abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:11 | Nová verze

    Byl vydán Nextcloud Hub 8. Představení novinek tohoto open source cloudového řešení také na YouTube. Vypíchnout lze Nextcloud AI Assistant 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 12.0, programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností. Krom tradiční nadílky oprav přináší nový systém správy ladících bodů, nový způsob definice tříd, prostor pro objekty, které nemusí procházet GC a mnoho dalšího.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 3
    dnes 04:55 | Zajímavý software

    Microsoft zveřejnil na GitHubu zdrojové kódy MS-DOSu 4.0 pod licencí MIT. Ve stejném repozitáři se nacházejí i před lety zveřejněné zdrojové k kódy MS-DOSu 1.25 a 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    včera 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (73%)
     (9%)
     (2%)
     (16%)
    Celkem 796 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    14.1.2005 23:11 Jakub
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nahrávat filmy přes TV kartu v AVI, aniž by byla velikost 20Gb/hod
    Popravdě, nutnost doinstalovat (do windows) nějaký parser či kodek navíc nepovažuju za problém. To bysme mohli rovnou zůstat u mpeg1.
    Pro spoustu lidí to je nepřekonatelnmý problém (a proto zůstávají u MPEG-1). Ale já jsem myslel spíš něco jiného - např. jsem měl vždycky s OGM problémy i v MPlayeru, podle mých zkušeností prostě MPlayer OGM (a jiné formáty jako ASF atd.) podporuje velmi mizerně (problémy s převíjením, synchronizací...). A nebo s VBR v AVI jsou taky často problémy (i ve Windows). CBR MP3 funguje všude bez problémů, každý program si s tím poradí.
    Ale ne každý kodek to umí a je to potřeba extra nastavovat.
    Ty, co jsou dostupné v Linuxu, to umí, a nastavovat kodek snad musíte v každém případě.
    Sníží se určitě, ale třeba můj počítač to bohužel v 7xx x 576 stejně nestíhá, zatímco do mjpeg (picvideo) s velikou rezervou :(
    Ano, windowsové MJPEG kodeky jsou výborné, ale to je komerční software. Ty, co jsou v Linuxu, jsou pomalejší nebo míň kvalitní. Třeba NuppelVideo má vlastní optimalizovanou variantu MJPEG kodeku (ne standardní MJPEG, ale vlastní, upravený pro realtime zachytávání), který je na linuxové poměry dost rychlý, ale s hnusnými artefakty (vertikální pruhy v obraze). Proto preferuji XviD - naštěstí to můj stroj utáhne.
    synchronizaci. Dost často ten "šev" cestuje. Každopádně je lepší to mít nagrbovaný v půlsnímcích a pak teprv se rozhodovat co stím, než si hned na začátku ty vrátka uzavřít.
    Možná to záleží i na TV kartě a příjmu. U mých dvou karet to vůbec žádný problém není, navíc jakékoli případné drobné "švy" u jinak neprokládaného obrazu se stejně zahladí po snížení velikosti (a i případném vyhlazení obrazu).
    Jakto, že ne ? Možná tak, při nějaké extrémní bitrate nebo bezeztrátové kompresi, která nenadělá artefakty a "neslije" mi řádky půlsnímků do sebe.
    Při vysoké kvalitě, nízké míře komprese, to je OK. Byť to samozřejmě není ideální. Ale uznávám, že zejména pokud se použije metoda č. 1 - hnusný obraz s vysokou MPEG-4 kompresí, pak je to nutné, jinak to prokládání nadělá hroznou paseku.
    BTW, co A/V synchronizace ? Ve woknech to umí kloudně jedinej program (virtualvcr) udržet, protože vypouští/přidává vzorky do zvuku, aby seděla jmenovitá framerate se zvukovou stopou (a občas se mu to taky rozjede).
    Avidemux synchronizuje zvuk videa nahrávaného ve speciálním formátu .nuv (původně program NuppelVideo, ale používá ho třeba i "nástupce" ffv1rec, který je součástí Avidemuxu). Bohužel dost mizerně - pouhým utnutím části zvuku nebo přidáním mezery nebo zduplikováním kousku. To zní příšerně, i když většině lidí to nevadí.

    Třeba nvrec to umí synchronizovat přímo při nahrávání (taky nějakou úpravou zvuku), ale taky je to dost primitivní - ale tenhle program už dlouho nesleduju.

    MEncoder to snad řeší vypouštěním/duplikováním video snímků. Tak si vyber - hnusný zvuk nebo trhaný obraz. Pro mě je obojí nepřijatelné.

    Další mořnost je zmíněná úprava framerate videa na nestanardní hodnotu.

    Já ale preferuji podle mě naprosto nejlepší metodu - vykašlat se na automatiku a zpracovat zvukovou stopu samostatně. Nejdřív jde o to, zjistit jak se zvuk a obraz rozcházejí. To není problém (zjistit rozdíl synchronizace mezi začátkem a koncem a vypočítat potřebné zrychení/zpomalení). Po nějaké době už získáte nějaký statistický průměr, ono se to na jednom počítači moc nemění, to je skoro konstantní číslo. No a pak jen zrychlit/zpomalit zvukovou stopu. Není-li to postupné rozcházení příliš brutální, pak jsou výsledky výborné a spolehlivé, nepoznáte rozdíl mezi originálním a upraveným zvukem U mě je to např.:

    sox vstup.wav vystup.wav speed 1.0006

    Samozřejmě to číslo se na různém hardwaru liší.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.