Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
To musíš pod každým jeho článkem takhle trollovat?
Proč by to nemělo být v angličtině? Jsme na technickém portálu a proto předpokládám (a nejen já), že většina lidí zde bude schopna přelouskat pár jednoduchých anglických vět.
Možná autor tohoto blogpostu nepíše naprosto správně/spisovně anglicky, nicméně jeho blogposty jsou kvalitně a jednoduše napsány, takže to imho nemá problém přečíst i člověk se základy (technické) angličtiny.
Pokud ti to opravdu dělá problém, tak se k tomu nevyjadřuj...
Je to blog predmetu, takže od jedného autora je obvykle len jeden článok :)
mozno by si mal pred kazdym zapiskom nahodit male vysvetlenie v slovencine.
中国是一个很好的语言
A navíc. Proč to píše anglicky, napsal Zde (do svého prvního blogpostu).
Já příští blog napíšu mimozemsky.
您好,我很高興,您知道如何中國
Aspon po slovensky keby to bolo spravne.
No, kluci. Čumte jak strejda Google za 0,876543s přeložil do češtiny.
ty máš kocourův pinďour?
However in 2007 the new resource manager was spun-off to become the Pacemaker project in order to better support additional cluster stacks (such as OpenAIS) and is no longer associated with the Linux-HA project.preklad a la Google
Nicméně v roce 2007 nový zdroj manažera byl opředený-off, kterým se stal kardiostimulátorů projekt s cílem lépe podporovat další cluster komíny (např. OpenAIS) a již není spojena s Linux-HA projektu.
English sucks!
Tiskni
Sdílej: