abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:33 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 141 (pdf) a HackSpace 78 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 2.0.0 programovacího jazyka Kotlin (Wikipedie, GitHub). Oficiálně bude představena ve čtvrtek na konferenci KotlinConf 2024 v Kodani. Livestream bude možné sledovat na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:55 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 27.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.8.0 svobodného multiplatformního softwaru pro konverzi video formátů HandBrake (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.5. 21:55 | IT novinky

    Microsoft představil nové označení počítačů Copilot+. Dle oznámení se jedná se o počítače poskytující funkce umělé inteligence. Vedle CPU a GPU mají také NPU (Neural Processing Unit). Uvnitř představených Copilot+ notebooků běží ARM čipy Qualcomm Snapdragon X Elite nebo X Plus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    20.5. 17:55 | Zajímavý článek

    Příspěvek na blogu Codean Labs rozebírá zranitelnost CVE-2024-4367 v PDF.js, tj. mj. prohlížeči PDF souborů ve Firefoxu. Při otevření útočníkem připraveného pdf souboru může být spuštěn libovolný kód v JavaScriptu. Vyřešeno ve Firefoxu 126.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.5. 12:55 | Nová verze

    Lazygit byl vydán ve verzi 0.42.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.5. 12:22 | IT novinky

    K open source herní konzole Picopad přibyla (𝕏) vylepšená verze Picopad Pro s větším displejem, lepšími tlačítky a větší baterii. Na YouTube lze zhlédnout přednášku Picopad - open source herní konzole z LinuxDays 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    17.5. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová major verze 17 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.5. 12:22 | Komunita

    Sovereign Tech Fund, tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří vývoj FFmpeg částkou 157 580 eur. V listopadu loňského roku podpořil GNOME částkou 1 milion eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (80%)
     (5%)
     (8%)
     (7%)
    Celkem 446 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 14.5. 11:05
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    21.7.2005 16:44 Ahmar
    Rozbalit Rozbalit vše kompilace pod Win i linux
    Zdravím,

    můžete mi někdo poradit nějaký rozumný zdroj informací, který by se týkal obecného pohledu na psaní aplikací s možností překladu jak pod Win tak pod Linuxem ?

    Jde mi o to že potřebuju tvořit většinou pod Win, ale tu a tam by se hodilo mít aspon malinko připravený zadní vrátka pro linux. Jde vyloženě o marketingový přístup, prostě teď většina uživatelů preferuje windows a to ještě tak aby to vypadalo nativně, ale přeci jen my všichni víme že to není ten uplně správný systém.

    Prostě jsem chvíli hledal na netu a něco přečet a objevil cygwin, gtk+, winglade apod. To je všechno hezký, ale člověk co se nechce hned ponořit do instalace a chce si udělat přehled se toho moc nedoví ...

    Chtěl bych si prostě udělat trochu přehled v možnostech. Tzn. například: co vše budu potřebovat nainstalovat, abych moh aplikaci přeložit jak pro linux tak pro win? Jaké jsou možnosti pokud chci při práci používat win a jaké když chci dělat v linuxu (ted myslím systém na kterém to všechno budu kódovat)? Kde jsou úskalí? Co pak, když budu optimista a podaří se mi to přeložit pod oběma systémy bude potřeba k spuštění mé aplikace? Myslím tím když to napíšu v gcc, použiju gtk a gettext dejme tomu, až to přeložím a budu mít exe budu muset nutit uživatele aby si nainstaloval cygwin (představa nutit uživatele aby se probral možnostmi a vybral balíčky k instalaci mně děsí a je nepřijatelná)? Jde nějak donutit i při použití gtk aby to na win vypadalo nativně ?

    Nejde mi o podrobnosti ale obecný přehled. To že při přenosu budu muset některé speciality prostě napsat pro každý systém zvlášť je mi jasný, jde mi o základní funkce a spíš nějaké info k tomu, jak se k tomuto postavit a kde nalézt info.

    Moc díky za pomoc ...

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.