru jako problém Debianu, ale kdyby aspoň ta mobilní aplikace uměla někde v menu zobrazit číslo verze, tak by mi to ušetřilo pár minut trápení.
    Nevím, co znamená „na správném monitoru“, ale ve „Správa oken > Pravidla oken“ si jde nastavit… např. kam se mají umístit okna odpovídající pravidlům.
    V i3wm: Jsem na hlavním monitoru. Chci otevřít terminál na vedlejším monitoru, kde mám momentálně prázdnou plochu. Můžu na ni přejít buď relativní (Super+Left) nebo absolutní (Ctrl+Alt+1) klávesovou zkratkou. Když to udělám, stisknu Super+d, čímž se spustí dmenu (něco jako to Alt+F2 v KDE), nebo tedy Ctrl+Alt+T, kam mám nabindované přímo spouštění terminálu.

    V KDE když dám focus ploše na druhém monitoru (např. myší, z klávesnice si teď z hlavy nepamatuju, jestli to Meta+Alt+Left fungovalo nebo ne) a stisknu Alt+F2, tak se ten KRunner sice objeví na tom druhém monitoru, ale okno se pak otevře na primárním.

    Nepotřebuji nastavit, aby se okno určité třídy vždycky otevřelo na určité ploše/monitoru, ale aby kterýkoliv program šel cíleně spustit rovnou tam, kde ho chci mít. Nechci všechno spouštět na primárním monitoru a pak to přesouvat na sekundární.
    Aktivity jsou polovičatá podivnost. Už mnoho let říkám, že by to mělo být spíš jako souběžná sezení. Upozornění mě až tak netrápí, ale hodily by se mi zcela odlišné sady a umístění (včetně panelů) widgetů. Asi neshoda očekávaného způsobu užití.
    Co jsem zkoušel náhodně přidat nějaký widget hodin na plochu, tak to zůstalo v jedné aktivitě a v druhé ne.

    Spíš by se mi ale líbil nějaký „focus mode“ na práci. Nastavit jiné barvičky, povypínat notifikace, dát si třeba jiné ikony na plochu, jiné profily prohlížečů (tzn. přebindovat klávesové zkratky nebo něco) atd.

    Jiná sezení… No, vlastně by taky byl zajímavý nápad si místo aktivit prostě spustit dva X servery s klidně úplně odlišným nastavením, ale to taky není zrovna ono. V podstatě by se mi líbilo mít různé profily, které jde přepínat, upravovat atd. Ty potřeby/očekávání se v čase mění.

    V i3wm jsem se postupně dopracoval na 40 ploch což je důsledek toho, že: (i.) na většině ploch mám buď jeden program, nebo layout několika oken, který tvoří jeden logický celek, nebo několik oken typicky prohlížeče organizovaných do tabů, (ii.) snažím se v tom mít nějaký systém, příbuzné plochy mít vedle sebe atd., (iii.) aby fungovala muscle memory, plochy musí mít pořád +/- stejný význam.

    A přece to není úplně dokonalé, protože většinou nepotřebuji skutečně všechny ty plochy najednou. Chtěl bych pár ploch vzít a úplně je schovat pryč, čímž se dostáváme k nějaké té další dimenzi (jedna plocha → grid ploch → seznam gridů ploch), aneb KDE aktivitám. Potom bych měl IDE/editor vždycky třeba na Super+1 a když bych potřeboval něco udělat na jiném projektu, prostě bych přepnul aktivitu. Nemusel bych improvizovat a hledat jinou volnou plochu atd.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.