abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 0.2.0 v Rustu napsaného frameworku Pingora pro vytváření rychlých, spolehlivých a programovatelných síťových systémů. Společnost Cloudflare jej letos v únoru uvolnila pod licencí Apache 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:11 | Nová verze

    Open source RDP (Remote Desktop Protocol) server xrdp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 0.10.0. Z novinek je vypíchnuta podpora GFX (Graphic Pipeline Extension). Nová větev řeší také několik bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 04:11 | Nová verze

    Rocky Linux byl vydán v nové stabilní verzi 9.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.5. 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Dellu byla odcizena databáze zákazníků (jméno, adresa, seznam zakoupených produktů) [Customer Care, Bleeping Computer].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    9.5. 21:11 | Zajímavý článek

    V lednu byl otevřen editor kódů Zed od autorů editoru Atom a Tree-sitter. Tenkrát běžel pouze na macOS. Byl napevno svázán s Metalem. Situace se ale postupně mění. V aktuálním příspěvku Kdy Zed na Linuxu? na blogu Zedu vývojáři popisují aktuální stav. Blíží se alfa verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 29
    9.5. 14:33 | Pozvánky

    O víkendu 11. a 12. května lze navštívit Maker Faire Prague, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 21:55 | Nová verze

    Byl vydán Fedora Asahi Remix 40, tj. linuxová distribuce pro Apple Silicon vycházející z Fedora Linuxu 40.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    8.5. 20:22 | IT novinky

    Představena byla služba Raspberry Pi Connect usnadňující vzdálený grafický přístup k vašim Raspberry Pi z webového prohlížeče. Odkudkoli. Zdarma. Zatím v beta verzi. Detaily v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    8.5. 12:55 | Nová verze

    Byla vydána verze R14.1.2 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.

    JZD | Komentářů: 0
    7.5. 18:55 | IT novinky

    Dnešním dnem lze již také v Česku nakupovat na Google Store (telefony a sluchátka Google Pixel).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (63%)
     (8%)
     (14%)
     (16%)
    Celkem 155 hlasů
     Komentářů: 11, poslední včera 18:00
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    1.12.2005 20:54 Bez jadrných výrazů to není ono.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Proč je Linux pomalejší než Windows 95?
    Takze dovolne aby sa vyjadril aj samotny autor dotazu, teda ja. Vprvom rade ma fascinuje ako dlho a v akom rozsahu prezila tato diskusia. Trocha ma mrzi ze admin zmenil jej titulok, ktory bol povodne "Jednoducha otazka" ale co uz.
    Toto je ještě v pořádku.
    S tymi 486-kami som to trocha prehnal, ale na pentium 100 MHz + 64 MB EDO RAM + Win 95, ktore som kupil preto, lebo mi pomaly nabiehalo spustanie aplikacii na tej 486-ke ...
    Hm... 64 MB RAM - to byly časy... Doma mi to jelo pěkně, i když, pravda, s rychlejším procesorem, ale asi jen proto, že jsem neměl síť. Ve škole to šlo používat jen tak tak. V případě Windows 98 už ani ne.
    ... bola kancelarska praca s offisom, ci konfiguracia systemu v grafickom rezime urcite ovela sviznejsia nez je to teraz na AMD K6-2 500 MHz s 256 MB SDRAM + akykolvek user friendly linux /vyskusanu mam mandrivu, suse, ubuntu/.
    To je teda vážně smůla. Mám srovnatelný stroj a tento jev jsem nikdy nezaznamenal.
    Na tom istom stroji je to pod Win98 SE doslova zihadlo.
    Sice je to mimo téma, ale když už se ta diskuse tak rozrostla, možná by stálo za to zmínit i nějaké podrobnosti. Co bylo s Win98 SE třeba provést, aby jely na 64 MB RAM dobře? Nejlépe i se sítí. 98Lite?
    Pod svizne rozumiem napr. ze ked ked chcem zmenit napr. rozlisenie obrazovky tak dialogove okno sa mi zobrazi prakticky okamzite, kdezto v KDE alebo Gnome trva aj 1 minutu kym sa mi to okno konecne otvori a mozem v nom nieco robit.
    Použijte xrandr, má i svou manuálovou stránku.
    To iste plati aj o case za aky sa spusti hociktora aplikacia. Aj tie najjednoduhsie trvaju radovo desiatky sekund az minuty v linuxe oproti 1 - 3 sekundam pod win 98.
    Doporučuji nevypínat v BIOSu vyrovnávací paměť první úrovně před startem Linuxu.
    O open office ani nehovorim, to sa clovek naozaj stihne aj osrchovat kym to nabehne a bozechran ze potrebujem naraz aj 2 ci nebodaj 3 aplikacie z open offisu.
    OpenOffice je sice veliký program, možná by se dalo říci i obluda, jistě se pouští déle, než MS Office, ale na výše uvedené pětistovce by fungovat mohl. Mně funguje docela rychle Writer, Calc a Draw. (Impress je pomalejší.) Nicméně jsou i menší programy - třeba AbiWord a Gnumeric. A pokud by byla nutná spolupráce s MS Office, tak se dá v Linuxu nainstalovat i ten.
    A nedostatkom RAM-ky to veru nie je- v swape nie je ulozene nic.
    Pomalým diskem? Vypnutou L1 cache?
    Ze ma MS office uz natiahnute veci v RAM vopred? Iste, a rovnako aj absolutne vsetky ostatne aplikacie ktore som porovnaval? To snad nie.
    Část se jistě natáhne předem, zejména všem programům společné knihovny. Ale pokud je zapnuto jakési to rychlé spuštění, tak se toho natáhne víc. (Podobnou funkci má i OpenOffice, a to i v Linuxu.)
    Ak by to tak bolo, netrval by boot systému asi jednu desatinu z toho co to trva v linuxe ale by trval podstatne dlhsie.
    Doba startu systému může být v rozsahu několika sekund po několik minut. Důvodů je mnoho a platí to pro různé operační systémy. Jak pro Windows XP, tak Pro Linux.
    A dalsia vec, instalacia aplikacii. Vecne kritizovana potreba restartovania windows po instalacii novych aplikacii- hm, instalacia ekvivalentnych aplikacii trva pod windowsom aj s restartom kratsie nez pod linuxom bez restartu. /Nehovorim ze mi tie restarty nelezu na nervy ale je to fakt/.
    To není fakt, to je přímo nesmysl. Instalace ekvivalentních aplikací trvá pod Linuxem dlouho jen tehdy, pokud je spojena s kompilací či stahováním balíčků z internetu. Jinak je mnohem rychlejší. (Jak by to vypadalo pod Windows, kdyby se měl program před instalací stahovat z internetu či rovnou kompilovat ze zdrojových textů, je celkem jasné - trvalo by to dlouho.)

    A zlatý hřeb na konec:
    Tak na toto som chcel odpoved na tuto jednoduchu otazku- preco je tomu tak? Je jasne ze beh aplikacii po ich spusteni uz zavisi predovsetkym v rychlosti hardwaru, teda najma procesora a preto toto neporovnavam, ale to ich nabiehanie je otrasne.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.