abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    21.8. 05:00 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.98.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.8. 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.1 (YouTube) svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Mary Lou bylo vybráno na počest americké jazzové klavíristky Mary Lou Williams (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 19:11 | Nová verze

    Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.4. Představení novinek také na YouTube. Bun byl přepsán z programovacího jazyka Zig do Rustu. Pomocí Claude Fable 5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 12:33 | Nová verze

    Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 04:11 | IT novinky

    Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 02:55 | IT novinky

    Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 01:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.8. 16:00 | Pozvánky

    V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede Petr Hodina, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem mobilního … více »

    lkocman | Komentářů: 0
    19.8. 14:11 | IT novinky

    Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    19.8. 05:55 | IT novinky

    Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (19%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2464 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    30.1.2005 14:11 tomas
    Rozbalit Rozbalit vše Navod - jak nainstalovat ISO Suse 9.2. a vyhnout se chybe v baliccich
    Návod jak nainstalovat ISO Suse 9.2. stazene z ftp bez nutnosti jej vypalovat na DVD (a vyhnout se tak nemilemu prekvapeni v chybe pro instalaci baliku) - za predpokladu, ze k tomuto pouzijeme Windows a trochu to jiz s PC umime:

    0) nachystat si na harddisku volne misto pro instalaci Linuxu

    1) stahnout si obraz ISO z prislusneho FTP (nejlepe nekde v Cesku kvuli vyssi rychlosti pori stahovani) popr. zkopirovat si cely adresar z ftp tykajici se Suse 9.2 (vyjma podslozky ISO) k sobe na harddisk

    2) z ftp na HD zkopirovany ISO soubor napr. pomoci WinRaru ci UltraISO rozbalit - vznikne stejna struktura archivu jako pokud stahujeme z ftp (na ftp vsak byvaji aktualnejsi verze)

    3)stahnout si z ftp ISO pro tzv. miniinstalaci (ma cca 63 Mb)

    4) vypalit si stazene ISO pro tzv. miniinstalaci na CD (napr. v Neru), a to tak, aby bylo bootovatelne.

    5) nepovedlo se mi nainstalovat Suse ze systemu souboru NTFS, ktery standartne pouzivaji WinXp (i kdyz asi to pujde, nicmene nemel jsem az tolik casu se s tim detailne zaobirat), proto viz bod 6

    6) Vytvorit si napr. pomoci Partition Magic na harddisku 3 az 4 GB partition se systemem souboru FAT32, do ni nakopirovat obsah rozbaleneho ISO ci FTP, a to tak, aby byly vsechny soubory a podadresare z rozbaleneho ISO ci zkopirovane z adresare Suse9.2. na FTP v korenovem adresari tohoto partition(tzn. napr. E:/, ne E:/adresar/)

    7. Restartovat PC, nechat bootovaci CD v mechanice, az po restartu PC nabehne uvodni obrazovka se Suse, dat rucni instalaci, zvolit prislusnou cast harddisku, kde se rozbalene ISO ci obsah FTP nachazi a jako cestu zadat "/" (ale samozrejme bez uvozovek). Proto je treba zkopirovat rozbalene ISO ci FTP do korenoveho adresare (viz bod 6), v opacnem pripade, nebudou-li vsehny soubory a podadresare v korenovem adresari, museli byste napsat cestu k nemu; nejsem si ale jisty, jestli byste v tomto pripade nemuseli menit i instalacni cestu v souboru "content", ktery se nachazi v korenovem adresari rozbaleneho ISO ci FTP. Mne kupr., pokud jsem se snazil instalovat z jineho nez korenoveho adresare, to vzdycky pri konfiguraci balicku vypsalo onu neprijmenou zpravu o chybe v instalacnich baliccich, proto instalace z korenoveho adresare to jisti)

    8. Ridit se dal pokyny instalace a bez problemu Suse nainstalovat!

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.